fbpx

Fotograficzny Kalendarz Adwentowy – podsumowanie

by Dorota Zalepa
44 komentarze

Nie spodziewałam się, że będę miała do przejrzenia około 800 zdjęć z grudniowego wyzwania fotograficznego. Na samym Instagramie pojawiło ich 600! Kochani daliście mi naprawdę niełatwą robotę! Ale warto było przyglądać się Waszym pomysłom. Działaliście na mnie jak taki bacik, gdy nie chciało mi się wyjąć aparatu z szuflady. Starałam się robić zdjęcia codziennie, więc grudzień obfitował w ćwiczenia fotograficzne. I bardzo dobrze, bo czuję, że właśnie w grudniu rozwinęłam swoją kreatywność bardziej, niż w jakimkolwiek innym miesiącu.

Co to oznacza dla mnie i dla Was? Że warto brać udział w takich wyzwaniach, warto ćwiczyć i interpretować z góry ustalone zadania. Nie zawsze były one łatwe, bo na przykład czwarte zadanie, którym były kolory jesieni wypadło w dzień, gdy na zewnątrz panowała raczej zimowa aura. Ale Wy poradziliście sobie wzorowo. Zdjęcia ukazujące jesień w zimowym otoczeniu są magiczne!

Poczułam, że stworzyliśmy fajną grupę, która wspierała się wzajemnie poprzez komentowanie i lajkowanie zdjęć. Miałam wrażenie, że do Świąt przygotowujemy się wspólnie. Po ciężkim dniu spędzonym w kuchni, gdy dosłownie padałam na twarz, z przyjemnością scrollowałam sobie tablicę Instagrama w poszukiwaniu Waszych prac.

 

Wszystko byłoby piękne, gdyby nie moment, w którym musiałam z tych 800 zdjęć wybrać 24. To było naprawdę trudne zadanie, chciałam wykonać je jak najbardziej rzetelnie. Przyjrzałam się wszystkim zdjęciom kilka razy. Nieraz zmieniałam zdanie odnoście wyboru. Oczywiście moje odczucia są bardzo subiektywne, więc nie zrażajcie się jeśli Wasze zdjęcie nie znalazło się w podsumowaniu. Teraz już wiem, że bycie jurorem we wszelkich konkursach to niesamowicie trudna sprawa.

Przy wyborze zdjęć nie kierowałam się poprawnością wykonania zdjęcia, liczył się przede wszystkim klimat, który osiągnęliście robiąc zdjęcia zarówno telefonem jak i lustrzanką. Wyzwanie miało sprawiać Wam przede wszystkim przyjemność. Zależało mi na tym, by do każdego dnia kalendarza wybrać zdjęcie innego autora. Czasem do jednego tematu była tak silna konkurencja, że bardzo trudno było mi wybrać zwycięzcę, a czasem zdjęć było niewiele i wtedy sprawa była znacznie prostsza. Jest mnóstwo zdjęć, które nie znalazły się w kalendarzu, a powinny. Spokojnie mogłabym stworzyć jeszcze kilka zupełnie innych wersji.

 

Nie przedłużając, zapraszam Was do obejrzenia zdjęć uczestników. Pod każdym zdjęciem znajduje się link do strony/Facebooka/Instagrama autorów zdjęć. Z pewnością będzie im miło jeśli do nich zajrzycie i zostawicie dobre słowo. Bardzo Was do tego zachęcam! Wszystkie zdjęcia są klikalne, byście mogli zobaczyć je w powiększeniu.

 

1. Ulubiony gadżet według smallsapphire.

ulubionygadzet_smallsahpire

2. Pysznie w wykonaniu fastynaa.

pysznie_fastynaa

3. Moja praca należy do Niebałaganki.

niebalaganka_mojapraca

4. Kolory jesieni należą do Jar of hearts.

4.kolory jesieni_girlwithoneeye

5. Czytam w wykonaniu Eweliny Mierzwińskiej.

czytam_ewelina_mierzwinska

6. Prezent w wykonaniu Dance Whith The Camera

dwtc_6_prezent

7. Leniwy poranek według Make Life Tasty.

leniwy-poranek-makelifetasty

8. Rodzina według Fragmentator.

rodzina_fragmentator

9. Relaks według Kami_90.

kami_90-relaks

10. Mój dom w wykonaniu Inspiruje mnie życie.

mojdom-inspirujemniezycie

11. Kawa w wydaniu Alutki Kossoń.

alutka_kawa

12. Dłonie w wykonaniu Kosmetyczny świat Grimagee.    13. Słodki autorstwa Roberta Kołosowskiego.

 

zdjecia_kalendarz3

14. Moja pasja w wykonaniu Olkademolka.

olkademolka_mojapasja

15. Biały należy do Katsunetki.

bialy-katsunetka

16. Nowe zinterpretowała Niebanalna.

nowe-flickr

17. Miłość pięknie zinterpretowała kadrem.

milosc_kadrem

18. Na stoleloveandbehappyeveryday.

nastole_loveandbehappy

19. Ja to dzieło należące do vintageboots_pl.

vintage_boots_pl-ja

20. Wygodnie to praca Wikilistki.

wikilistka-wygodnie

21. Ulubiony kolor według MinimalNat.

ulubionykolor-minimal_nat

22. Dekoracja to dzieło autorstwa ewa_26.

ewa_26_dekoracje

23. Choinka należy do Vademecum blogera.

choinka-vademecum

24. Wigilia w wykonaniu Panny Aparatki.

pannaapratka_wigilia

 

Lista podsumowań:

1. Petitkaa – pierwsze i drugie – Weronika pięknie wykonała zadanie, na zdjęciach widać klimat świąt. Moim faworytem jest nr 20.

2. MinimalNat – zdjęcie nr 14 i 19 należą do moich ulubieńców, brawo za kreatywność!

3. Kosmetyczny Świat Grimagee – bardzo fajne zdjęcia do zadań 9 i 16, no i piękne zdjęcie dłoni, które trafiło do kalendarza.

4. Inspiruje mnie życie – Iwona bardzo przyłożyła się do wyzwania, co widać na każdym zdjęciu. Bardzo spodobały mi się zdjęcia przedstawiające pasję i rodzinę.

5. Panna Aparatka – podsumowanie jest bardzo profesjonalne, obfitujące w cudowne fotki, od razu widać, że Panna Aparatka z aparatem się nie rozstaje :)

6. Jar of Hearts – zdjęcia mają fajny klimat, robione z różnej perspektywy. Kolory jesieni tak mnie urzekły, że musiały trafić do kalendarza mimo sporej konkurencji w tym temacie.

7. Niebanalna – to kolejna osoba, dla której fotografowanie to nie nowość. Piękne zdjęcia, wszystkie bez wyjątku!

8. Ewelina Mierzwińska – zrobiła chyba najbardziej świąteczne podsumowanie. Lampki, bokeh, świąteczne motywy, wszystko to sprawiło, że z wielką przyjemnością oglądałam zdjęcia Eweliny.

9. Vademecum Blogera – podsumowanie Beaty jest związane z jej codziennością. Od razu widać miłość do robótek ręcznych i owoców :) Beata była najbardziej aktywną uczestniczką na Instagramie.

10. Wikilistka – podsumowanie i zdjęcia Wikilistki są piękne, mają duszę i w cudowny sposób pokazują emocje.

11. Niebałaganka – fotografie w wykonaniu Ani są nasycone kolorami i to je wyróżnia na tle pozostałych uczestników. Najpiękniejsze zdjęcie trafiło do kalendarza :)

12. O tyle o ile – dwa zdjęcia Sylwii są mistrzowskie pod względem kadrowania i kolorów – nr 4 i 5. Gdyby nie tak silna konkurencja w tych tematach, z pewnością trafiłyby do zestawienia. Zerknijcie na nie koniecznie!

13. Dance with the Camera – jestem pod wrażeniem pracowitości Martyny. Nie dość, że brała udział w dwóch innych wyzwaniach fotograficznych, to udało jej się stworzyć tak fantastyczne podsumowanie kalendarza!

14. Pastelowi – zamieścili co prawda kilka zdjęć, ale i tak fajnie, że udało im się pobawić fotografią. Najbardziej spodobały mi się zdjęcia przedstawiające pasję i miłość.

15. Make Life Tasty – Jola jest mistrzynią kompozycji, bardzo chętnie podpatruję jej zdjęcia na Instagramie. Dziewczyna ma „dobre oko”, nie ma zdjęcia w podsumowaniu, które by mnie się nie podobało.

16. Fragmentator – Iza w swoim podsumowaniu zaprezentowała piękny bokeh w kształcie choinki.

 

Kochani, bardzo Wam dziękuję, że zechcieliście wziąć udział w wyzwaniu. Jest mi niezmiernie miło, tym bardziej, że przedświąteczny czas nie należał do najluźniejszych. Mam nadzieję, że projekt okazał się dla Was na tyle inspirujący i satysfakcjonujący, że stał się taką iskrą do fotografowania otoczenia. Dla mnie był ogromną motywacją. Mam już w głowie kolejne pomysły na wyzwania fotograficzne. Planuję kilkudniowe tematyczne projekty, do których już teraz Was zapraszam. :)

 

 

Zapisz się do Kameralnego Newslettera, a otrzymasz dostęp m.in. do poradników fotografii i unikalnej treści niepublikowanej na blogu.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)




Podobne wpisy

44 komentarze

Zaciesz 5 stycznia 2015 - 20:38

Zdjęcia piękne, szkoda że się nie załapałam, może następnym razem się uda :)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 5 stycznia 2015 - 21:14

Zaciesz, brałam też Twoje fotki pod uwagę, najchętniej umieściłabym wszystkie. Dziękuję, że wzięłaś udział w wyzwaniu i mam nadzieję, że dołączysz do kolejnych :)

Odpowiedz
Zaciesz 5 stycznia 2015 - 21:37

Twoje wyzwanie zmotywowało mnie do codziennego fotografowania, a pod tym względem jestem leniem. Czekam na kolejne wyzwania, doskonała zabawa :D

Odpowiedz
Katarzyna Kędzierska 5 stycznia 2015 - 20:41

Kolory jesieni! Cudne zdjęcie!

Odpowiedz
dancewiththecamera 5 stycznia 2015 - 20:52

Jestem pod wrażeniem. Serio. Po pierwsze, że udało Ci się z tej ogromnej puli wybrać tylko 24 zdjęcia. Oglądałam wszystkie podsumowania i nawet gdybym miała wybierać zdjęcia tylko z nich, to miałabym problem. A tu dochodzi jeszcze Insta. Szacun, naprawdę.
Po drugie – podobnie jak w przypadku wyzwania „Być kobietą” – jestem pod wrażeniem jak kreatywnie i jak „różnie” wszyscy uczestnicy podeszli do przygotowanych tematów, które były moim zdaniem trudne. Ekstra! Cieszę się, że mogłam wziąć w tym udział. No i cieszę się, że i moje zdjęcie się załapało :) Dzięki za pomysłowe wyzwanie! I czekam na więcej ;)

A co do samego kalendarza – zdjęcia 7, 20 i 24 to moje ulubione!

Odpowiedz
Dorota Zalepa 5 stycznia 2015 - 21:13

Wybór był mega trudny, chciałam żeby każdy miał takie same szanse, bez względu na to czy robił zdjęcia komórką czy lustrzanką. Niektórzy publikowali tylko na Instagramie, a wiadomo, że jakość zdjęć jest tam słabsza. Poza tym zmieniałam układ kilka razy, były tematy, w których konkurencja była ogromna, a były też takie, gdzie tych zdjęć było znacznie mniej. Koniec końców, udało się i jestem naprawdę zadowolona z efektów, a jeszcze bardziej dumna z uczestników! :) Tobie również gratuluję kreatywności! :)

Odpowiedz
Kasia D. 5 stycznia 2015 - 21:01

wszystkie zdjęcia przepiękne <3
żałuję, że nie dołączyłam, ale Moja Kornelia była cały grudzień 'chorowita' i po prostu nie miałam głowy :(

:*

Odpowiedz
Dorota Zalepa 5 stycznia 2015 - 21:06

Następnym razem! :)

Odpowiedz
use imagination 5 stycznia 2015 - 21:09

Dziekuje bardzo za wyróżnienie! No i czekam niecierpliwie na kolejne wyzwanie! :))

Odpowiedz
panna aparatka 5 stycznia 2015 - 21:15

cudownie znaleźć się w tak zacnym gronie ;) dziękuję! <3

Odpowiedz
Jola Piasta 5 stycznia 2015 - 21:18

Przede wszystkim dziękuję Tobie Dorota za to wyzwanie! Wyzwoliło we mnie pokłady kreatywności! Od razu też podziwiam Cię za pracę włożoną w ten post. Na pewno nie było łatwo, więc wielkie brawa! Gratuluję wszystkim uczestnikom wyzwania, wspaniale było podglądać Wasze zmagania. Zdjęcia są przepiękne i zgodzę się w stu procentach z dancewiththecamera, że fascynujące jest to, jak jeden temat jest interpretowany na różne sposoby. To daje wiele do myślenia. Jestem dumna z tego, że w tym podsumowaniu znalazłam się w tak doborowym gronie. Czekam z niecierpliwością na kolejne przedsięwzięcia – na pewno wezmę w nich udział. Aha…bardzo Ci dziękuję za tak miłe słowa. To motywacyjny kop do dalszego działania. Pstrykajmy i bądźmy w tym coraz lepsi ;)

Odpowiedz
Sylwia K. 5 stycznia 2015 - 21:23

Niesamowicie bardzo dziękuję za wyróżnienie mojego zdjęcia. Fantastyczna zabawa i możliwość kombinowania w pewnych momentach. Czekam na kolejny projekt.
Pozdrawiam,
grimagee.

Odpowiedz
Iwona 5 stycznia 2015 - 21:38

Piękny kalendarz :) Dziękuję wszystkim uczestnikom :) Wasze zdjecia to uczta dla moim oczu :D

Odpowiedz
IVONA 5 stycznia 2015 - 21:55

Po pierwsze bardzo dziękuję za wyróżnienie – konkurencja była bardzo silna, więc tym bardziej mi miło, że moje zdjęcie znalazło w Twoich oczach uznanie:)
Wybrałaś naprawdę cudowne kadry, większość z nich to były także i moje ulubione – jesień, Wigilia, biały, leniwy poranek no i oczywiście moja praca Niebałaganki – ta parująca kawa jest przeurocza i Ania świetnie ją uchwyciła:)
Z moich prac najbardziej lubię i darzę największym sentymentem temat Rodzina, głównie za wkład, jaki moi bliscy wnieśli do naszego, wspólnego projektu:)

Wszystkim wyróżnionym osobom gratuluję i mówię Do rychłego…bo przypuszczam, że wkrótce znów się spotkamy podczas kolejnego wyzwania:)
Pozdrawiam:)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 5 stycznia 2015 - 22:38

Pamiętaj, że nie zawsze wybierałam najlepsze zdjęcie danego uczestnika, bo miałabym sytuację, że w jednej kategorii znalazłoby się kilka zdjęć.
PS Dziękuję, że wzięłaś udział w wyzwaniu :)

Odpowiedz
IVONA 5 stycznia 2015 - 23:00

I tak podziwiam, że z takiej ilości zdjęć udało Ci sie wybrac 24:) Mega wyczyn:)

Odpowiedz
lifemaniaczka 5 stycznia 2015 - 21:56

Wszystkie zdjęcia są imponujące. Gratuluję wyczucia smaku i estetyki:))

Odpowiedz
Justyna Justa 5 stycznia 2015 - 23:02

Ja i moje pierniki ze stolu cieszymy sie z wyroznienia ;) Bardzo mi bylo milo brac udzial w tym wyzwaniu i ogladac tez prace innych :) Nie moge sie doczekac nastepnego wyzwania! Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz
Iza 6 stycznia 2015 - 08:35

Przyznaję, że nie zazdroszczę Ci dokonywania wyboru – 800 zdjęć – wow! Tym bardziej dziękuję za wyróżnienie :) naprawdę zupełnie się nie spodziewałam, bo z Instagramem średnio sobie radzę i robienie zdjęć też mnie ostatnio mniej bawi. To wyzwanie dało mi szansę na ponowne odnajdywanie radości i chęci do fotografowania. Bardzo Ci za to dziękuję. Wszystkim uczestnikom i wyróżnionym gratuluję – fajnie było podglądać świat widziany Waszymi oczami. :)

Odpowiedz
Beata Redzimska 6 stycznia 2015 - 09:03

Slicznie prezentuje sie ten kalendarz. Podziwiam zdjecia innych uczestniczek. Super. Pozdrawiam serdecznie Beata

Odpowiedz
Ewa Duszkiewicz 6 stycznia 2015 - 10:09

piekne, przepiekne zdjecia! az nabralam motywacji na jeszcze intensywniejsza nauke ;) aby wstawiac tak wysokiej jakosci zdjecia na bloga!

Odpowiedz
Kropka nad i 6 stycznia 2015 - 10:48

ale piękne! Uwielbiam oglądać takie zdjęcia, ten ich klimat, chwile uchwycone na papierze… aż sama teraz żałuję, że nie wzięłam udziału w wyzwaniu :(

Odpowiedz
Dorota Zalepa 6 stycznia 2015 - 10:54

Za jakiś czas będzie kolejne wyzwanie fotograficzne, będziesz mogła dołączyć :-)

Odpowiedz
napiecyku 6 stycznia 2015 - 12:16

Dorotka, zdjęcia przepiękne :) P.S. Odnośnie Twoich problematycznych naleśników…zapraszam na moje orkiszowe :) http://napiecyku.pl/2015/01/nalesniki-orkiszowe/

Odpowiedz
Dorota Zalepa 7 stycznia 2015 - 09:57

Dziękuję za podrzucenie przepisu, chętnie wypróbuję :)

Odpowiedz
Katsunetka 6 stycznia 2015 - 13:18

Po pierwsze dziękuję Ci za ten projekt mimo, że kiepsko mi poszło i oczywiście czekam na następny. :) Po drugie niesamowicie mnie zaskoczyłaś, że wybrałaś moje zdjęcie. Mam kopa aby się lepiej postarać przy kolejnym aby dla siebie być dumną z więcej niż 1 zdjęcia.

Odpowiedz
Dorota Zalepa 7 stycznia 2015 - 09:59

W fotografii tak jest, że trzeba zrobić najpierw sporą ilość słabych zdjęć, by jedno wyszło dobre :) Dlatego jeśli fotografowanie sprawia Ci przyjemność, nie zrażaj się!

Odpowiedz
Sylwia Stępień 6 stycznia 2015 - 15:01

Jejku, nie spodziewałam się jakiegokolwiek wyróżnienia ;) dziękuję Ci!. Czuję sie bardziej zmotywowana. Następnym razem będzie jeszcze lepiej :D

Odpowiedz
Ania Legenza 6 stycznia 2015 - 16:43

Ojej! Dziękuję za wyróżnienie mojego zdjęcia. Bardzo mi miło!

Nie zazdroszczę tego zadania, bo wybór musiał być bardzo trudny. Przeglądałam wszystkie zdjęcia na Instagramie i kilka podsumowań i nie wiedziałabym, które wybrać :)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 7 stycznia 2015 - 10:04

To prawda, wybór był trudny, ale jestem ogromnie szczęśliwa i wdzięczna za to, że tyle osób wzięło udział w wyzwaniu! :)

Odpowiedz
Świnka 6 stycznia 2015 - 19:08

Ale świetne! Wszystkie zdjęcia powinny trafić na jakąś wystawę! :) Super super. A dla Ciebie wielkie brawa za przejrzenie 800 zdjęć!!! ;)

Odpowiedz
Jeszcze Lepiej 6 stycznia 2015 - 21:13

Prawdziwa uczta dla wszystkich estetów ;)

Odpowiedz
Odrobina życia 7 stycznia 2015 - 08:50

Wspaniałe zdjęcia :)

Odpowiedz
Ewelina Mierzwińska 7 stycznia 2015 - 15:55

Ogromne dzięki za wyróżnienie! :) I raz jeszcze dziękuję za stworzenie wyzwania – udział w nim był dla mnie cudownym doświadczeniem :)

Powstało tak wiele, świetnych zdjęć że codziennie fundowałam sobie rundkę po instagramowym hasztagu – wyobrażam sobie, jak ciężkie miałaś zadanie by wybrać tylko niektóre z nich.

Odpowiedz
Home on the Hill 8 stycznia 2015 - 14:11

Cudowne zdjęcia, przepiękne kadry. Często świetne i bardzo oryginalne podejście do tematu, nic tylko oglądać i oglądać… Pozdrawiam serdecznie!:)

Odpowiedz
Agnieszka 8 stycznia 2015 - 20:53

Zdjęcia są wspaniałe! Świetny pomysł z tym kalendarzem, jeśli w przyszłym roku będzie druga edycja, to na pewno wezmę w niej udział :)

Odpowiedz
Część Mnie 12 stycznia 2015 - 01:36

Ciekawie i inspirująco!

Odpowiedz
feath 14 stycznia 2015 - 13:37

Super pomysł, bardzo fajnie wyszło! :)
Myślałaś może o dołączeniu na flickr’a? Fajnie by było Cię tam zobaczyć i być na bieżąco z Twoimi zdjęciami ;)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 14 stycznia 2015 - 14:59

Myślałam o tym i z czasem pewnie założę. Wiele zdjęć, które robię ląduje na blogu. Cieszę się, że masz ochotę na więcej, to bardzo miłe :)

Odpowiedz
feath 14 stycznia 2015 - 18:04

Mam nadzieję, że założysz i podlinkujesz na blogu :) Z racji tego, że fotografia jest moją pasją, to chętnie przeglądam Twojego bloga, aczkolwiek mam mało czasu na tego typu rzeczy, więc mam tylko Flickra i appkę w telefonie, więc tam jestem na bieżąco.
Pozdrawiam cieplutko, miłego dnia ;)

Odpowiedz
Dzidziulkowo 16 stycznia 2015 - 14:16

oooo w następnym wyzwaniu bierzemy udział i my!

Odpowiedz
Marta Anna 16 stycznia 2015 - 18:04

Jakię piękne zdjęcia!!!
Żałuję, że nie wzięłam udziału, ale końcówka poprzedniego roku była dla mnie mdła:) i jakoś nie miałam głowy do zdjęć. Mam nadzieję, że za rok zorganizujesz podobne wyzwanie:))))

Odpowiedz
Marta Anna 16 stycznia 2015 - 18:05

W życiu nie wybrałabym 24 zdjęć z tylu nadesłanych fotografi!!!!!!
Podziwiam:)

Odpowiedz
minimal Nat 20 stycznia 2015 - 06:39

Dziękuje, dziękuje, dziękuje za wyróżnienie! Miło czytało si wszystkie podsumowania i muszę stwierdzić, ze już dawno się tak dobrze nie bawiłam :) Powoli wracam do rzeczywistosci po urlopie i mam jeszcze sporo Twoich wpisów do nadrobienia! :)

Odpowiedz

Zostaw komentarz