Instagram #2 – kogo warto obserować?

by Dorota Zalepa
13 komentarzy

Instagram stał się bardzo popularny w ostatnich latach. Nie tylko wśród blogerów, ale także aktorów, piosenkarzy, modelek i zwykłych ludzi, którzy dzielą się skrawkiem swojego prywatnego życia. Początkowo nie rozumiałam jego fenomenu, dziwiłam się ludziom, którzy wrzucają zdjęcie swojego śniadania podpisując je hashtagiem #foodporn albo #instafood.

Założyłam konto, głównie po to, by mieć większy kontakt z Czytelnikami Kameralnej. I muszę się przyznać, że Instagram mnie wciągnął. Odkąd zaczęłam zgłębiać sztukę fotografii, stał się dla mnie świetnym ćwiczeniem kadrowania i kompozycji. Bo nie wystarczy już zrobić zdjęcia owsianki, trzeba się jeszcze zastanowić nad kompozycją, tłem, światłem, dodatkami a potem to zdjęcie odpowiednio podrasować przy pomocy aplikacji do obróbki zdjęć w telefonie (o tym był poprzedni wpis z mini-cyklu, kliknijcie w link, jeśli nie czytaliście).

Jednym ze sposobów na robienie dobrych zdjęć telefonem jest podpatrywanie innych użytkowników Instagrama, którzy robią piękne, zgodne z naszą estetyką, zdjęcia i uczenie się od nich. To taka prosta lekcja fotografii, która przydaje się także, gdy robimy zdjęcia aparatem fotograficznym.

Sprawdź wyniki mojego testu telefonu → Alcatel Idol 4S

Kogo warto obserwować na Instagramie – moja subiektywna lista

1. Chiara Ferragni

chiaraferragniChiara Ferragni

Chiara Ferragni jest autorką bardzo popularnego bloga TheBlondeSalad.com, współpracuje z wieloma Domami Mody, stała się ikoną stylu. Jej Instagram jest pełen niebanalnych zdjęć typu selfie. Każde jest inne i oryginalne, uchwycone z różnej perspektywy.

 

2. WishWishWish

wishwishwishWishWishWish

Kolejna blogerka Carrie  i jej kolorowy, przejrzysty i bardzo przyjemny dla oka profil.  Zdjęcia są jasne, utrzymane w pastelowej tonacji, pięknie wykadrowane. Estetyka Carrie jest mi bardzo bliska.

 

3. Jestem Kasia

jestem_kasiaJestem Kasia

Kasi chyba przedstawiać nie muszę. Jeśli chodzi o modę, Kasia jest dla mnie kopalnią inspiracji, bardzo lubię jej styl, do takiej garderoby dążę. Piękne zdjęcia, które mają w sobie duszę, przedstawiają historię i zawierają emocje.

 

4. Garance Dore

garance_doreGarance Dore

O Garance Dore pisałam dawno temu we wpisie o inspiracjach modowych. Fotografka, ilustratorka, blogerka, a prywatnie dziewczyna słynnego fotografa mody ulicznej Scotta Shumana, autora bloga The Sartorialist. Warto się od niej uczyć.

 

5. Julie’s Kitchen

julieskitchenJulie’s Kitchen

A jeśli chcielibyście zobaczyć jak można w bardzo oryginalny sposób ułożyć i sfotografować jedzenie, koniecznie zajrzyjcie na profil Julie’s Kitchen.

 

6. Linda Lomelino

linda_lomelinoLinda Lomelino

Ponieważ na Istagramie pojawia się sporo zdjęć typu #yummy #instafood, kolejny obserwowany przeze mnie profil także należy do blogerki kulinarnej Lindy Lomelino. W przeciwieństwie do profilu Julie’s Kitchen, Linda robi sporo zdjęć wykorzystując do nich ciemne tło.

 

7. Zielone buty

zielone_buty

Zielone buty

Uwielbiam zielone-buty zarówno na Insta jak i w formie bloga. Autorka – Kasia, robi – według mnie – jedne z najładniejszych zdjęć jakie widziałam w sieci. Przedstawiają bardzo klimatyczne, złapane ulotne chwile. Niebanalny sposób podejścia do fotografii, który bardzo cenię i do którego dążę. Kasia pokazuje jedynie fragmenty swojej sylwetki, co jest bardzo interesujące i tajemnicze.

 

8. Tuulavintage

tuulavintageTuulavintage

Na profilu Jessici Stein można uczyć się fotografii plenerowej, portretowej i reportażu. Nie są to wciąż te same kadry, ale zdjęcia robione z różnej perspektywy. Podobnie jak Chiara Ferragni, Jessica ma świetne i niebanalne zdjęcia typu selfie. Nie bez powodu profil obserwuje ponad 1 mln osób!

 

To już drugi i przedostatni wpis z mini-cyklu Instagram, który podzieliłam na trzy części. Dwie już znacie, został nam jeszcze punkt 3, który pojawi się w przyszłym tygodniu.

1. Aplikacje do edycji zdjęć w telefonie.

2. Kogo warto obserwować na Instagramie?

3. Jak robić dobre zdjęcia telefonem komórkowym?

Obecnie przebywam na biwaku, ale to już wiecie. Jak zwykle, mam ze sobą laptopa, nie potrafię się rozstać z blogiem, ale daję słowo, że staram się odpoczywać i tylko czasem sprawdzam co nowego wydarzyło się na Kameralnej. Zdjęcia z mojego biwakowania pojawiają się na moim Instagramie, więc zachęcam Was do śledzenia.

 

Instagram

No to ja idę zrobić parę selfie na tle jeziora, a Wy dajcie znać kogo jeszcze warto śledzić?

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy