fbpx

10 powodów, dla których warto zapisać się na kurs fotografii

by Dorota Zalepa
16 komentarzy

Tak naprawdę fotografii możemy uczyć się na własną rękę. W Internecie znajdziecie mnóstwo poradników i tutoriali (o nich też powstanie notka). Nawet u mnie powstał mini poradnik fotografii, z którego możecie dowiedzieć się jak robić zdjęcia w trybie manualnym. Oczywiście każdy aparat posiada dołączoną instrukcję obsługi, do której warto zajrzeć. Przyznam się, że doszłam do połowy, o wiele łatwiej jest mi uczyć się fotografii w praktyce.

Kurs, na który uczęszczam od paru m-cy dobiega końca. Przede mną ostatnie już zajęcia, dlatego pokusiłam się o małe podsumowanie.

Dlaczego warto zapisać się na kurs fotografii?

 

1Na takim kursie w przystępnej formie nauczycie się jak robić zdjęcia w trybie manualnym. Poznacie takie parametry jak ISO, przysłona, czas otwarcia migawki i dowiecie się w jaki sposób wpływają na obraz. Zaczniecie zwracać większą uwagę na światło, kompozycję, tło, ustawienie fotografowanego obiektu względem aparatu.

 

2Dowiecie się jakie funkcje posiada Wasz aparat i jak wycisnąć z niego więcej. Moją lustrzankę posiadam od 3 lat, a i tak na kursie dowiedziałam się o istnieniu paru przycisków, których wcześniej nie używałam.

 

3Od pierwszych zajęć zaczniecie robić zdjęcia, sami ustawiając parametry. Będziecie więcej praktykować, bo fotografia to przede wszystkim praktyka, a nie teoria.

 

4Poznacie innych pasjonatów tej sztuki, będziecie mogli wymieniać się doświadczeniami.

 

5Wasze zdjęcia będą oceniane przez prowadzącego a także innych uczestników kursu. To są zawsze cenne uwagi.

 

6Możecie zadawać pytania, na które nie znajdziecie odpowiedzi w Internecie. Nie ma głupich pytań. Pamiętam, że ustawiając ręczny balans bieli, nie wiedziałam jaki musi być ustawiony w momencie robienia zdjęcia, które miało posłużyć jako wzorzec.

 

7Na kursie dowiecie się także w jaki dodatkowy sprzęt warto zainwestować i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Nowy obiektyw, statyw, filtry – dobrze jest przedyskutować takie zakupy.

 

8Uporządkujecie wiedzę, którą już zdążyliście nabyć. To było moim głównym celem, gdy zapisywałam się na kurs.

 

9Będziecie mieli dostęp do profesjonalnego sprzętu i studia fotograficznego. Zrobicie sesję zdjęciową przy użyciu soft-boksu, blendy, rozwijanego tła. Będziecie pracować z modelkami, które umieją pozować i ustawiać się do aparatu.Zajęcia prowadzone są nie tylko w profesjonalnym studio fotograficznym, ale także w plenerze oraz w nocy.

 

10Po przebyciu kursu otrzymacie świadectwo jego ukończenia. Taki certyfikat będzie fajnym uzupełnieniem CV.

 

Kurs fotografii się kończy, a ja cały czas czuję niedosyt. Wiem, że na tym nie poprzestanę i będę szukała kolejnych wyzwań fotograficznych. Przede mną jeszcze sporo nauki. Bardzo przydatne okazały się rady innych fotografów i blogerów, którzy po latach nauki wiedzą na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Dajcie znać jak to jest u Was? Czy uczycie się fotografii na własną rękę, czy może korzystaliście już z kursów czy szkół fotografii? Może polecicie takie, do których warto się zapisać :)

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy