10 profili na Instagramie, które uczą mnie fotografii

by Dorota Zalepa
20 komentarzy

To już trzeci tego typu wpis na blogu. Pierwszy dotyczył profili, które pomagają mi odnaleźć własny styl, drugi miejsc, które inspirują mnie do aranżacji swojego mieszkania, dziś pora na profile instagramowe, które uczą mnie fotografii.

 

Fotografia jest taką dziedziną, którą dobrze jest rozwijać cały czas. Jeśli pozwolimy sobie na dłuższą przerwę, szybko odczujemy spadek naszych umiejętności. Już nie chodzi nawet o umiejętności techniczne, ale o wyćwiczone oko, które potrafi wyłapywać piękno w codzienności. Jednym z ćwiczeń, które uczy fotografii jest oglądanie i analizowanie zdjęć innych fotografów. Dzięki czerpaniu inspiracji z różnych źródeł, jesteśmy w stanie nauczyć się fotografować w inny, niż zazwyczaj sposób, spojrzeć na dany obiekt oczami drugiego fotografa, wyłapać niuanse, sposób obróbki, kadrowania, stylizowania zdjęć, by w końcu dodać coś do swojego stylu.

 

Instagram jest kopalnią inspiracji. To drugie po Pintereście miejsce, w którym zapisuję sobie ciekawe zdjęcia. Instagram może być źródłem inspiracji modowej, kulinarnej, wnętrzarskiej, czy fotograficznej. Możemy też dowiedzieć się z niego o istnieniu wielu niszowych marek i rękodzieła. Oczywiście jak to z każdym medium społecznościowym bywa, Instagram także potrafi nas pochłonąć, więc trzeba uważać, by nie przepaść na nim na długie godziny.

 

Instagramowe profile, które uczą mnie fotografii

 


@helloemilie


 

Emilie podróżuje po całym świecie z aparatem w ręku. Efektem tych podróży są przepiękne zdjęcia krajobrazów, na których tle autorka pokazuje przeważnie siebie. Taki kontrast człowieka wobec ogromu przyrody robi duże wrażenie. Emilie pokazuje jak piękny jest świat. Zdjęcia utrzymane są w spokojnej i harmonijnej kolorystyce.

 


@taramilktea


Kolejny profil, którego autorka Tara dokumentuje zdjęcia z podróży. Jednak tym razem mamy więcej lifestylowych fotek. Mocna kolorystyka i sposób obróbki zdjęć sprawiają, że galeria jest przyjemna dla oka.

 


@mammamijablog


Profil prowadzony przez Anię i Michała, małżeństwo, które zawodowo zajmuje się fotografią. Prowadzą też bloga i kanał na YouTube, gdzie pokazują swoją codzienność. A jest co pokazać, bo Ania i Michał mają zlecenia z całego świata. Ania ma także świetne poczucie stylu, dlatego chętnie podglądam jej sposób ubierania się.

 


@apaltynowicz


Fotografia  kulinarna w najlepszym wydaniu. Na profilu znajdziemy głównie zdjęcia typu flat-lay. Potrawy są pięknie wystylizowane, a dodatki i tło dopracowane w najmniejszych szczegółach. Warto podejrzeć, bo jednak Instagram to także miejsce, gdzie chętnie wrzucamy zdjęcia jedzenia.

 


@cupofherbaltea


Sonya Khegay mieszka w Montenegro i jest profesjonalną fotografką ślubną. Na swoim prywatnym profilu pokazuje głównie skrawki swojej codzienności. Zobaczymy tutaj nie tylko piękne widoki, których w Czarnogórze nie brakuje, ale także zdjęcia samej autorki, która jest przepiękną kobietą o długich pięknych włosach, a do tego ma super wyczucie stylu.

 


@agnieszka_kulesza


Połówka zespołu Kulesza & Pik. Agnieszka zajmuje się fotografią portretową i mody. Na swoim profilu oprócz profesjonalnych zdjęć fashion pokazuje także zdjęcia przedmiotów, wnętrza.  Zdjęcia w większości utrzymane są w jasnej tonacji, przez co cały profil wygląda bardzo spójnie.

 


@mrsostrovia


Paulina Ostrowska robi przepiękne zdjęcia, których kolorystyka bazuje na kolorach ziemi. Jest dużo brązu i zieleni. W tych zdjęciach jest jakaś opowieść, tajemnica. Pojawiają się te same motywy w różnych aranżacjach. Mamy tatuaże, grube warkocze, kubki i las, przeważnie w mrocznym wydaniu. Autorka pisze o sobie „kobieta, która biega z wilkami” i to zdanie dokładnie odzwierciedla klimat jej profilu.

 


@traveliociouspl


 

Mama podróżująca po całym świecie ze swoim dzieckiem. Poleca kulinarne miejscówki, hotele, atrakcje turystyczne. Jej profil tworzą piękne kolorowe zdjęcia, które zachęcają do podróży z aparatem w ręku.

 


@innezycie


 

Antonina i Radek robią przepiękne zdjęcia swojej codzienności, miejsc, ludzi  przyrody i swojego psa. Bardzo podobają mi się zdjęcia lasu, które za każdym razem mają innych klimat i pokazują temat z różnej perspektywy.

 


@aylinsenceylan


Typowo lifestylowe zdjęcia z nutą paryskiego klimatu w tle. Aylin inspiruje się stylem Audrey Hepburn i sama mi ja bardzo przypomina. Pokazuje jak w niebanalny sposób możemy uchwycić  naszą codzienność.

 

Takich ciekawych instagramowych profili, które wpływają na moje fotografie jest znacznie więcej. Bardzo lubię podziwiać innych twórców, często zastanawiam się w jaki sposób osiągnęli konkretne efekty. Dzięki nim nabieram apetytu na pogłębianie swoich umiejętności. Jeśli znacie jakieś ciekawe instagramowe profile, które prezentują niebanalne zdjęcia, koniecznie dajcie znać w komentarzach. Jakie są Wasze sposoby na naukę fotografii?

 

Zapisz się na Kameralny Newsletter i zyskaj dostęp do dodatkowych materiałów i treści. Dołącz do grupy, by wspólnie inspirować się do życia w rytmie slow.

Zapraszam Cię także na mój Fan Page na Facebooku oraz Instagram, gdzie wrzucam różne anegdotki z życia i niepublikowane wcześniej zdjęcia :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy