fbpx

Ulubiona piątka #8 – zagraniczne blogi

by Dorota Zalepa
12 komentarzy

Pamiętacie post o ulubionej piątce polskich blogów? Wymieniłam w nim blogi, które lubię i cenię za jakość, zdjęcia, posty. Oczywiście to nie wszystkie, bo jest mnóstwo wspaniałych blogów, które polecam Wam przy okazji Kameralnych Inspiracji z każdym końcem m-ca.

Dziś w ulubionej piątce chciałabym przedstawić Wam moje ulubione blogi zagraniczne. I tak jak w przypadku polskich, tak i tym razem ograniczenie się jedynie do piątki jest wręcz niemożliwe. Długo zastanawiałam się, które blogi wybrać i w końcu zdecydowałam się wybrać te, które znam najdłużej.

To do dzieła, oto moja lista ulubionych zagranicznych blogów

Kolejność oczywiści nie ma żadnego znaczenia.

The Sartorialist i Garance Dore

Choć to dwa osobne blogi, to ta para (prywatnie również), kojarzy mi się zawsze razem. Jeśli lubisz The Sartorialist pokochasz też Garance Dore i odwrotnie. Oba blogi przedstawiają modę uliczną. Zdjęcia są absolutnym centrum tych blogów. Chciałabym wierzyć, że nie są pozowane, ale to chyba niemożliwe w dzisiejszych czasach. Niemniej fascynuje mnie oko i talent tych dwóch osób. Garance Dore ma bardzo lekkie pióro i w świetnym stylu wplata różne ciekawe historie i anegdotki ze swojego życia.

Cupcakes and cashmere

Nie wiem co mnie urzekło w tym blogu, ale chyba najbardziej jego autorka Emily. Jej cykl Ask Emily, w którym czytelnicy zadają różne pytania, początkowo oglądałam w ramach praktykowania języka angielskiego, aż w końcu polubiłam cały jej blog. To typowo lifestylowy blog, na którym Emily prezentuje modę (WeekDay Wardrobe), zdradza szczegóły ze swojego życia, na przykład to, że jest teraz w ciąży, jak również podaje ciekawe przepisy kulinarne.

Park & Cube

Shini Park urodziła się w Seulu, ale dorastała w Warszawie. Jej blog to połączenie mody i lifestylu, z pięknymi zdjęciami, szczególnie tymi z podróży. Właśnie to zdjęcia są największym atutem tego bloga. Mają swój klimat. W zakładce DIY Shini pokazuje swoje przeróbki różnych ubrań, a także robótki ręczne. Sama myślę nad tym by zacząć robić na drutach, taki komin z grubej wełny wykonany własnoręcznie jest bezcennym dodatek w idealnej szafie.

 

A Beautiful Mess

Zastanawiałam się czy umieści bloga Elsie i Emmy w tym zestawieniu, bo blogi skupiające się na DIY nie są moimi ulubionymi, ale skorzystałam z e-kursu Blog Life, korzystam z aplikacji A Beautiful Mess App wrzucając zdjęcia na Instagram, więc doszłam do wniosku, że zawdzięczam autorkom wiele. Podoba mi się pozytywny wizerunek bloga, proste przepisy kulinarne, kolorowe i nasycone zdjęcia oraz podejście dziewczyn do czytelnika.

 

Just My Type

Blog prowadzony przez dziennikarkę Amy, która pisze głównie o relacjach damsko-męskich. Nie omija również swojego życia. Przeczytamy o jej trudnym rozstaniu z miłością, która miła trwać do końca życia, o przeprowadzce do innego miasta, gdzie nie znała zupełnie nikogo i czuła się okropnie samotna, o tym jak nauczyła się kochać i akceptować siebie. Mnie tematy damsko-męskie do końca nie interesują, ale sposób w jaki Amy je opisuje jest naprawdę wciągający. Na blogu sporo wpisów typu – 10 sposobów na… , a także postów motywacyjnych.

 

W zakładce Feedly mam około 20 blogów zagranicznych. Nie wchodzę na nie za każdym razem gdy pojawi się nowy post, bo nie robiłabym nic innego, tylko czytała blogi, ale od czasu do czasu sprawdzam, co nowego się pojawiło. Blogi zagraniczne są kopalnią inspiracji, staram się jednak pilnować, by nie miały zbyt dużego wpływu na moją twórczość na Kameralnej. Zgodnie z zasadą by być pierwszorzędną wersją siebie, a nie drugorzędną kopią kogoś innego. Pamiętacie ten post?

 

Mam nadzieje, że w komentarzach dopiszecie kilka ciekawych zagranicznych blogów, które śledzicie :)

 

PS. Jutro z rana wybieram się na Blog Forum Gdańsk, WOW(!), jestem naprawdę przejęta, mimo że to nie pierwsza wizyta. Na miejscu będzie dostępne WiFi, w razie co mam też swój pakiet internetowy, więc zapraszam Was do śledzenia mojego Instagrama. Mam zamiar wrzucać zdjęcia, aż będzie huczało!

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy