Share Week 2015 – ulubione blogi polskiej blogosfery

by Dorota Zalepa
32 komentarze

Kolejna, bo czwarta już edycja Share Week pojawiła się kilka dni temu u Andrzeja na blogu JestKultura! Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że Share Week to ogólnopolska akcja polecania ulubionych blogów. Później Andrzej to wszystko zlicza i tworzy listę blogów, które są najczęściej typowane. Czym wyróżnia się ta akcja? Daje szansę każdemu, bez względu na ilość fanów, zasięgi, popularność.

 

W tej edycji możemy zgłosić jedynie 3 blogi. To niewiele jeśli wezmę pod uwagę ilość blogów, które okupują moją zakładkę ulubione. Z drugiej strony fajne, bo trzeba się naprawdę zastanowić, by wybrać te, które charakteryzuje jakość i ważność w moim życiu. Wybrałam 3 blogi, których treść do mnie bardzo trafia, a ich autorzy są nietuzinkowi i wyłamują się z blogowego mainstreamu.

 

zdjecie-300x212Venila Kostis to  blog, który śledzę od bardzo dawna. Uwielbiam nieszablonowy styl pisania Venilii, która nie lukruje, nie upiększa, nie przecedza tekstów przez sito bo nie wypada. Każdy post jest wysmakowany i czyta się go jak ulubiony dzienniczek poezji, który zawsze zabierasz na wakacje. Podoba mi się prosty szablon. Nie zabiera uwagi pięknym zdjęciom i znakomitym tekstom. Venila udzieliła ostatnio świetnego wywiadu dla Wysokich Obcasów i pojawiła się na okładce czasopisma. Przeczesałam wszystkie osiedlowe kioski i nigdzie nie mogłam znaleźć Wyborczej. Czyżby fani Venilii wykupili cały nakład? Na szczęście wywiad można przeczytać tutaj, a o kulisach jego powstawania tutaj.

 

am3

 

Bloga Agnieszki Maciąg chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Piękne zdjęcia i jeszcze piękniejsze teksty. Z każdego postu bije ciepło i radość tworzenia. Lubię tu zaglądać i odnajdywać spokój. Podoba mi się, że znana osoba jest dostępna dla każdego Czytelnika i dzieli się swoim bogatym doświadczeniem życiowym. Na blogu nie znajdziesz sławnej modelki, aktorki, pisarki, ale kobietę, mamę, żonę, która dzieli się najcenniejszymi, bo z życia wziętymi, sposobami na zdrowie i szczęście. Uwielbiam kategorię Na zdrowie, w której znajduję domowe, często babcine sposoby na poprawienie swojej odporności i zdrowia.

 

logo

Miss Ferreirę polecałam Wam już parę razy na tym blogu. Blog Sary to moda w poetyckim wydaniu. Nie tylko Miss Ferreira pojawia się na klimatycznych zdjęciach w niezwykle gustownych stylizacjach, ale także słowami maluje obrazy.  Z lekkością zanurzam się w tekście i oczami wyobraźni widzę momenty, które autorka celebruje wraz ze swoją rodziną. Anegdotki z życia rodziny są stałym i niezwykle humorystycznym punktem całego bloga.

 

Zdjęcie główne przedstawia tartę truskawkową, którą robię każdego roku, gdy tylko pojawią się truskawki. Wyobrażam sobie, że polska blogosfera jest taką pyszną tartą. Częstuję Was jej kawałkiem :) Gdybyście chcieli dołożyć swój kawałek ciasta, zajrzyjcie do bloga Andrzeja, tam znajdziecie wszystkie szczegóły uczestnictwa w zabawie.

Kameralny Newsletter rusza już wkrótce, zapisz się i zyskaj dostęp do unikatowych treści i poradników. :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy