fbpx

Gra planszowa POSTAW NA MILION

by Dorota Zalepa
12 komentarzy
gra planszowa postaw na milion

Do gier planszowych pałam miłością absolutną od roku, kiedy to pierwszy raz zorganizowałam wieczór gier i karaoke w domu. Tak zresztą spędzałam Sylwester 2012 i tak planuję spędzić Sylwester 2013.

Graliśmy wtedy w Tabu. Idealna planszówka na tego typu imprezy. Gdybyście chcieli się czegoś więcej o niej dowiedzieć odsyłam do postu, w którym przybliżam zasady gry.

W tym roku doszła kolejna gra planszowa Postaw na milion.

Gra jest odwzorowaniem teleturnieju o tym samym tytule i bazuje na podobnych zasadach, więc jeśli oglądaliście Postaw na milion w TVP2 od razu połapiecie się o co chodzi.

Zasady gry

Generalnie chodzi o to, by dobrze odpowiadać na pytania zachowując jak największą ilość pieniędzy, z miliona, które każda drużyna otrzymuje na początku gry. Pytania są z wielu dziedzin tematycznych, więc nasza wiedza musi być naprawdę wszechstronna. Dla ułatwienia mamy możliwość wyboru kategorii z dwóch wylosowanych. Drużyna, która zachowa najwięcej pieniędzy, przechodząc przez 8 rund, wygrywa.

Zalety

  • Gra jest przeznaczona zarówno dla dwóch osób, jak i większej ilości. Producent zaleca liczbę graczy od 2 do 6, ale równie dobrze graczy może być więcej.
  • Nauka poprzez zabawę. Trudno odpowiedzieć na wszystkie pytania, bo pytania są z wielu dziedzin. Dzięki tej grze, możemy podrasować naszą wiedzę.

Wady

  • Po kilkunastu rundach znamy już odpowiedzi na część pytań (jest ich aż 400, więc nie nastąpi to tak szybko) i gra zaczyna być nierówna jeśli gramy z nowymi graczami.
  • Cena ok. 130 zł (Empik) wydaje się być zbyt wygórowana. Na allegro ceny są niższe.

 

gra_planszowa_postaw_na_milion

 

Planszówki są świetną alternatywą dla telewizji i komputera, obecnie przeżywają swój renesans i zauważyłam, że wiele osób zaczyna po nie sięgać. Zacieśniają relacje między ludźmi i sprawiają, że świetnie się bawimy. Są niezbędnym dodatkiem na wszelkiego rodzaju domówkach.

 

Dajcie znać czy graliście już w tę grę i koniecznie napiszcie jakie gry planszowe polecacie? Ponieważ planuję sylwestrowy wieczór gier planszowych, może rzutem na taśmę, dołożę coś nowego :)

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
12 komentarzy

Baba Jedna 29 grudnia 2013 - 18:07

Nigdy nie zamieszczam linków do bab w komentarzach, ale teraz aż się prosi :) Mamy cykl o grach, bo Baba Druga jest ich fanką. Oprócz Tabu, które też się u Ciebie pojawiło polecamy Jungle Speed i Osadników z Catanu.
http://dlabab.com/tagi/babskie-gierki

Odpowiedz
Dorota 29 grudnia 2013 - 18:15

Taki link jest bardzo przydatny i już pędzę zajrzeć na Wasze propozycje :)

Odpowiedz
Wiktor Majorkiewicz 29 grudnia 2013 - 19:56

Coraz bardziej przekonuję się do gier planszowych. Ostatnio wkręcił mi się “chińczyk”. W “postaw na milion” jeszcze nie grałem, ale coś czuję, że niedługo spróbuję :)

Odpowiedz
Kasia D. 29 grudnia 2013 - 20:46

Lubię planszowki i faktycznie jest z nimi dużo zabawy. W domu mam tabu, które nigdy sie nie nudzi i zawsze jest mega zabawa, ale i gra ‘tribond’ jest świetna i na myślenie – sprawdź sobie ;)
Mega zabawa jest z kartami do gry UNO ;)
I na pewno na spokojniejsze wieczory scrable, które kupuję i kupić nie mogę, a bardzo lubię w to grać…

Odpowiedz
Just Lovely 29 grudnia 2013 - 20:51

Nie wyobrażam sobie Świąt bez gier planszowych :) U nas też właśnie o tym ostatnio było przy okazji jak spędzać czas w Święta nie tylko przy stole :)
Gry, które gorąco Ci polecam to: (podobnie jak Baba Jedna) Osadnicy z Catanu, Carcassonne (lepiej z dodatkiem, bo dla większej liczby osób szybką znikną tabliczki do układania), w tym roku najmłodszy w rodzinie otrzymał Było sobie życie – gra edukacyjna z zakresu biologii i świetnie się przy tym bawiliśmy :) Poza tym jeszcze wpadła nam gra Cluedo i słyszałam, że jest super, ale właśnie rozpracowujemy zasady :) W tabu też graliśmy i było dużo śmiechu :) Jednym słowem, gry planszowe to temat rzeka i najlepiej zorganizować Kameralne Spotkanie Blogerów na gry planszowe :) Pozdrawiam!

Odpowiedz
Dorota Zalepa 30 grudnia 2013 - 10:34

Kameralne Spotkanie Blogerów przy grach planszowych to jest pomysł :)
Dzięki za propozycje, przydadzą się :)

Odpowiedz
Wacek 29 grudnia 2013 - 20:58

U nas w sylwestra i na imprezach króluje alko chińczyk ;) Ale te telewizyjne gdzie trzeba sprawdzić swoją wiedzę też są niczego sobie.

Odpowiedz
Kasia D. 29 grudnia 2013 - 21:02

ah no i nieśmiertelny EUROBIZNES pod róznymi, unowocześnionymi, postaciami :)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 30 grudnia 2013 - 10:36

Zapomniałam już o tej nazwie, była też Fortuna, ale co było pierwsze, to nie wiem.

Odpowiedz
Baba Druga 30 grudnia 2013 - 21:23

U mnie ostatnio święci triumfy Kolejka i już niebawem o niej napiszę :)
Co do gier weryfikujących wiedzę ogólną to polecam Buzz Quiz na PS3 – graliśmy ze znajomymi już naprawdę wiele razy, a ani jedno pytanie jeszcze się nie powtórzyło.

Odpowiedz
Dorota Zalepa 31 grudnia 2013 - 10:12

Buzz Quiz na PS3 jest już praktycznie nie do dostania, zamierzałam ją kupić przed świętami. Ale na Sylwestra pożyczamy od znajomych, więc będzie ciekawie. Słyszałam, że jest przy tym super zabawa.

Odpowiedz
alucha 3 stycznia 2014 - 11:32

Imprezy z grami wszelkiego rodzaju są najlepsze. Bardzo lubię. Podczas tego sylwestra królowała u mnie gra Dobble. Polecam! :)

Wszystkiego dobrego w tym nowym roku. :))

Odpowiedz

Zostaw komentarz