fbpx

Kameralne inspiracje – ogromna dawka motywacji z sieci

by Dorota Zalepa
28 komentarzy

W dzisiejszych Kameralnych Inspiracjach mam dla Was sporą dawkę motywacji wyszperanej z sieci. Internet jest narzędziem, dzięki któremu mamy niemal bezpłatny – niemal, bo za łącze internetowe trzeba płacić – dostęp do ogromnych zasobów informacji. Nie zawsze wartościowych, dlatego dokładam wszelkich starań, by zgromadzić w tym cyklu interesujące i przydatne linki.

 

 

 

 

  • Co zrobić, gdy czujesz, że nie nadążasz za innymi? Marie Forleo, którą odkryłam dzięki podpowiedzi Czytelniczki (dziękuję!), podaje dwa proste, a zarazem bardzo skuteczne sposoby.

 

  • Przywiązujemy dużą wagę do zarządzania czasem, by być bardziej efektywni, ale nie zwracamy uwagi na to, że ścisłe trzymanie się wyznaczonych limitów może pozbawić nas kreatywności i utrudniać zaangażowanie w pracę. Ciekawy artykuł poparty badaniami o tym, że zarządzanie czasem może prowadzić do pogorszenia jakości naszej pracy.

 

Time management was a brilliant invention, and helped to transform society 250 years ago. It is just not helpful anymore; in fact it’s harmful in a world of too much. It’s time to develop a different strategy—one that starts from the recognition that, in our overloaded world, the greatest shortage is not time, but attention

 

  • Podcast Michała Szafrańskego o określaniu życiowych priorytetów. Michał opowiedział o bardzo ciekawym ćwiczeniu, które poznał podczas konferencji z udziałem Grega Hartle. Polega ono na wypisaniu wszystkich celów, które chcemy osiągnąć do końca swojego życia, potem skróceniu tej listy przy założeniu, że zostało nam 5 lat życia, następnie 2 lata, aż w końcu stworzenie listy zawierającej cele na kilka ostatnich miesięcy naszego życia. Co wtedy byłoby dla nas ważne?

 

  • Dlaczego warto czytać i co zrobić, by czytać więcej. Podoba mi się pomysł Jacka Kłosińskiego by zasypać się książkami, które nas interesują. To rzeczywiście działa! Zauważyłam, że gdy mam w zasięgu kilka ciekawych książek,  jestem zmotywowana, by więcej czytać. Szybciej kończę jedną książkę, bo nie mogę doczekać się kiedy zacznę następną. Czasami czytam jednocześnie dwie, trzy książki, jeśli są z różnych gatunków literackich.

 

  • Często słyszymy, by mówić życiu TAK, podejmować wyzwania i wychodzić ze strefy komfortu. Warto pamiętać, że podejmując kolejne wyzwanie zawsze dokonujemy jakiegoś wyboru. Mówiąc TAK jednej sprawie, mówimy NIE drugiej. Na przykład więcej czasu poświęcamy projektom zawodowym, a mniej czasu rodzinie. Bardzo ciekawy artykuł – What Are You Saying NO To?

 

  • Kulisy powstawania marki odzieżowej Lunaby, stworzonej przez blogerkę Joannę Glogazę. Bardzo lubię czytać artykuły opisujące cały proces twórczy powstawania biznesu – od pomysłu, do pierwszego projektu.

 

  • Pozostańmy na chwilę przy blogerskich projektach. Kasia Pszonicka z TheOwner.co stworzyła kurs – Jak zacząć projekt biznesowy? Podręcznik z ćwiczeniami. Jeśli zastanawiacie się nad otworzeniem własnego biznesu, sięgnijcie do tego kursu, na pewno odpowie na wiele Waszych pytań. Kolejną inicjatywą blogerską, jest obszerny kurs online FB Marketing z pasją stworzony przez ekspertkę od social mediów Ulę Phelep, która uczy – i to bardzo skutecznie – jak używać Facebooka, by zbudować silną i zaangażowaną społeczność.

 

  • Podrzucałam Wam ten wywiad na Facebooku, ale jeszcze raz podaję link tutaj. Andrzej Tucholski rozmawia z dr Ewą Jarczewską-Gerc na temat psychologii pozytywnej. Jak wytrwać w swoich postanowieniach? Ważne, by nie skupiać swojej uwagi na efekcie końcowym, ale na całym procesie, który prowadzi do realizacji celów. Powiedzenie Chcieć to móc choć prawdziwe, nie wystarczy by wytrwać w dążeniu do spełnienia marzeń.

    • Najbardziej uszczęśliwiająca i podnosząca na duchu składanka piosenek stworzona przez neurologa dr Jacoba Jolij starannie wyselekcjonowana zgodnie z przeprowadzonymi przez niego badaniami. Utwory mają określony rytm, tempo, temat i linię melodyczną. Na mnie działa!

 

 

Dzisiejsze Kameralne Inspiracje były w pełni poświęcone motywacji, ostatnio bardzo jej potrzebuję, także jeśli natrafiliście na coś ciekawego, co działa pozytywnie i daje kopa, podzielcie się linkiem w komentarzach. Dajcie też znać co działa na Was motywująco? Muzyka, film, artykuł, dobra książka, rozmowa z kimś bliskim? A może nie potrzebujecie żadnych wspomagaczy i w chwilach kryzysu dajecie sobie radę sami.

 

 

Zapisz się na Kameralny Newsletter i odbierz darmowy e-book – Jak pozycjonować bloga? :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy