Tunezja #2 – Hotel Sentido Rosa Beach

by Dorota Zalepa
19 komentarzy

Dziś napiszę Wam trochę więcej o hotelu, w którym się zatrzymałam.

Położenie

 

Hotel Sentido Rosa Beach położony jest w Skanes, pomiędzy Sousse a Monastryrem. Zaletą jego położenia jest to, że mamy niedaleko dwie miejscowości, które warto zobaczyć. Wadą jest to, że w okolicy nie ma ani jednego sklepu, kawiarni, baru, więc jeśli chcemy wybrać się poza hotel, trzeba dojechać do miasta kolejką/taksówką/autobusem. Hotel położony jest przy samej plaży. W okresie letnim jest to jego ogromną zaletą. Podczas mojego pobytu w hotelu jest dosyć zimno. Temperatura powietrza nie jest jeszcze bardzo wysoka i mury hotelu nie nagrzewają się wystarczająco. Do tego dochodzą duże przeciągi.

hotel_sentido_tunezja

Standard

 

Sentido Rosa Beach jest hotelem 4 gwiazdkowym. Jednak standard gwiazdek w Europie i w Afryce jest zupełnie inny. Jeśli miałabym oceniać go porównując do hoteli europejskich to odjęłabym mu jedną gwiazdkę. Jest to duży hotel z dwoma basenami, w tym jednym krytym, małą salą fitness, fryzjerem, sklepikiem, dużą restauracją i 3 barami. Bardzo przestronne lobby z wygodnymi kanapami i fajnym widokiem na basen, jest miejscem wieczornych spotkań.

sentido-rosa-beach-tunezja

 

tunezja_hotel_sentido_rosa_beach

Pokoje

 

Hotel wymaga porządnego remontu, szczególnie pokoje znajdujące się na parterze, gdzie panuje największa wilgotność i chłód. Są w znacznie gorszym stanie, niż pokoje na piętrach. Zdecydowaliśmy się na wymianę pokoju za dopłatą.  Sprzątanie wraz z wymianą ręczników odbywa się codziennie. A jeśli zostawimy paniom sprzątającym napiwek, zrobią to o wiele lepiej. Łazienki także wymagają remontu.

hotel_sentido_rosa_beach_tunezja

 

sentido_rosa_beach_tunezja

Restauracja

 

Posiłki serwowane w formie bufetu szwedzkiego. Dosyć duży wybór dań. Do posiłków serwowane są różnego rodzaju napoje, wino i piwo, a na śniadanie kawa, herbata i świeżo wyciskane soki. Jeżeli wykupimy opcję all- inclusive, jedzenia i picia mamy w brud. Do późnych godzin nocnych kucharz przygotowuje najlepszą na świecie pizzę, a pomiędzy posiłkami naleśniki , kanapki, ciasta.

Po paru dniach jedzenie powszednieje, ale tak jest wszędzie, gdzie korzystamy ze szwedzkiego bufetu.

tunezja166

Atrakcje

Ponieważ spora ilość gości to Polacy, animatorzy świetnie znają nasz język. Nie warto wysilać się i mówić po angielsku. Oni i tak odpowiadają po polsku. Nie zagniemy ich powiedzonkami Chrząszcz brzmi w trzcinie…, czy stół z powyłamywanymi nogami. Atrakcji jest sporo. Muzyka na żywo, potańcówki, dart, aerobik wodny.  Animatorzy nie są nachalni, jak to bywa w niektórych krajach.

Internet

Bezpłatny Internet w hotelowym lobby działa jak krew z nosa.  Zdarzają się dni, kiedy nie ma go wcale. Gdyby nie mąż informatyk, który w końcu znalazł router i sam go naprawił, ani jeden post nie pojawiłby się na blogu.

Wnioski

tunezja10

Hotel przyzwoity, ale lepiej wybierać go w okresie letnim, kiedy na zewnątrz jest upalnie. W marcu przy zmiennej pogodzie (czasem słońce, czasem deszcz) hotel jest zbyt zimny. Jeżeli zależy nam na spokojnym wypoczynku i bliskim dojściu do plaży, to warto się na niego zdecydować, jeśli nastawiamy się na wieczorne wyjścia do miasta i zwiedzanie, to lepiej poszukać czegoś innego.

I jeszcze parę fotek z wycieczki do Monastyru

monastir2

 

monastir3

 

monastir4

 

monastir7

 

Zajrzyjcie do poprzedniego postu z Tunezji – Tunezja #1

 

Jakie hotele preferujecie wybierając się na wczasy? Ja przyznam, że jeśli jadę z dzieckiem, all-inclusive jest wybawieniem. Nie muszę się martwić o posiłki i napoje, wszystko w zasięgu ręki.

 

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy