Instagram # 1 – aplikacje do edycji zdjęć w telefonie

by Dorota Zalepa
21 komentarzy

Zacznę od tego, że mój telefon komórkowy robi bardzo słabej jakości zdjęcia. Wybierając go ponad rok temu, skupiłam się głównie na tym by nie dopłacać za dużo i by był na Androidzie. Poza aparatem działa w miarę sprawnie, choć powoli zaczyna być przeciążony ilością zdjęć i aplikacji. Nie jest to dobry telefon dla blogerki.

Wracając jednak do tematu zdjęć, postanowiłam stworzyć mini-serię wpisów o fotografowaniu za pomocą telefonu pod kątem popularnej aplikacji Instagram. Ci co nie posiadają zainstalowanego Instagrama, też znajdą coś dla siebie.

Całość zagadnienia podzieliłam na 3 części:

1. Aplikacje do edycji zdjęć w telefonie.

2. Kogo warto obserwować na Instagramie?

3. Jak robić dobre zdjęcia telefonem komórkowym?

 

W dzisiejszym poście zajmę się aplikacjami do obróbki zdjęć w telefonie, których ja używam. Są sprawdzone i z pewnością warte wypróbowania.

Aplikacje do obróbki zdjęć w telefonie

aplikacje do edycji zdjęć

 1. Crop n’ Square

Prosta aplikacja do przycinania zdjęć. Za jej pomocą mogę umieścić na Instagramie nie tylko kwadratowe zdjęcia, ale na przykład zdjęcie całej sylwetki. Dostępna tylko dla posiadaczy telefonów z systemem operacyjnym Android.

Do pobrania tutaj.

2. Pixlr Express

Świetna apka do edycji zdjęć. Daje duże możliwości obróbki. Za jej pomocą nie tylko przycinam zdjęcie, ale także rozjaśniam, dodaję więcej kontrastu, koloru, nakładam filtry lub dodaję napis i ramkę. Mogę też stworzyć kolaż. Dostępna na Androida i iOS-a.

Do pobrania tutaj.

3. Vsco Cam

Kolejna bardzo dobra aplikacja. Znana chyba większości blogerów. Często robię zdjęcia używając Vsco Cam. Pozwala na ustawienie siatki, która podpowiada, gdzie znajdują się mocne linie i punkty na zdjęciu, daje możliwość wybrania punktu ostrości i ładnie obrabia zdjęcia. Bardzo intuicyjna w obsłudze. Brak możliwości dodawania napisów i ramek. Dostępna zarówno na Androida, jak i iOS-a.

Do pobrania tutaj.

4. Photo Grid

Tej aplikacji używam do tworzenia kolaży. Posiada różne układy, które zmieniają się w momencie potrząśnięcia telefonem. Mogę również dodawać ramki, teksty, emotikony i kliparty do zdjęć. Dostępna zarówno na Androida, jak i iOS-a.

Do pobrania tutaj.

5. A Beautiful Mess App

napisy_instagram

Jeśli chcę szybko dodać napis oraz jednym dotknięciem podrasować kolory i jasność, ta apka jest idealna. No i stworzona przez blogerki Elsie i Emmę, autorki bloga A Beautifull Mess. Trafiła na listę 5 moich ulubionych aplikacji.

Do pobrania tutaj.

6. Candy Cam

To fajna aplikacja do robienia „słodkich” i „cukierkowych” zdjęć. Filtry działają w czasie rzeczywistym, więc od razu na ekranie telefonu widzimy w jakim zabarwieniu otrzymamy fotkę. Przydaję się też do upiększania zdjęć robionych sobie.

Dzięki tej apce mogę pokombinować i stworzyć ładne selfie. Filtr „piękna skóra”, efekty wybielania i usuwania skaz, dodawanie makijażu są pomocne. Dostępna tylko dla posiadaczy telefonów z systemem operacyjnym Android.

Do pobrania tutaj.

 

Rzadko wrzucam na Instagrama zupełnie gołe (nieobrobione) zdjęcia, bo zazwyczaj są za ciemne. Być może zmiana telefonu spowoduje, że nie będę musiała używać aplikacji za każdym razem, a tylko wtedy, gdy będę chciała dodać filtr, lub napis. Zdjęcia lekko podrasowane wyglądają schludniej i przyjemniej się na nie patrzy. Dlatego zachęcam Was do testowania różnych aplikacji. A może już znaleźliście takie, których nie zamienicie na nic innego? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

 

Gdybyście mieli ochotę dołączyć do mojego Instagrama, zapraszam :)

 

Instagram

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy