fbpx

Ciepła wiosna (Warm Spring) – analiza kolorystyczna

by Dorota Zalepa
16 komentarzy
analiza kolorystyczna - ciepła wiosna

Zapraszam na kolejny odcinek z analizy kolorystycznej w podziale na 12 typów urody. Pora na typy ciepłe, zacznę od ciepłej wiosny (Warm Spring). Do tej pory omówiłam 5 typów urody, także zajrzyjcie do poprzednich części cyklu.

 

Ciepła wiosna (Warm Spring) – charakterystyka typu urody

 

Ciepła wiosna i jej siostrzany typ urody ciepła jesień należą do najcieplejszych typów urody. Praktycznie nie ma w nich chłodnych tonów. Głównym atrybutem kolorystycznym typu jest ciepły odcień, co oznacza, że osoba o tym typie urody ma w sobie sporo ciepłych pigmentów (w przypadku wiosen będzie to żółć). Oczy osób w typie urody ciepłej wiosny mogą być zielone, niebieskie (bardziej w odcieniu morskim), czy orzechowo-brązowe. Skóra jest w kolorach morelowo-brzoskwiniowych, beżowym i jest dość czysta, może być opalona. Włosy mogą być w kolorze złotego bądź truskawkowego blondu, który wpada w rudy, średniego blondu lub ciepłego orzechowego brązu. Kontrast w urodzie jest średni, dlatego ciepłe wiosny będą dobrze prezentowały się w nasyconych i soczystych kolorach, ale nie zestawianych na bazie kontrastu.

 

Znane osoby w typie ciepłej wiosny

 

  • Amy Adams, Nicole Kidman, Katrin Heigl

Kolory dla ciepłej wiosny

 

analiza kolorystyczna - ciepła wiosna

Atrybuty ciepłej wiosny – ciepły, czysty i jasny

Kolory ciepłej wiosny powinny być przede wszystkim ciepłe, soczyste i nasycone, takie jak jej uroda. Ciepła wiosna pięknie zaprezentuje się w ciepłej czerwieni pomidorowej lub makowej, w soczystej zieleni jabłkowej, słonecznej żółci, pomarańczowym czy turkusowym. Może sięgać także po cieplejsze róże, kolory brzoskwiniowe, morelowe, ciepłą biel. Jej siostrzanym typem urody jest ciepła jesień, od której Warm Spring może pożyczać bardziej przygaszone kolory zieleni oliwkowej, khaki, ciepłych brązów, czy terracotty, musztardy.

ciepła wiosna analiza kolorystyczna

Srebro czy złoto?

 

Ciepła wiosna zdecydowanie lepiej prezentuje się w złocie. Srebro nie pasuje do ciepłej i złotawej karnacji Warm Spring.

 

Biel i czerń

 

Typ ciepłej wiosny jest wyrazisty, ale nie ma w sobie mocnego kontrastu, dlatego połączenie czerni i bieli będzie dla niego zbyt ciężkie. Czerń i czysta biel to nie są kolory polecane temu typowi. Lepiej sięgać po kolory neutralne na bazie brązów i wybierać cieplejsze odcienie bieli – na przykład kremowy, waniliowy, kość słoniowa.

 

Jakich kolorów powinna unikać ciepła wiosna?

 

Ponieważ Warm Spring jest zdecydowanie ciepłym typem urody i ma w sobie sporo żółci nie będzie wyglądała korzystnie w chłodnych kolorach z dużą domieszką błękitu. Ciepła wiosna powinna unikać chłodnych błękitów jak błękit cyjanowy, błękit pruski, modry, kobaltowy, chłodnych fioletów i różów typu fuksja, baby pink, chłodnej szmaragdowej i butelkowej zieleni, jasnych pasteli zestawianych samodzielnie i ciemnych, głębokich kolorów.

 

Test pomadek

 

Ciepłe wiosny bardzo dobrze prezentują się w soczystych i ciepłych pomadkach. Sprawdzą się kryjące błyszczyki i półmatowe pomadki w kolorach morelowych i brzoskwiniowych, ciepłym różu. Na wieczór odpowiednia będzie soczysta i ciepła czerwień, w tym wypadku nie podkreślamy już mocno oka.

 

Analiza kolorystyczna online już dostępna!

 

analiza kolorystyczna online

Jeżeli chcesz powierzyć ocenę Twojego typu kolorystyce z licencją, zdecyduj się na analizę kolorystyczną online, dzięki której poznasz swój typ urody według analizy tonalnej w podziale na 12 typów urody oraz kolory, które będą podkreślały Twoją urodę. Zaczniesz odbierać barwy w całkiem nowy sposób, doceniając ich potencjał i ogromną rolę, jaką odgrywają w kreowaniu wizerunku. Analiza kolorystyczna to klamra, która spina w całość wszystkie procesy kreacji wizerunku – od makijażu po dobór biżuterii!

 

Czy są wśród Was ciepłe wiosny? Jestem ciekawa jakie kolory macie w swoich szafach.

Tradycyjnie zapraszam Was także na mój Instagram, gdzie pokażę stylizacje dla typu Ciepłej Wiosny. Będą zapisane w wyróżnionych relacjach.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy