fbpx

Ważni są ludzie

by Dorota Zalepa
10 komentarzy

Przychodzą takie momenty w życiu człowieka, że zaczyna się zastanawiać nad priorytetami. Takimi momentami są na przykład choroby, czy śmierć bliskich. Często przychodzą nieoczekiwane, niezapowiedziane i zastają nas zupełnie nieprzygotowanymi. To są dobre lekcje życia. Chyba najbardziej skuteczne.

Problemy, które spędzały nam sen z oczu, nagle nie istnieją, są błahe. Ba, nawet śmieszne. Dążenia i cele, które sobie wyznaczaliśmy, kolejne punkty w życiorysie tracą na znaczeniu. Nawet marzenia się zmieniają.

Przestajemy marzyć o podróżach, luksusowych hotelach, nowych markowych gadżetach, wiecznej młodości. Wszystko to, choć fajne, traci na wartości, bo zaczynają liczyć się…

…ludzie.

To ludzie są ważni.

To prawdziwe, realne, głębokie i szczere relacje z drugim człowiekiem dają nam szczęście. Bo czymże jest spełnione marzenie, jeśli nie ma z kim jego dzielić? Czy tak samo smakuje podróż w pojedynkę? Albo nowy samochód, dom, w którym nie ma miejsca dla drugiego człowieka?

Nie ma ludzi samotnych, bo taki spotkał ich los. Są ludzie samotni z wyboru. Zawsze jest, ktoś blisko nas. Wystarczy wyciągnąć do niego rękę, spojrzeć mu w oczy i zobaczyć w nim człowieka.

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy