fbpx

Fotograficzny Kalendarz Adwentowy – podsumowanie

by Dorota Zalepa
44 komentarze

Nie spodziewałam się, że będę miała do przejrzenia około 800 zdjęć z grudniowego wyzwania fotograficznego. Na samym Instagramie pojawiło ich 600! Kochani daliście mi naprawdę niełatwą robotę! Ale warto było przyglądać się Waszym pomysłom. Działaliście na mnie jak taki bacik, gdy nie chciało mi się wyjąć aparatu z szuflady. Starałam się robić zdjęcia codziennie, więc grudzień obfitował w ćwiczenia fotograficzne. I bardzo dobrze, bo czuję, że właśnie w grudniu rozwinęłam swoją kreatywność bardziej, niż w jakimkolwiek innym miesiącu.

Co to oznacza dla mnie i dla Was? Że warto brać udział w takich wyzwaniach, warto ćwiczyć i interpretować z góry ustalone zadania. Nie zawsze były one łatwe, bo na przykład czwarte zadanie, którym były kolory jesieni wypadło w dzień, gdy na zewnątrz panowała raczej zimowa aura. Ale Wy poradziliście sobie wzorowo. Zdjęcia ukazujące jesień w zimowym otoczeniu są magiczne!

Poczułam, że stworzyliśmy fajną grupę, która wspierała się wzajemnie poprzez komentowanie i lajkowanie zdjęć. Miałam wrażenie, że do Świąt przygotowujemy się wspólnie. Po ciężkim dniu spędzonym w kuchni, gdy dosłownie padałam na twarz, z przyjemnością scrollowałam sobie tablicę Instagrama w poszukiwaniu Waszych prac.

 

Wszystko byłoby piękne, gdyby nie moment, w którym musiałam z tych 800 zdjęć wybrać 24. To było naprawdę trudne zadanie, chciałam wykonać je jak najbardziej rzetelnie. Przyjrzałam się wszystkim zdjęciom kilka razy. Nieraz zmieniałam zdanie odnoście wyboru. Oczywiście moje odczucia są bardzo subiektywne, więc nie zrażajcie się jeśli Wasze zdjęcie nie znalazło się w podsumowaniu. Teraz już wiem, że bycie jurorem we wszelkich konkursach to niesamowicie trudna sprawa.

Przy wyborze zdjęć nie kierowałam się poprawnością wykonania zdjęcia, liczył się przede wszystkim klimat, który osiągnęliście robiąc zdjęcia zarówno telefonem jak i lustrzanką. Wyzwanie miało sprawiać Wam przede wszystkim przyjemność. Zależało mi na tym, by do każdego dnia kalendarza wybrać zdjęcie innego autora. Czasem do jednego tematu była tak silna konkurencja, że bardzo trudno było mi wybrać zwycięzcę, a czasem zdjęć było niewiele i wtedy sprawa była znacznie prostsza. Jest mnóstwo zdjęć, które nie znalazły się w kalendarzu, a powinny. Spokojnie mogłabym stworzyć jeszcze kilka zupełnie innych wersji.

 

Nie przedłużając, zapraszam Was do obejrzenia zdjęć uczestników. Pod każdym zdjęciem znajduje się link do strony/Facebooka/Instagrama autorów zdjęć. Z pewnością będzie im miło jeśli do nich zajrzycie i zostawicie dobre słowo. Bardzo Was do tego zachęcam! Wszystkie zdjęcia są klikalne, byście mogli zobaczyć je w powiększeniu.

 

1. Ulubiony gadżet według smallsapphire.

ulubionygadzet_smallsahpire

2. Pysznie w wykonaniu fastynaa.

pysznie_fastynaa

3. Moja praca należy do Niebałaganki.

niebalaganka_mojapraca

4. Kolory jesieni należą do Jar of hearts.

4.kolory jesieni_girlwithoneeye

5. Czytam w wykonaniu Eweliny Mierzwińskiej.

czytam_ewelina_mierzwinska

6. Prezent w wykonaniu Dance Whith The Camera

dwtc_6_prezent

7. Leniwy poranek według Make Life Tasty.

leniwy-poranek-makelifetasty

8. Rodzina według Fragmentator.

rodzina_fragmentator

9. Relaks według Kami_90.

kami_90-relaks

10. Mój dom w wykonaniu Inspiruje mnie życie.

mojdom-inspirujemniezycie

11. Kawa w wydaniu Alutki Kossoń.

alutka_kawa

12. Dłonie w wykonaniu Kosmetyczny świat Grimagee.    13. Słodki autorstwa Roberta Kołosowskiego.

 

zdjecia_kalendarz3

14. Moja pasja w wykonaniu Olkademolka.

olkademolka_mojapasja

15. Biały należy do Katsunetki.

bialy-katsunetka

16. Nowe zinterpretowała Niebanalna.

nowe-flickr

17. Miłość pięknie zinterpretowała kadrem.

milosc_kadrem

18. Na stoleloveandbehappyeveryday.

nastole_loveandbehappy

19. Ja to dzieło należące do vintageboots_pl.

vintage_boots_pl-ja

20. Wygodnie to praca Wikilistki.

wikilistka-wygodnie

21. Ulubiony kolor według MinimalNat.

ulubionykolor-minimal_nat

22. Dekoracja to dzieło autorstwa ewa_26.

ewa_26_dekoracje

23. Choinka należy do Vademecum blogera.

choinka-vademecum

24. Wigilia w wykonaniu Panny Aparatki.

pannaapratka_wigilia

 

Lista podsumowań:

1. Petitkaa – pierwsze i drugie – Weronika pięknie wykonała zadanie, na zdjęciach widać klimat świąt. Moim faworytem jest nr 20.

2. MinimalNat – zdjęcie nr 14 i 19 należą do moich ulubieńców, brawo za kreatywność!

3. Kosmetyczny Świat Grimagee – bardzo fajne zdjęcia do zadań 9 i 16, no i piękne zdjęcie dłoni, które trafiło do kalendarza.

4. Inspiruje mnie życie – Iwona bardzo przyłożyła się do wyzwania, co widać na każdym zdjęciu. Bardzo spodobały mi się zdjęcia przedstawiające pasję i rodzinę.

5. Panna Aparatka – podsumowanie jest bardzo profesjonalne, obfitujące w cudowne fotki, od razu widać, że Panna Aparatka z aparatem się nie rozstaje :)

6. Jar of Hearts – zdjęcia mają fajny klimat, robione z różnej perspektywy. Kolory jesieni tak mnie urzekły, że musiały trafić do kalendarza mimo sporej konkurencji w tym temacie.

7. Niebanalna – to kolejna osoba, dla której fotografowanie to nie nowość. Piękne zdjęcia, wszystkie bez wyjątku!

8. Ewelina Mierzwińska – zrobiła chyba najbardziej świąteczne podsumowanie. Lampki, bokeh, świąteczne motywy, wszystko to sprawiło, że z wielką przyjemnością oglądałam zdjęcia Eweliny.

9. Vademecum Blogera – podsumowanie Beaty jest związane z jej codziennością. Od razu widać miłość do robótek ręcznych i owoców :) Beata była najbardziej aktywną uczestniczką na Instagramie.

10. Wikilistka – podsumowanie i zdjęcia Wikilistki są piękne, mają duszę i w cudowny sposób pokazują emocje.

11. Niebałaganka – fotografie w wykonaniu Ani są nasycone kolorami i to je wyróżnia na tle pozostałych uczestników. Najpiękniejsze zdjęcie trafiło do kalendarza :)

12. O tyle o ile – dwa zdjęcia Sylwii są mistrzowskie pod względem kadrowania i kolorów – nr 4 i 5. Gdyby nie tak silna konkurencja w tych tematach, z pewnością trafiłyby do zestawienia. Zerknijcie na nie koniecznie!

13. Dance with the Camera – jestem pod wrażeniem pracowitości Martyny. Nie dość, że brała udział w dwóch innych wyzwaniach fotograficznych, to udało jej się stworzyć tak fantastyczne podsumowanie kalendarza!

14. Pastelowi – zamieścili co prawda kilka zdjęć, ale i tak fajnie, że udało im się pobawić fotografią. Najbardziej spodobały mi się zdjęcia przedstawiające pasję i miłość.

15. Make Life Tasty – Jola jest mistrzynią kompozycji, bardzo chętnie podpatruję jej zdjęcia na Instagramie. Dziewczyna ma „dobre oko”, nie ma zdjęcia w podsumowaniu, które by mnie się nie podobało.

16. Fragmentator – Iza w swoim podsumowaniu zaprezentowała piękny bokeh w kształcie choinki.

 

Kochani, bardzo Wam dziękuję, że zechcieliście wziąć udział w wyzwaniu. Jest mi niezmiernie miło, tym bardziej, że przedświąteczny czas nie należał do najluźniejszych. Mam nadzieję, że projekt okazał się dla Was na tyle inspirujący i satysfakcjonujący, że stał się taką iskrą do fotografowania otoczenia. Dla mnie był ogromną motywacją. Mam już w głowie kolejne pomysły na wyzwania fotograficzne. Planuję kilkudniowe tematyczne projekty, do których już teraz Was zapraszam. :)

 

 

Zapisz się do Kameralnego Newslettera, a otrzymasz dostęp m.in. do poradników fotografii i unikalnej treści niepublikowanej na blogu.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy