fbpx

Tunezja #1

by Dorota Zalepa
17 komentarzy

Odpoczywam w Tunezji. Dokładnie to w Skanes, pomiędzy Monastyrem i Sousse. Opalam się, zwiedzam, spaceruję, czytam, podziwiam widoki, robię mnóstwo zdjęć.  Nareszcie wymarzony urlop. Totalne oderwanie się od rzeczywistości. Wyjazdy zagraniczne są cudowne, obiecałam sobie, że w miarę możliwości, będę wyjeżdżać częściej. Kolejny punkt planu odhaczony. W końcu mogę dodać kolejne posty do kategorii PODRÓŻE.

Najbardziej obawiałam się pogody, bo w marcu Tunezja jest umiarkowanie ciepła. Na trzy dni pobytu, dwa były gorące, jeden zachmurzony i chłodniejszy, aczkolwiek temperatura oscyluje w granicach 20 stopni. Woda w morzu jest zbyt zimna na kąpiel. W hotelu są jednak dwa baseny, z którego jeden jest kryty i ogrzewany. Opcja all inclusive zapewnia dosłownie wszystko, od jedzenia, które jest serwowane przez całą dobę, po napoje i alkohole. Nie ma potrzeby zabierania większej ilości gotówki. O hotelu i jego atrakcjach powstanie następna notka.

Tunezja to kraj pełen kolorów, małych uliczek, bazarów. Zgiełk, tłok i hałas są nieodłącznymi towarzyszami większych miast. Wysokie palmy, oryginalne budowle w stylu arabskim robią wrażenie. Bez problemu dogadamy się w języku polskim, bo tunezyjscy sprzedawcy, czy pracownicy hotelów całkiem dobrze go opanowali.

Dziś chciałabym Wam pokazać te trzy dni na zdjęciach. Wykorzystuję możliwości szablonu i dodaję je w pełnej szerokości szpalty.

tunezja15

 

tunezja14

 

tunezja13

 

tunezja12

 

tunezja11

 

tunezja10

 

tunezja8

 

tunezja7

 

tunezja5

 

tunezja4

 

Oczekujcie kolejnej relacji, przede mną jeszcze kilka dni pobytu. Uciekam korzystać ze słońca :)

 

Zajrzyjcie też na mój INSTAGRAM, znajdziecie tam kolejne fotki z Tunezji.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy