fbpx

24 sposoby na udane zdjęcia z wakacji

by Dorota Zalepa
37 komentarzy

Wyjazdy wakacyjne są świetnym momentem do szlifowania naszych umiejętności fotograficznych. Warto podejść do tematu wakacyjnych zdjęć w nieszablonowy sposób, tzn. próbować robić zdjęcia inne niż zwykle. Możemy pokombinować z ustawieniami, perspektywą, kadrami. Zdjęcia na tle morza owszem są fajną pamiątką, ale będą o wiele bardziej cieszyły oko, jeśli zamiast zwykłego pozowanego kadru na tle morza, spróbujemy złapać moment, który sprawił, że wakacje były wyjątkowe.

Wyjeżdżając do Chorwacji postawiłam sobie za cel zrobienie oryginalnych, innych niż zazwyczaj, zdjęć. Mam kilka typowych, wakacyjnych fotek, mam wrażenie, że nie da się ich zupełnie uniknąć, ale mam też sporo zdjęć uchwyconych mimochodem, bez większego planowania, po prostu złapałam ciekawy moment. Nie prosiłam rodziny, by specjalnie się ustawiała, spojrzała w odpowiednim kierunku, oni robili swoje, a ja od czasu do czasu łapałam ich w kadry.

By ułatwić Wam, i sobie też, zadanie stworzyłam listę 24 sposobów na udane zdjęcia z wakacji. Część pomysłów pochodzi z książek fotograficznych Scotta Kelby’ego, o których pisałam Wam na blogu. Są idealnym źródłem inspiracji fotograficznych, autor sprzedaje różne ciekawe triki, które stosuje podczas fotografowania.

1.Teleobiektyw do krajobrazu

 

Obiektywy szerokokątne są idealne do fotografii krajobrazu, ale nie zawsze. Jeśli chcemy uchwycić jakiś szczegół całości, lepiej sprawdzą się teleobiektywy. Moja 50-tka nie jest jeszcze teleobiektywem, ale ładnie łapie szczegóły na zdjęciach.

fotografia-wakacyjna4

 

2. Fotografia cieni

 

Cienie potrafią nadać zdjęciu tajemniczości, bo pokazują jedynie zarys obiektu, połączone z ciekawym krajobrazem, stworzą oryginalną całość. To nie muszą być cienie ludzi, fajnie wyglądają także cienie przedmiotów.

 

3. Eksperymenty z balansem bieli

 

Pilnujemy by ustawiać prawidłowy balans bieli, ale czasem umyślne nieprawidłowe ustawienie balansu bieli może sprawić, że ze zwykłego zdjęcia, powstanie magiczna fotografia. Jeśli fotografujemy w RAW-ach zupełnie nie musimy się przejmować balansem bieli, ustawimy go dowolnie na etapie postprodukcji w programie graficznym. Porównajcie dwa poniższe zdjęcia zrobione niedługo przed zachodem słońca. Pierwsze ma ustawiony prawidłowy balans bieli, drugi fluorescencyjny. Według mnie oba są ciekawe.

balans-bieli-fotografia

 

4. Rozszczepienie światła

 

Duża wartość przysłony – nawet f/20 – sprawi, że słońce lub inne źródło światła (świeca, lampki) będą miały gwiaździste promienie. Czas został ustawiony na 1/40s, ISO 100.

rozszczepienie-swiatla

 

5. Fotografowanie o świcie lub zmierzchu

 

Te dwie pory dnia są dla fotografów najlepszymi momentami na złapanie pięknego światła. Słońce jest wtedy nisko, światło jest miękkie i nie pada bezpośrednio na obiekty. Nie tworzą się mocne cienie, sylwetki są łagodnie zarysowane. Warto wybrać się o świecie w plener, lub uchwycić piękno zachodzącego słońca.

 

6. Magic hour

 

Jak sama nazwa wskazuje, godzina tuż przed zachodem słońca jest magiczna. Warto ją wykorzystywać do fotografowania ludzi. Na godzinę przed zachodem słońca światło jest miękkie i ciepłe, dlatego jeśli chcemy zrobić zdjęcia naszym bliskim, warto wykorzystać tę porę. Ostre światło południowego słońca, padające z góry, podkreśla wszelkie mankamenty skóry, tworzy nieatrakcyjne cienie pod oczami i nosem, postarza. Jeśli więc nie takie jest nasze założenie, wykorzystajmy magic hour do fotografowania ludzi.

stylizacja-szorty-koszula

 

7. Fotografia odbić w kałużach lub akwenach wodnych

 

Warunkiem udanej fotografii odbicia w tafli wody, jest gładka powierzchnia wody. Dzięki temu obiekty równo odbiją się w tafli wody. Warto szukać ocienionej przestrzeni i nie fotografować w pełnym słońcu.

 

8. Ciekawe faktury

 

To może być zdjęcie ściany budynku, okien i malowniczych, bardzo charakterystycznych drzwi, czy kwiatów. Szukajmy struktur, które podczas zwiedzania przyciągają naszą uwagę.

fotografia-faktury

 

9. Zdjęcia kształtów

 

Podobnie jak w przypadku ciekawych struktur, warto poszukać ciekawych kształtów. Okręgi, kwadraty, linie, które tworzą jakiś układ, mogą uatrakcyjnić zdjęcie. Szukajmy symetrii, oko ludzkie lubi symetryczne kształty.

 

10. Żabia perspektywa

 

Zdjęcie zrobione tuż przy ziemi wygląda zupełnie inaczej, niż zrobione z naturalnej wysokości naszego wzroku. Może się okazać, że pojawią się elementy, których nie dostrzegliśmy stojąc. Możecie położyć się, lub postawić aparat na podłodze, zobaczycie jak ciekawe ujęcia mogą powstać z takiej perspektywy.

 

11. Funkcja krajobrazu w aparacie

 

Jeśli robimy zdjęcia pejzażu, wypróbujmy funkcję krajobrazu w aparacie. Kolory będą bardziej nasycone, a zdjęcie niczym widokówka, będzie piękną pamiątką z wakacji. Zdjęcie Zatoki Vrulja.

fotografia-wakacyjna2

 

12. Zamrożenie ruchu

 

Bardzo lubię takie ujęcia. By zamrozić kropelki wody w powietrzu ustawiłam bardzo krótki czas naświetlania 1/1600. Takie zdjęcia musimy robić przy dobrym oświetleniu, co pozwoli nam na skrócenie czasu. Przysłonę warto lekko przymknąć, by uzyskać większą głębię ostrości. W tym przypadku wynosiła ona f/4,5. Wartość ISO została ustawiona na 100.

fot-zam

 

13. Skośne linie

 

Wszelkie skośne linie nadają ujęciu większej dynamiki, proste są bardziej statyczne. Jeśli fotografujemy jakiś obiekt lub człowieka w ruchu, skośna linia go podkreśli, doda mu prędkości.

fotografia-skosy

 

14. Fotografia nocna

 

Jest wyzwaniem dla fotografa, nie obędzie się bez statywu, lub przynajmniej dobrego unieruchomienia aparatu (co wcale nie jest takie łatwe). Ze względu na długie czasy naświetlania 30 s i więcej, aparat musi być bardzo stabilny, inaczej widać każde drgnięcie. Przy długich czasach ustawiamy jak najniższe ISO, unikniemy w ten sposób szumów.

15. Smugi świateł

 

Pozostańmy jeszcze chwilę przy fotografii nocnej. Pięknie wyglądają smugi świateł poruszających się obiektów. Klasykiem są oczywiście smugi świateł samochodów uchwycone z mostu. Mnie się udało uchwycić smugi świateł statku, odpływającego z portu. Oczywiście przydałby się statyw, ale ponieważ go nie miałam, umieściłam aparat na murku i włączyłam 2s wyzwalacz migawki. Ustawiłam długi czas naświetlania 25s, przymknęłam przysłonę do f/7.1, ISO 100. Zdjęcie przedstawia port w Splicie.

fotografia-smugi-swiatel

 

16. Ruch wody

 

By uzyskać ciekawy ruch wody z wodospadu, musimy wydłużyć czas naświetlania, a tym samym unieruchomić aparat. Jeśli macie ze sobą statyw, użyjcie go, jeśli nie, postawcie aparat na jakiejś stabilnej powierzchni i włączcie 2 sekundowy wyzwalacz migawki. Przysłonę możecie mocniej przymknąć, na tym zdjęciu wynosiła f/22, by uzyskać większą głębię ostrości. Zdjęcie przedstawia Wodospady Kravica.

zdjecia_z_wakacji_fotografia

 

17. Ciemny pierwszy plan

 

Ciemny pierwszy plan, jasne tło, to idealny sposób na charakterystyczne i piękne kadry wakacyjne. Należy pamiętać, że w przypadku takich zdjęć pierwszy plan jest celowo niedoświetlony. Wartość ekspozycji ustawiamy dla tła, a nie dla obiektów z przodu. Na zdjęciu Dubrownik.

zdjęcia z wakacji

 

18. Ogrom natury wobec człowieka

 

Nie bójcie się pokazać jak mały jest człowiek w porównaniu do ogromu przyrody. Dzięki ludziom na szczycie góry, widać jej rozmiar. Bez tego, trudno byłoby nam ocenić jej wielkość.

zdjęcia z wakacji

 

19. Ludzie złapani w kadrze to nic złego

 

Zazwyczaj czekamy aż ktoś przejdzie, by zrobić zdjęcie krajobrazu. To duży błąd, bo dzięki ludziom takie zdjęcie żyje, jest dynamiczne, opowiada jakąś historię. To nie zawsze musimy być my. Pamiętajmy jednak, że istnieje pojęcie ochrony wizerunku danej osoby, więc warto zapytać o zgodę. Jeśli fotografujemy tłum, nie musimy pytać o taką zgodę każdej osoby, która załapała się na zdjęciu.

 

20. Niepozowane ujęcia, uchwycenie momentu

 

Pozowane zdjęcia są bardzo sztuczne, ja zawsze wychodzę na nich tragicznie. W momencie gdy wykonuję jakąś czynność, na przykład idę, rozglądam się, czytam, zdjęcie wychodzi znacznie lepiej. Dlatego rzadko pozuję do zdjęcia, chyba że jest to zdjęcie grupowe. Róbcie swoje, a fotograf złapie najlepsze ujęcie.

chorwacja4

 

21. Podkreślenie ruchu ludzi

 

Bardzo fajnie wyglądają zdjęcia, na których oprócz statycznego tła widać dynamikę poruszających się ludzi. Takie zdjęcie wykonamy dzięki nieznacznie wydłużonemu czasowi naświetlania. W przypadku mojego zdjęcia wynosił on 1,3 s. Idealnymi miejscami do takich kadrów są dworce, plac miejski, deptak, gdzie ludzie poruszają się w różnych kierunkach. Zdjęcie zostało zrobione w Splicie.

zdjecia-z-wakacji

 

22. Rozproszone chmury

 

Czyste niebo bywa nudne, chyba że fotografujemy o świcie lub zachodzie słońca, wtedy mieni się kolorami. W ciągu dnia możemy uchwycić rozproszone na niebie chmury, które ładnie wypełnią kadr.

fotografia-wakacyjna3

 

23. Zasada trójpodziału

 

Zwracam na nią uwagę i staram się umieszczać główne obiekty w mocnych punktach obrazu, a linie horyzontu w mocnych liniach, ale czasem celowo ją ignoruję. W końcu fotografia ma być zabawą, a poprzez eksperymenty, odkrywamy zupełnie nowe jej obszary.

 

24. Zauważanie okazji

 

Zauważyłam, że gdy jestem nastawiona na poszukiwanie ciekawych kadrów, znacznie łatwiej je znajduję. Zabieram ze sobą aparat, wyjmuję z torby, to ważne by był w gotowości i rozglądam się wokoło. Zazwyczaj znajduję sporo ciekawych ujęć. Poniższe zdjęcie zrobiłam w trakcie spaceru po Splicie.

fotografia-wakacje

 

Takich trików na ciekawe wakacyjne zdjęcia jest jeszcze dużo więcej. Może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na oryginalne ujęcia? Jak podchodzicie do tematu wakacyjnej fotografii, robicie tradycyjne, pozowane zdjęcia, czy staracie się eksperymentować? Dajcie koniecznie znać!

 

Mój pobyt w Chorwacji wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Coś czuję, że czeka mnie zapowiadana przez Was depresja pochorwacka. Oczywiście posty dotyczące Chorwacji jeszcze będą się pojawiały. Jak tylko wrócę i zbiorę wszelkie informację stworzę dla Was poradnik o Chorwacji, który może Wam się przydać, jeśli planujecie wyjazd w te rejony.

 

Jeśli wpis okazał się dla Was przydatny, proszę podzielcie się nim ze znajomymi, korzystając z przycisków poniżej. Będzie mi bardzo miło. Dziękuję :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy

37 komentarzy

Diana Staypositive 1 sierpnia 2015 - 00:25

Wspaniałe porady! Byłam w tym roku w Chorwacji, szkoda, że wcześniej nie widziałam tak wspaniale zebranych porad na temat wakacyjnych zdjęć ;)

Odpowiedz
Darin 1 sierpnia 2015 - 09:32

Poradnik rewelacja. Szkoda, że aparat jest na wykończeniu. :( Czas świnkę rozbić i zakupić nowy …. tylko jaki, by był dobry, ale i też nie zajmował wiele miejsca :D
Marzy mi się lustrzanka, choć nie umiem się pewnie nią obsługiwać, jednak gabarytowo mnie przeraża, bo jej nie wcisnę do torebki by ze mną była zawsze. :(

Odpowiedz
Dorota Zalepa 1 sierpnia 2015 - 10:01

To prawda lustrzanka potrafi ciążyć. Wszystko zależy od Twoich upodobań, jeśli cenisz przede wszystkim komfort zwiedzania, bez ciążącej torby, wybierz lekki aparat kompaktowy (sprawdź Olympusa, ma dobre opinie). Warto poszukać opinii w sieci, polecam stronkę optyczne.pl.

Odpowiedz
OlaD 1 sierpnia 2015 - 11:00

Właśnie jestem po zakupie pierwszej lustrzanki i choć uwielbiam robić zdjęcia, to jednak zdaję sobie sprawę, że to już wyższy level. :) Dlatego nadrabiam lekturę książek Scotta Kelby’ego i wszystko mi w nich odpowiada – styl autora, proste rozwiązania i porady do wykorzystania na własnym sprzęcie. A Twoje zdjęcia są po prostu piękne! Pozdrawiam! :)

Odpowiedz
Katsunetka 1 sierpnia 2015 - 11:16

Przydatne porady, nie wiem tylko na ile dogadam się z moim aparatem. Nie wiem jak go naprawili, choć może to i moja wina, nie nadajemy jednak na tych samych falach. Zainspirowałaś mnie jednak do eksperymentowania choć z aparatem w telefonie. Musze jeszcze raz sprawdzić jakie ma opcje i zacząć zabawę. Dzięki. :)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 1 sierpnia 2015 - 14:24

Z aparatem w telefonie też można eksperymentować, nawet jeśli nie z ustawieniami, to z kadrami. Obserwuję kilka osób na Insta, których zdjęcia, choć wykonane telefonem, są genialne!

Odpowiedz
Paulina 1 sierpnia 2015 - 11:24

Bardzo dobry poradnik :) ze swojej strony polecam filtry polaryzacyjne. Niezastąpione jeżeli chodzi o fotografowanie krajobrazów – szczególnie niebo + woda.

Odpowiedz
Dorota Zalepa 1 sierpnia 2015 - 14:19

No właśnie nigdy z nich nie korzystałam, czytałam u Scotta Kelby’ego, że potrafią wydobyć piękne kolory lub odwrotnie je przygasić i nadać zdjęciu fajny klimat.

Odpowiedz
Magdalena Widłak-psychetee.pl 1 sierpnia 2015 - 11:25

Zdecydowanie lepsze są zdjęcia które nie sa pozowane. Jak np. to z kotem na krześle, genialne!:)

A zdjęcie na którym wyraxnie widać krople wody? Wspaniałe! Aż miło poogladać. Mam nadzieje, że kolejne wpisy dotyczące Chorwacji również będa tak bogato udekorowane zdjęciami :) Im więcej tym lepiej:)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 1 sierpnia 2015 - 14:15

Dziękuję! Jeszcze zostało mi trochę nieopublikowanych fotek. :-)

Odpowiedz
meago 1 sierpnia 2015 - 12:06

Bardzo lubię! Przyda się!
Akurat za miesiac wybieram sie odpocząć na kanary i zabieram mojego nikona, który nie miał okazji być jeszcze za granicą. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić parę ładnych strzałów :)
Szkoda, że miałam tylko aparat z telefonu jak sama byłam w chorwacji (co prawda nawet dał radę ale to i tak nie to samo…)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 1 sierpnia 2015 - 14:13

Ja żałuję, że nie zabrałam statywu, ale z drugiej strony chcieliśmy ograniczyć bagaże do minimum. Kanary są na liście marzeń, może następnym razem wybierzemy się właśnie tam. :-)

PS Udanej podróży i pięknych zdjęć!

Odpowiedz
meago 2 sierpnia 2015 - 13:24

Mam tylko wrażenie, że są trochę mniej fotogeniczne niż Chorwacja, ale co tam, najwyżej będzie większe wyzwanie :)
A do Chorwacji muszę koniecznie wrócić i się wyżyć fotograficznie :D

Odpowiedz
Ania Kania 1 sierpnia 2015 - 17:13

Bardzo fajnie to napisałaś, pełno przydatnych i konkretnych rad. :)

Odpowiedz
kotwkratke 1 sierpnia 2015 - 18:00

ja polecam filtr polaryzacyjny ale jeśli lubisz fotografować krajobrazy to warto zainwestować w połówkowy szary :) co do robienia zdjęć to warto zwrócić uwagę na bliki w oczach zwłaszcza u zwierzaków, zdjęcie od razu nabiera głębi

Odpowiedz
daywithcoffee 1 sierpnia 2015 - 23:49

Dzięki za fajne rady, bo ja się sobie nie podobam zazwyczaj na zdjęciach – wychodzę tragicznie ;))

Odpowiedz
Dorota Zalepa 2 sierpnia 2015 - 07:09

Mam podobnie, szczególnie gdy specjalnie ustawiam się do zdjęć. Wolę te naturalne kadry, wychodzą znacznie lepiej. Nawet jeśli pozujemy do zdjęcia, to lepiej ustawić się naturalnie, tak jak zazwyczaj stoimy/siedzimy/chodzimy, bez sztucznych i sztywnych póz, które zniekształcają nasze sylwetki. Jednym słowem pozować tak, jakbyśmy nie pozowali.

Odpowiedz
Agata Kuchmistrz 3 sierpnia 2015 - 13:49

Mówisz, że zaczęłaś interesować się fotografią, dopiero jak założyłaś bloga – nie wiem jaki to okres czasu, ale myślę, że masz niezły postęp, wszystkie zdjęcia wyglądają naprawdę interesująco. I wywołują cudowne wspomnienia z mojej wizyty w Chorwacji ;)

Odpowiedz
Monika Wyderka-Chodak 3 sierpnia 2015 - 14:47

Uwielbiam oglądać Twoje zdjęcia i czytać wpisy na ich temat. Niestety za każdym razem popadam w małą depresję. Widzę jaki ogrom pracy przede mną, aby zbliżyć się do Twoich umiejętności.

Odpowiedz
Alexandra 3 sierpnia 2015 - 17:33

Przede wszystkim najpierw musimy dojrzeć do tego, że te wszystkie zdjęcia słynych miejsc, budowli, pięknych zamków zginą gdzieś bo będą zrobione z obowiązku. Każde zdjęcie powinno mieć jakieś znaczenie, oddawać klimat tej aktualnej chwili. Nawet to zdjęcie, gdzie jesteś tyłem i nie widać twojej twarzy jest sto razy lepsze od tego gdzie zapozujemy na tle morza. Chociaż i takie zdjęcia warto mieć.

Odpowiedz
Świnka 3 sierpnia 2015 - 18:40

Przepiękne zdjęcia! :) Niesamowite, że wykombinowałaś aż tyle tych trików :) Znowu mi się zachciało pojechać zwiedzać Chorwację!!!! :)

Odpowiedz
Justyna Rolka 3 sierpnia 2015 - 22:08

Ależ Ty jesteś pomysłowa…aż mam ochotę zapisać się na kurs fotograficzny:) Zdjęcia są cudowne, gratulacje;)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 4 sierpnia 2015 - 11:21

Dziękuję :-)

Odpowiedz
Dessideria 4 sierpnia 2015 - 06:58

Bardzo dobre wskazówki, niektóre dały mi bardzo do myślenia :)
Ja nie mogę doczekać się tego Chorwackiego postu ;)

