fbpx

SZLACHETNA PACZKA szuka wolontariuszy!

by Dorota Zalepa
6 komentarzy

Zgłosiła się do mnie Pani Aleksandra z pytaniem, czy nie zechciałabym napisać o projekcie Szlachetnej Paczki. Pomyślałam sobie, że jest to świetna okazja do tego, by mój blog mógł się przyczynić do pomocy ludziom w potrzebie.

Potrzebni są wolontariusze

Rozpoczął się nabór wolontariuszy do projektu Szlachetnej Paczki, ludzi, którzy gotowi są nieść pomoc najbiedniejszym, wchodzą tam, gdzie inni są obojętni, albo boją się wejść. Dla wielu z nich już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami.

Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Co roku w przemyślany sposób jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu.

szlachetna paczka

Para Prezydencka włączyła się w Paczkę

By zostać wolontariuszem należy:

1. Wejść na stronę: www.superw.pl

2. Znaleźć na mapie rejon Paczki, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania

3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy i czekać na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października.

Podaj dalej

Aby projekt mógł ruszyć pełną parą musi pozyskać 9 tys. wolontariuszy. Więc jeśli zastanawiasz się jak możesz pomóc innym, masz trochę czasu i lubisz kontakt z ludźmi – zgłoś się. Jeśli nie możesz, puść tę wiadomość dalej, niech niesie się po Polsce. Wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej.

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
6 komentarzy

Asia z http://ilikemyself-asiar.blogspot.com/ 27 września 2013 - 10:36

my z mężem w zeszłym roku już taka paczkę wysłaliśmy na święta do Mrągowa :), otrzymaliśmy przepiękna kartkę z życzeniami świątecznymi i podziękowaniami. W tym roku równiez szykujemy!!
NIe ma nić lepszego niż zadowolenie człowieka obdarowanego, wszystkich zachęcam do akcji!!

Odpowiedz
Jak to widzę ja 27 września 2013 - 11:03

Szlachetna inicjatywa, miło z Twojej strony, że o tym napisałaś :)

Odpowiedz
Małgosia 27 września 2013 - 11:18

Świetnie, że o tym napisałaś! Sama działam jako wolontariusz i pomaganie innym , nawet w minimalnym stopniu, pozwala poczuć sens życia.

Odpowiedz
okiemblondynki 27 września 2013 - 22:12

Wspaniała akcja! Dobrze, że można przyczynić się do czyjegoś uśmiechu w taki sposób! :)

Odpowiedz
Mariusz (smakpodniebienia.pl) 28 września 2013 - 00:55

Akcja dobra i godna uwagi, pod warunkiem, że pieniądze są dobrze rozdysponowane, oraz nie lepią się do rączek osobom, które liczą tylko na korzyść dla siebie i podbudowanie swojego „szlachetnego” wizerunku.

Odpowiedz
Dorota 28 września 2013 - 13:08

Formę pomocy można wybrać, niekoniecznie wpłacać pieniądze na konto, ale przygotować paczkę i wysłać ją do osób potrzebujących. Taka jest idea szlachetnej paczki.

Odpowiedz

Zostaw komentarz