fbpx

#TheBestOf – najpopularniejsze posty na blogu w 2015 roku

by Dorota Zalepa
24 komentarze

Nie jestem typem osoby, która robi szczegółowe plany na nadchodzący rok, albo w jakiś drobiazgowy sposób podsumowuje ubiegły. Staram się tworzyć je na bieżąco, albo w razie potrzeby. Moją dewizą życiową jest korzystanie z chwili, bycie tu i teraz, a nie sztywne trzymanie się planu. Owszem mam swoje marzenia, warto je mieć, bo są motorem napędowym do działania, ale już niejednokrotnie doświadczyłam tego, że sztywne trzymanie się planu blokowało mnie na niespodziewane wydarzenia i przytłaczało, gdy jakiś punkt z planu nie został zrealizowany.

 

Staram się planować krótkoterminowo. Zauważyłam, że marzenia, nawet te spełnione, nie sprawiają wcale większego poczucia szczęścia. To umiejętność uważnego życia, dostrzegania piękna w najmniejszych drobiazgach, akceptacja także tych trudnych momentów oraz pozwolenie sobie na niedociągnięcia i bycie nieidealną sprawiają, że czuję się spokojna i spełniona. Bo można chcieć więcej i więcej, apetyt rośnie w miarę jedzenia i trudno go zaspokoić. To moja mama nauczyła mnie innego, nieroszczeniowego patrzenia na życie.

 

 

Koniec roku mimo wszystko odrobinę zmusza mnie do refleksji, szczególnie tej związanej z moją blogową działalnością. Postanowiłam zrobić podsumowanie najbardziej popularnych postów w 2015 roku. Dało mi to całkiem ciekawy obraz Waszych zainteresowań i wskazało kierunek, w którym chcę podążać w nadchodzącym roku.

W 2015 roku Kameralna została okrzyknięta najchętniej polecanym blogiem według rankingu Share Week. I to jest największe wyróżnienie, jakie mnie do tej pory spotkało, tym bardziej, że jego wynik nie zależał od bądź co bądź subiektywnego jury, ale od poleceń czytelników. Także podziękowania należą się przede wszystkim Wam. To dla Was biorę się w garść w momencie, kiedy wena totalnie mnie opuszcza, a w 2015 roku, było przynajmniej kilka takich momentów. Myślę, że zwycięzców cechuje nie to jak wygrywają, ale to jak się podnoszą po porażce. :)

 

1. Kulisy blogowania – narzędzia dla blogerów

jak-prowadzic-bloga

 

Lista narzędzi, z których korzystam podczas blogowania. Część z nich, jak na przykład system mailingowy, czy aplikacja Evernote, bardzo ułatwiają mi życie. → Czytaj więcej

2. Lista motywacyjny filmów

motywujace-filmy

Lista filmów została stworzona w oparciu o Wasze propozycje została wysłana w formie pliku PDF subskrybentom newslettera. Zawiera ponad 80 pozycji.  → Czytaj więcej

3. 10 kroków do wymarzonej garderoby

organizacja-garderoby

Jak, krok po kroku, stworzyć spójną i harmonijną szafę. Modna szafa na nowy sezon!

→ Czytaj więcej

4. Kulisy blogowania – jak promować bloga

sposoby-na-wene

Jeden z najbardziej poczytnych postów o blogowaniu. O tym, że dobry kontent to nie wszystko, trzeba jeszcze wiedzieć jak pokazać go światu. → Czytaj więcej

5. Wyprzedaż szafy – stwórzmy razem międzyblokowy secondo-hand

wyprzedazszafy

Świetna wspólna akcja, dzięki której mogliśmy uszczuplić nasze szafy, z rzeczy, których z różnych względów nie nosimy.

→ Czytaj więcej

6. W poszukiwaniu własnego stylu – styl Coco Chanel

styl-coco-chanel

Ponadczasowe zasady stylu ikony mody Coco Chanel, twórczyni m.in. małej czarnej. Plus garść inspirujących cytatów.

→ Czytaj więcej

7. Metamorfoza mieszkania niewielkim kosztem

metamorfoza_mieszkania

We wpisie udowadniam, że nie potrzebujemy wielkich nakładów finansowych, by ożywić nasze wnętrze.

→ Czytaj więcej

8. W poszukiwaniu własnego stylu cz. 2 – baza

klasyczne-ubrania

Lista niezbędników, którą sukcesywnie uzupełniam. Mimo że powstała rok temu, nadal nie udało mi się jej skompletować.

→ Czytaj więcej

9. 16 sposobów na pobudzenie kreatywności

kreatywnosc6

Wracam do tych sposobów za każdym razem gdy opuszcza mnie wena. → Czytaj więcej

10. Beata Pawlikowska „W dżungli zdrowia” i wyzwanie zdrowotne

pawlikowska-w-dzungli-zdrowia

Wyzwanie zdrowotne, którego podjęłam się po lekturze książki, pokazało mi jak można czuć się po  przejściu na zdrowy tryb życia. Większość punktów nadal stosuję. → Czytaj więcej

 

 

Jak widać tematy związane z organizacją szafy i budowaniem własnego stylu zdominowały dziesiątkę i na pewno będą rozwijane w przyszłym roku. Na liście pojawiły się także tematy związane z blogowaniem, czyli cieszący się popularnością cykl – Kulisy blogowania. 8 stycznia o godzinie 21:00, będę gościem Babinarium, internetowej kawiarni, w której będę opowiadała o blogowaniu, chętnych serdecznie zapraszam.

 

 

Jestem ciekawa, czy Wy także dokonujecie pewnych rozrachunków, bilansów kończącego się roku, czy raczej zostawiacie to, co było za sobą i skupiacie się przyszłości. Dajcie też znać, jakie tematy na Kameralnej podobają Wam się najbardziej, w końcu to dla Was powstają wszystkie treści. Może macie jakieś specjalne życzenia odnoście tematyki bloga i chcielibyście, by jakieś tematy pojawiały się częściej?

 

Zapisz się na Kameralny Newsletter i odbierz darmowy e-book – Jak pozycjonować bloga? :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy