fbpx

Jakie kolory kaszmirowych swetrów dla typów urody?

by Dorota Zalepa
4 komentarze

Często mnie pytacie o przykładowe ubrania dla różnych typów urody, dlatego postanowiłam stworzyć mały poradnik na temat kolorystyki kaszmirowych swetrów dla 6 grup kolorystycznych.

 

Wszystkie przykłady swetrów pochodzą ze sklepu mahogany.pl. Marka Mahogany produkuje wysokiej jakości kaszmirowe swetry i akcesoria dla kobiet i mężczyzn. Współpracuję z nią od lat, przetestowałam już kilka produktów i mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, że ich swetry są absolutnie najwyższej jakości. Pięknie się noszą, dobrze piorą i po latach wyglądają nienagannie.

 

To co przykuło moją uwagę to kolorystyka i rozmiarówka. Nigdzie indziej nie znajdziecie tak bogatej kolorystyki swetrów (wiele modeli występuje w kilkunastu odcieniach) i tak szerokiej rozmiarówki (od rozmiaru XS do 2XL).

 

Pozyskiwanie kaszmiru najwyższej jakości jest bardzo pracochłonne i czasochłonne, dlatego odzież z kaszmiru nie może być tania. Jeśli widzicie w sieciówkach sweterki z kaszmiru w cenach 200-300 zł to możecie mieć pewność, że jest to kaszmir drugiego gatunku, czyli nie ten, który ma super właściwości i grzeje nawet pięciokrotnie lepiej niż wełna. Nie potrzebujemy zatem grubego kaszmirowego swetra, by było nam ciepło.

 

Kolory kaszmirowych swetrów dla typów urody

 

Przejdźmy teraz do kolorystyki dla 6 grup kolorystycznych – jasne, ciemne, ciepłe, chłodne, czyste, zgaszone. Każdy typ urody ma swój siostrzany typ, dlatego może od niego pożyczać wybrane kolory. Jeśli znamy swój profil kolorystyczny wiemy już w jakim kierunku kolorystycznym podążać.

 

Jasne typy urody – JASNA WIOSNA i JASNE LATO

 

Głównym atrybutem kolorystycznym tych dwóch siostrzanych typów urody jest jasny walor, dlatego kolory powinny mieć przede wszystkim tę cechę. Cieplejsze dla wiosny, chłodniejsze dla lata.

1/2/3

Ciemne typy urody – CIEMNA JESIEŃ i CIEMNA ZIMA

 

W przypadku ciemnych typów urody ich głównym atrybutem kolorystycznym jest ciemny walor, dlatego kolory dla Ciemnej Jesieni i Ciemnej Zimy powinny być przede wszystkim ciemne. Dla jesieni wybieramy cieplejsze barwy, dla zimy chłodniejsze.

1/2/3

Chłodne typy urody – CHŁODNE LATO i CHŁODNA ZIMA

 

Głównym atrybutem kolorystycznym tych dwóch siostrzanych typów urody jest chłodny odcień, dlatego kolory powinny być przede wszystkim chłodne. Chłodne typy nie wyglądają korzystnie w ciepłych kolorach żółci, zieleni trawiastej, czy pomidorowej czerwieni.

1/2/3

Ciepłe typy urody – CIEPŁA JESIEŃ i CIEPŁA WIOSNA

 

W przypadku tych dwóch typów urody wybieramy kolory, które są ciepłe, ze względu na to, że ciepły odcień to ich główny atrybut.

1/2/3

Czyste typy urody – CZYSTA WIOSNA i CZYSTA ZIMA

 

W przypadku czystych typów urody, głównym atrybutem jest czystość koloru, wybierane barwy powinny być zatem czyste, a nie przygaszone.

1/2/3

Zgaszone typy urody – ZGASZONA JESIEŃ i ZGASZONE LATO

 

Zgaszony to główny atrybut tych dwóch typów kolorystycznych, dlatego wybierając kolory do swojej garderoby osoby w tym typie urody powinny decydować się na przygaszone, lekko zszarzałe lub wypłowiałe kolory.

1/2/3

Oczywiście to są jedynie przykłady barw dla poszczególnych typów urody, jest ich znacznie więcej, a bogaty wybór kaszmirowych swetrów i dodatków znajdziecie w sklepie mahogany.pl.

 

Golf z kaszmiru w kolorze kremowym

 

Podczas ubiegłorocznej jesieni i zimy w mojej szafie zabrakło dwóch rzeczy – golfów i porządnej puchówki. Ze sklepu mahogany.pl wybrałam zatem przepiękny golf w kolorze kremowym polecanym m.in. jasnym typom urody (ale nie tylko, to fajna baza dla wielu innych pór kolorystycznych), a ponieważ lubię luźniejsze, nawet oversizowe fasony, zdecydowałam się na model męski.

Wybierając kaszmirowe swetry zwróćmy także uwagę na liczbę warstw (ply), im więcej warstw tym sweter jest grubszy i cieplejszy. Mój golf ma 4 ply, ale mam też w szafie sweterki z dwiema warstwami i bardzo dobrze grzeją a przy tym sprawdzają się pod marynarkę. Warto zwrócić uwagę na to, do czego chcemy założyć dany sweter.

Golf Mahogany model Edgar


Kod rabatowy w sklepie Mahogany.pl

Sklep Mahogany.pl przygotował dla czytelniczek bloga specjalny rabat.

Z kodem KAMERALNA otrzymacie 10% upustu na kaszmirowe swetry i akcesoria w sklepie internetowym Mahogany.pl.

Kod ważny jest do aż do świąt – 24.12.2021 r.


 

Znacie już swój profil kolorystyczny? Jestem ciekawa jakie kolory swetrów wybieracie. Dajcie znać w komentarzach.

 


Partnerem wpisu jest producent najwyższej jakości swetrów i akcesoriów z kaszmiru mahogany.pl

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy