Kameralne inspiracje 1/02

by Dorota Zalepa
13 komentarzy

Na blogu powstaje nowy cykl pod nazwą KAMERALNE INSPIRACJE. Będzie pojawiał się cyklicznie co dwa tygodnie. A jeśli Wam się spodoba to, co tydzień.

Co będą zawierały kameralne inspiracje?

  • inspiracje, przydatne linki, ciekawe artykuły, blogi

Spędzam w Internecie mnóstwo czasu (stanowczo za dużo), przeglądając różne strony, postanowiłam zrobić z tego użytek i podrzucać Wam te, które mogą Was zainteresować.

  • zdjęcia, które w ciągu tygodnia udało mi się zrobić

Mój komputer pęka już w szwach od nagromadzenia zdjęć. Koniecznie muszę zrobić z nimi porządek, usunąć te, które są niepotrzebne i zostawić tylko te wartościowe.

Ale do rzeczy.

Kameralne inspiracje nr 1

Inspirujące linki

1. Jeśli interesuje Was ustawiczny rozwój, a jego wynikiem może być dyplom Harvardu (albo innej uczelni), zajrzyjcie koniecznie na tę stronkę – www.edx.org. Znajdziecie na niej mnóstwo kursów, które odbywają się on-line, w języku angielskim. Wykłady są nagrywane, a my możemy w nich uczestniczyć, tak samo, jak studenci Harvardu.

2. Już podawałam Wam ten adres przy okazji moich planów na ten rok. Ale skoro powstał nowy cykl, warto o nim wspomnieć jeszcze raz. Na stronie www.adobeknowhow.com znajdziecie różne kursy, darmowe (m. in. kurs Photoshopa) i płatne.

3. Jak zauważyliście, powyższe kursy, prowadzone są w języku angielskim. Cały czas staram się szlifować swoje umiejętności.  Odnalazłam stronę www.engvid.com, na której znajdziecie, krótkie lekcje video, prowadzone przez różnych nauczycieli, tzw. native speakers. Polecam szczególnie Ronnie, jest bardzo zabawna.

4. Znacie wielkość wszystkich zdjęć profilowych, awatarów na portalach społecznościowych? Ja nie znam i dopasowanie zdjęcia do Facebooka, Twittera, Google plus i innych jest utrapieniem. Każde musi mieć inne wymiary. Ta strona jest wybawieniem. W łatwy sposób dopasujecie swoje zdjęcie do wielu portali.

5. Polecam cykl DIY Business na blogu Kasi Pszonickiej. Kasia w bardzo przystępny sposób (nie, nie w języku angielskim) tłumaczy cały proces tworzenia własnego biznesu. Od pomysłu do pierwszej sprzedaży lub usługi.

6. Kolejny blog tematyczny, tym razem dla perfekcyjnych i nieperfekcyjnych pań domu – Niebałagnka. Z nią sprzątanie już nigdy nie będzie uciążliwe. No dobra, przesadzam, ale przynajmniej znajdziecie fajne rady, by wszystko szło sprawniej.

 

Parę zdjęć z poprzedniego tygodnia

Pozostajemy w temacie Walentynek :)

most_milosci

 

plener_ptaki

 

I ostatnie zdjęcie z sesji plenerowej z modelką Izabelą Nowakowską :) Było bardzo mroźno, ale pracowicie.

 

IMG_9244_2

Fot. Dorota Zalepa, modelka: Izabela Nowakowska

 

No to teraz Wasza kolej. Podrzućcie ciekawe strony, artykuły, blogi. Być może znajdą się w następnych KAMERALNYCH INSPIRACJACH :)

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy