jak pozycjonować bloga

Jak pozycjonować bloga? to już 5 część cyklu – Kulisy blogowania. Jeśli jeszcze nie widziałeś/łaś poprzednich części, bo jesteś na blogu od niedawna, zajrzyj koniecznie. Znajdziesz w nich garść przydatnych i konkretnych informacji na temat blogowania.

 

Posty, które do tej pory ukazały się w ramach cyklu:

Jak powstają moje posty na bloga? – proces powstawania postów plus ważne elementy, które powinny się w nich znaleźć.

Jak promować bloga? – moje sposoby na to, by na bloga trafiali nowi Czytelnicy.

Jak prowadzić bloga? – o tym jak wybrać tematykę bloga, skąd czerpać inspiracje do postów, estetyce bloga i budowaniu relacji.

Narzędzia dla blogerów – m.in. aplikacje, wtyczki na WordPressa, banki darmowych zdjęć. Uwaga, post jest napisany na dwóch stronach, zajrzyjcie do strony drugiej!

 

Pozycjonowanie bloga jest jednym z aspektów promowania bloga w sieci. I choć opinie blogerów są podzielone, ja uważam, że warto się nim zająć, jeśli zależy nam, by napływali do nas nowi czytelnicy z wyszukiwarki Google. Czego nie wolno robić? Pozycjonować na oślep! Moje początki z blogowaniem trochę tak wyglądały. Pozycjonowałam posty, które nie były charakterystyczne dla bloga i zgarniały nielojalnych czytelników. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, najpierw był okres zupełnego odstawienia SEO, a potem rozważnego pozycjonowania dostosowanego do grupy docelowej, zainteresowanej treściami na Kameralnej. Moje doświadczenia opisałam szczegółowo w mini e-booku „Jak pozycjonować bloga?”, który jest podstawowym źródłem wiedzy na temat optymalizacji bloga i z pewnością pomoże Wam zrozumieć zasady SEO.

 

Co zawiera e-book?

 

E-book to 15-stronnicowy poradnik opowiadający o najważniejszych zagadnieniach dotyczących pozycjonowania bloga. Skupiłam się w nim właśnie na blogu, bo inaczej pozycjonuje się strony zawierające mało treści (na przykład sklepy internetowe czy wizytówki firm), a inaczej blogi. Treść na blogu jest największą bronią w walce o miejsce w Google! Żeby wykorzystać jej potencjał trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Poradnik o pozycjonowaniu jest napisany w przystępnej formie i jeśli używam specjalistycznego słownictwa typu: SEO, anchor teksty, atrybuty ALT, keawords, to są one dokładnie i jasno wyjaśnione.

 

Poradnik porusza następujące zagadnienia:

  • Co to jest SEO?
  • Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?
  • Co z jakością ruchu z Google?
  • Od czego zacząć pozycjonowanie bloga?
  • Co wpływa na pozycję bloga w Google?
  • Narzędzia przydatne do pozycjonowania bloga.
  • Jak zoptymalizować post krok po kroku?

 

Dołącz do newslettera i odbierz darmowy e-book o pozycjonowaniu bloga

 

Zapisując się na Kameralny Newsletter otrzymasz mój autorski, zupełnie darmowy e-book „Jak pozycjonować bloga?”. Już od dziś możesz tworzyć dobrze zoptymalizowane posty, które nie znikną gdzieś w czeluściach Google, ale trafią na pierwszą stronę w wynikach wyszukiwania. Staram się, by odbiorcy newslettera mieli priorytetowy lub wyłączny dostęp do bonusowych treści, poradników, zdjęć, a nawet mini-konkursów. Jeśli jeszcze nie jesteś zapisany/na możesz to zrobić teraz. Serdecznie zapraszam! :)

Pobierz e-book „Jak pozycjonować bloga?”

 

jak pozycjonować bloga

Oddaję w Twoje ręce moje najnowsze dzieło, mam nadzieję, że pomoże Ci zrozumieć jakimi zasadami kieruje się Google wartościując treści w Internecie. Wystarczy zapisać się na mój newsletter, by w wiadomości powitalnej otrzymać link do pobrania darmowego e-booka.

 

 

 

***

Jestem przekonana, że po lekturze poradnika będziesz w stanie zupełnie samodzielnie wpływać na miejsca w wynikach wyszukiwania Google.

 

Zapisz się na Kameralny Newsletter i zyskaj dostęp do dodatkowych materiałów i treści.

Zapraszam Cię także na mój Fan Page na Facebooku oraz Instagram, gdzie wrzucam różne anegdotki z życia i niepublikowane wcześniej zdjęcia  :)