Odpowiedz
Anna Biłonoga (Missvain) 4 sierpnia 2015 - 09:59

„Jeśli fotografujemy w RAW-ach zupełnie nie musimy się przejmować balansem bieli, ustawimy go dowolnie na etapie postprodukcji w programie graficznym.” Idąc tym tokiem myślenia ekspozycją i szumami też nie musimy się przejmować, wszystko da się wyciągnąć w programie. ^^

Odpowiedz
Dorota Zalepa 4 sierpnia 2015 - 11:17

Balans bieli, ekspozycja i ISO, to nie są te same parametry. O ile balans bieli ustawimy bez problemu podczas obróbki RAW-ów i nie ma on wpływu na pogorszenie jakości zdjęcia, o tyle wartość ekspozycji i ISO powinny być od razu jak najdokładniej ustawione. Aczkolwiek też je wyciągniemy w programie. Spróbuj obróbki RAW-ów, a będziesz widziała o czym mówię. ;-)

Odpowiedz
Anna Biłonoga (Missvain) 4 sierpnia 2015 - 19:39

Miałam nadzieję, że buźka będzie jednoznaczna z tym, że mój komentarz jest ironiczny. :P Po prostu jestem tego zdania, że lepiej przejmować się zawczasu zarówno balansem bieli, kadrowaniem zdjęcia jak i innymi parametrami, ale wiele początkujących fotografów mówi coś w stylu „a, poprawię to w programie” dlatego o ile mogę się zgodzić z pozostałymi punktami to tak po przeczytaniu tego zapaliła mi się czerwona lampka. :)

Odpowiedz
Beata Redzimska 4 sierpnia 2015 - 10:30

Bardzo fajne porady. Uchwycenie spontanicznej chwili, czasami przypadek robi najlepsze zdjecia, ktore potem najmilej wspominamy. Pozdrawiam serdecznie Beata

Odpowiedz
Socjopatka 5 sierpnia 2015 - 16:01

podoba mi się podkreślenie ruchu ludzi… muszę spróbować to zrobić! ;)

Odpowiedz
Harry Lee 6 sierpnia 2015 - 20:59

Jak dla mnie najważniejsze jest uchwycenie dobrego momentu, w dobrym kadrze. Wtedy nie trzeba się martwić o żadne parametry a zdjęcie i tak będzie dobre. Wystarczy, że zrobione w RAWie i spokojnie damy sobie z nim rade w Lightroom’ie czy innym programie. Ja teraz non stop próbuje eksperymentować z różnymi perspektywami i za każdym razem się dziwie jak różne może być zdjęcie teoretycznie tego samego (ludzie, krajobrazy, wszystko)

Odpowiedz
Karolina 11 sierpnia 2015 - 17:43

bardzo przydatny wpis, sama stosuję kilka spośród wymienionych tu zasad m.in. perspektywę żabią, zwłaszcza jeśli chcę ująć w jakimś ciekawym miejscu moje dziewczynki, ciemny pierwszy plan również próbowałam, ale nie wyszło mi tak fajnie jak Tobie :) ludzie w ruchu i smugi świateł to moje ulubione :)

Odpowiedz
Polenka 13 sierpnia 2015 - 00:31

To zdjęcie niepozowane jest moim ulubionym (20). Faktura muru, stara krata, Twoja stylizacja… jak z magazynu.

Odpowiedz
Justyna Skowera | elare 28 sierpnia 2015 - 21:48

W tym roku zrobiłam piękne (jak na mnie) zdjęcie na którym uchwyciłam smugi świateł :)

Odpowiedz
Rykoszetka 10 września 2015 - 15:37

Ciekawy wpis :)

Odpowiedz
Create your travel 29 lutego 2016 - 21:26

Bardzo fajne porady godne zapamiętania. :)

Odpowiedz
amazonka 29 grudnia 2023 - 10:53

Fantastyczne porady! Z pewnością skorzystam z kilku z nich podczas moich nadchodzących wakacji. Mam nadzieję, że moje zdjęcia będą równie udane jak te, które widziałam w artykule!

Odpowiedz
Kasia 16 stycznia 2024 - 10:31

Z pewnością wykorzystam te wskazówki podczas mojego nadchodzącego urlopu. Dzięki za inspirację fotograficzną!

Odpowiedz

Zostaw komentarz