fbpx

Dlaczego warto być na Blog Forum Gdańsk?

by Dorota Zalepa
17 komentarzy
Blog Forum Gdańsk 2013

Ledwo co wróciłam z Blog Forum Gdańsk, a już zabrałam się za relację dla Was. Na gorąco, póki emocje nie opadły. Zapewne opadać będą długo, bo przez te dwa dni działo tak dużo, że nie sposób tego opisać w jednym poście. Dlatego postanowiłam napisać go w punktach.

Wyodrębniłam 10 powodów, dla których warto było przejechać kawałek Polski by spotkać się w Gdańsku

1. Ludzie. Główny motor napędowy całego przedsięwzięcia. Ważni są ludzie i dzięki tej imprezie miałam okazję poznać wielu blogerów. Dziękuję za fajne, luźne i inspirujące rozmowy twórcom blogów: Dla bab, Bóg, honor & rock’n’roll, Blogosfera, Design Your Life, Więcej Luzu, Dziecięce Klimaty, Słoneczny Balkon i wielu innym, nie sposób wszystkich wymienić. Miło było Was poznać :) Nie miałam śmiałości zagadywać do wszystkich, wszak to pierwsze moje, tak duże spotkanie blogerskie, ale wychodzę z założenia, że będzie jeszcze ku temu niejedna okazja.

2. W tej edycji Blog Forum Gdańsk duży nacisk położono na tematy społeczne. Wystąpienie Jurka Owsiaka, pełne emocji i ogromnej energii, która udzieliła się wszystkim tak, że otrzymał owacje na stojąco. Bawił się też z nami na after party, chętnie opowiadał i dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jednym słowem zarażał energią.

jurek_owsiak

3. Ojciec Leon Knabit – 84 letni ksiądz z charyzmą, której ja mu ogromnie zazdroszczę. Powiedziałabym, że minął się z powołaniem, bo kabareciarz i mówca z niego rewelacyjny. Koniecznie posłuchajcie tego wystąpienia.

ojciec_leon_knabit

4. Miło było zobaczyć i posłuchać Marii Rotkiel, znanej dobrze z telewizji pani psycholog, mówiącej, że dobry bloger powinien być nienormalny. Uff.. pocieszające ;)

maria_rotkiel

5. Koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet w gdańskiej filharmonii. Słuchanie muzyki instrumentalnej na żywo robi ogromne wrażenie. Gdyby nie to, że odbywał się na stojąco, a nogi po całym dniu niemiłosiernie bolały, mogłabym tak słuchać całą noc.

mazolewski

6. Impreza integracyjna, czyli after party. Gdyby nie ona, trudno byłoby poznać się z innymi blogerami. Impreza integracyjna była obowiązkowym i jakże ważnym punktem całego przedsięwzięcia.

blogforumgdansk

W drodze na after party. Atmosfera gorąca, ale na zewnątrz zimno!

7. Panele dyskusyjne ze znanymi i wpływowymi blogerami. To z nich można było dowiedzieć się, co było siłą blogosfery w 2013 roku, i jak może się kształtować w najbliższych latach. Podobało mi się jak Konrad Traczyk z Hashrank pilnował, by blogerzy uczestniczący w panelu nie odbiegali od tematu i trzymali się zadanego pytania.

8. Bardzo ciekawe, i poruszające kwestie relacji blogerów z firmami, wystąpienie przygotowała Katarzyna Szpor z Natemat.pl. Zwróciła uwagę, jak ta relacja wygląda od strony marketerów, czy agencji zgłaszających się do blogerów. Bardzo wartościowy temat.

9. Rozmach. Blog Forum Gdańsk to impreza przygotowana z rozmachem, promująca nie tylko całą blogosferę, ale także miasto Gdańsk. Imprezę rewelacyjnie poprowadzili Włodek Markowicz i Karol Paciorek z LekkoStronniczy.

bfg

bfgdansk

10. Zdjęcia na ściance. Organizatorzy przygotowali dwie ścianki, ładnie doświetlone, co było bardzo istotne ponieważ w Klubie B90 panował półmrok. Wiadomo, że nie jest to kluczowa sprawa spotkania, ale miły dodatek pokazujący tylko i wyłącznie pełen profesjonalizm organizatorów.

bfg_relacja

Na zdjęciu ze mną: Wiktor Majorkiewicz i Ilona Patro.

bfgdans2

W towarzystwie Mateusza Ochmana.

blog_forum_gdansk_2013

Siła rodzeństwa :)

Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie i gratuluję zorganizowania tak klimatycznej, poruszającej ważne tematy, miejscami humorystycznej imprezy dla blogerów z całej Polski. Poczułam się dumna mogąc być częścią tego wydarzenia. Dziękuję wszystkim, z którymi mogłam zamienić parę słów, zrobić sobie pamiątkową fotkę i do zobaczenia :)

Wszystkie wystąpienia są dostępne na kanale Blog Forum Gdańsk na YouTube.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy