fbpx

Kameralne inspiracje – najciekawsze linki z sieci

by Dorota Zalepa
29 komentarzy

Dzisiaj mam dla Was garść szalenie ciekawych i motywujących linków z sieci. Podzieliłam je na kategorie, byście szybciej mogli odnaleźć interesujący Was temat. Dotyczą tematyki slow life, slow fashion, blogowania i forografii. Miłego inspirowania się!

 

Slow life i motywacja

 

 • The A-Z of Simple Living E-book – genialny e-book autorki bloga Slow Your Home, w którym zagadnienia uważnego i prostszego życia opisała w kolejności alfabetycznej. Pierwszym i niezwykle istotnym punktem jest AKCEPTACJA siebie i swojego życia.

 

 • Plan zdrowego stylu życia, który zawiera tylko dwa punkty – wysiłek fizyczny i wzbogacenie diety o warzawa. Polecam fragment FAQ (odpowiedzi na najczęściej zadawane się pytania).

 

[bctt tweet=”Nothing is impossible, the word itself says 'I’m possible’! – Audrey Hepburn ” via=”no”]

 

 • Jak narzekać mniej  – zdecydowanie post dla mnie. Narzekanie nie zmieni naszej sytuacji życiowej, za to potrafi wpływać negatywnie nie tylko na nas, ale także na osoby przebywające w naszym towarzystwie.
[bctt tweet=”You can complain because roses have thorns, or you can rejoice because thorns have roses. —Tom Wilson” via=”no”]

 

 

 • Genialny artykuł o porównywaniu się z innymi. Nasze skłonności do porównywania naszego życia do życia innych, mają swoje korzenie w dzieciństwie. Porównywali nas rodzice, nauczyciele, rówieśnicy itd. Teraz sami porównujemy się z innymi. Zdając sobie sprawę z tego jak działa ten mechanizm, możemy rozpocząć z nim walkę. Nie jest łatwa, ale warto!

 

 • Biegam od roku, ale od kilku tygodni co drugi dzień, nie zawsze mi się chce, ale żeby uprzyjemnić sobie tę czynność, słucham podcastów albo muzyki. Ta składanka dodaje energii.

 

Blogowanie

 

 

 • Jak być dobrym pisarzem – częste pisanie i czytanie wyrabia nasz styl, warto także przed pisaniem zrobić burzę mózgów i przemyśleć sobie to, o czym chcemy napisać. Prosty i bardzo przydatny poradnik.

 

 

 

Slow fashion

 

 • Prawdziwa cena szybkiej mody. Konsumpcja odzieży drastycznie wzrosła, ubrania są coraz tańsze, z gorszej jakości materiałów, produkowane tak, by wystarczały na jeden sezon. Wielkie koncerny odzieżowe zatrudniają pracowników na dalekim wschodzie płacąc im głodowe stawki, by jeszcze bardziej obniżyć koszty produkcji. To nie tak, że nie mamy na to wpływu. Nasze wybory kształtują rynek. Warto szukać dobrej jakości odzieży, która posłuży nam dłużej niż jeden sezon.

  Think of fast fashion like you think about fast food. It’s cheap but usually not healthy or good for anyone in the long run. Traktujmy fast fashion jak fast foody. Są tanie, ale na dłuższą metę niezdrowe i niedobre dla każdego.

   

 

 • Kurs historii mody w pigułce – jak wybitne postaci takie jak Coco Chanel, Cristóbal Balenciaga, czy Christian Dior wpłynęły na modę, którą mamy dziś.

 

 

Fotografia

 

 

 • Fotoporadnik u Wikilistki do pobrania po zapisaniu się na newsletter. Moniki zdjęcia są bajeczne, warto poczytać jak doszła do takich umiejętności.

 

 

Ciekawe internetowe odkrycia podrzucam Wam także w newsletterze, zachęcam do zapisów, już jutro rusza kolejny. A tutaj możecie zadać mi dowolne pytanie, na które obiecuję odpowiedzieć. :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy