fbpx

Chłodne lato (Cool Summer) – analiza kolorystyczna

by Dorota Zalepa
1 Komentarzy
chłodne lato - cool summer

Zapraszam na kolejny odcinek z analizy kolorystycznej w podziale na 12 typów urody. Dzisiejszym wpisem przechodzimy do chłodnych typów urody. Do tej pory omówiłam 6 typów urody, zajrzyj do poprzednich wpisów.

 

Chłodne Lato (Cool Summer) – charakterystyka typu urody

 

Chłodne Lato i jej siostrzany typ urody chłodna zima należą do najchłodniejszych typów urody ze wszystkich 12 typów.  W ich urodzie dominują chłodne tony. W ciepłych kolorach czują się źle, ponieważ kolory te zupełnie nie współgrają z ich urodą. Skóra chłodnego lata może być jaśniejsza lub średnia, jej undertone jest chłodny, często przez skórę przebija czerwień. Oczy są wyraźnie chłodne, mogą być niebieskie, zielone, szaroniebieskie, szarozielone, szare. Włosy mają często odcień jaśniejszego lub ciemniejszego blondu lub jaśniejszego brązu. We włosach mogą być widoczne chłodne refleksy. Uroda chłodnego lata nie ma w sobie  dużego kontrastu, jest stonowana, ale bardziej wyrazista niż uroda zgaszonego lata.

 

Znane osoby w typie chłodnego lata

 

  • Denise Richards, Jessica Biel, Kate Middleton, Kimberly Williams-Paisley

 

Kolory dla chłodnego lata

 

chłodne lato - cool summerAtrybuty chłodnego lata – chłodny, zgaszony, jasny

Kolory chłodnego lata powinny być przede wszystkim chłodne. Ten typ urody wyjątkowo niekorzystnie prezentuje się w bardzo ciepłych kolorach. Nie sprawdzą się u niego żółcie, pomarańcze, ciepłe zielenie. Podstawowym kolorem w palecie Cool Summer jest błękit. Może być jaśniejszy i ciemniejszy, bardziej zgaszony i czystszy. Błękit królewski, lazurowy, lodowy błękit, denim, granatowy, cyjan, lżejszy kolor fuksji, róże, chłodne zielenie typu zieleń szmaragdowa, malachitowy, zieleń morska, fiołkowy, lawendowy, malinowa czerwień, to kolory z palety Cool Summer. Chłodne lato może pożyczać niektóre kolory od swojego siostrzanego typu urody – chłodnej zimy. Wtedy będą bardziej wyraziste – typu fuksja, magenta, błękit królewski, purpura.

 

chłodne lato - cool summer

 

Srebro czy złoto

 

Chłodne lato ze względu na to, że ma w swojej urodzie przede wszystkim chłodne tony, najlepiej zaprezentuje się w srebrze. W przypadku złota najlepiej sprawdzi się białe złoto. Jeśli chodzi o kamienie, to pięknie będą wyglądały rubiny, szafiry, malachit, ametyst.

 

Biel i czerń

 

Cool Summer może sięgać po czystą biel, ale najlepiej w towarzystwie innych kolorów ze swojej palety barw. Biały total-look będzie zbyt mdły. W przypadku czerni lepiej zdecydować się na wersje przygaszonej spranej czerni, ciemny grafit, antracytowy lub granatowy. Chłodne lato powinno unikać mocnego kontrastu typu biel i czerń, zdecydowanie lepiej sprawdzą się połączenia kolorów, które zamiast kontrastu stworzą płynne przejście.

 

Jakich kolorów powinno unikać chłodne lato?

 

Przede wszystkim bardzo ciepłych, które mają w sobie duży dodatek żółci. Słoneczna żółć, ciepła zieleń jabłkowa, pomarańczowy, ciepła czerwień pomidorowa. Ze względu na swoją subtelną urodę Cool Summer będzie niekorzystnie wyglądać w stylizacji zbudowanej na bazie bardzo ciemnych kolorów, na przykład zieleń butelkowa z czernią, czy ciemnym granatem. Neonowe barwy też nie są najlepsze dla tego typu urody. Kolory powinny być delikatnie stonowane.

 

Test pomadek

 

Osoby w typie chłodnego lata pięknie zaprezentują się w kryjących pomadkach, matowych lub z mokrym wykończeniem (ale nie perłowym). Najlepiej sprawdzą się kolory na bazie różu. Powinny być chłodne i stonowane. Chłodne czerwienie i delikatna fuksja też będą pięknie prezentowały się w przypadku Cool Summer.

 

 

Skorzystaj z rozbudowanej analizy kolorystycznej online!

 

analiza kolorystyczna online

Jeżeli chcesz powierzyć ocenę Twojego typu kolorystyce z licencją, zdecyduj się na analizę kolorystyczną online, dzięki której poznasz swój typ urody  oraz kolory, które będą podkreślały Twoją urodę. Zaczniesz odbierać barwy w całkiem nowy sposób, doceniając ich potencjał i ogromną rolę, jaką odgrywają w kreowaniu wizerunku. Analiza kolorystyczna to klamra, która spina w całość wszystkie procesy kreacji wizerunku – od makijażu po dobór biżuterii!

 

Czy są wśród Was chłodne lata? Jestem ciekawa jakie kolory macie w swoich szafach.

Tradycyjnie zapraszam Was także na mój Instagram, gdzie pokażę stylizacje dla typu Cool Summer. Będą zapisane w wyróżnionych relacjach.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy

1 Komentarzy

Kasia 4 lutego 2022 - 07:38

Nie mój typ urody, ale kolory piękne :)

Odpowiedz

Zostaw komentarz