Moje ulubione aplikacje na telefon

by Dorota Zalepa
21 komentarzy

Przygotowałam dziś dla Was zestawienie moich ulubionych aplikacji na telefon. Nie są to wszystkie, których używam, ale zdecydowanie warto je polecić. Od czasu do czasu sprawdzam nowe aplikacje, bo przecież jest ich ogromna ilość, po czym zostają tylko te, które najbardziej mi odpowiadają.

Swype Keyboard

swype_aplikacja

Bez tej aplikacji nie wyobrażam już sobie pisania na telefonie. Dzięki niej używanie klawiatury dotykowej jest zdecydowanie szybsze. Pozwala na pisanie całych wyrazów bez odrywania palca od ekranu. Przeciągam palcem po kolejnych literach i w ten sposób tworzę wyraz. Oderwanie palca tworzy automatycznie spację. Aplikacja posiada dwa słowniki: polski i angielski, które cały czas się rozbudowują. Początkowo trudno przestawić się z pisania tradycyjnego, ale po paru próbach już do niego nigdy nie wrócimy. Aplikacja jest płatna. Aktualna cena: 12,06 zł.

 

Evernote

evernote_aplikacja

Notatnik, z którego korzystam zarówno na laptopie, komputerze stacjonarnym oraz telefonie. Jest dla mnie niezbędnym narzędziem przy pracy nad blogiem. Zapisuję w nim dosłownie wszystko, tematy, które nagle przyjdą mi do głowy, listę zadań, strony internetowe, zdjęcia, lub wycinki tekstów. Mogę zrobić zdjęcie jakiegoś dokumentu i dodać je do notatnika. Dzięki tej aplikacji mam możliwość przejrzenia informacji, które dodałam, w dowolnym dla mnie momencie. Aplikacja jest bezpłatna.

A Beutiful Mess

Moje zdjęcia na Instagramie, edytowane przy pomocy aplikacji A Beautiful Mess.

Instagram_zdjecia

Aplikacja stworzona przez autorki bloga abeautifulmess.com. Uwielbiam ją. Edytuję nią zdjęcia, dodaję różne filtry i napisy, poprawiam jasność i kontrast. Mogę również tworzyć kolaże. Aplikacja nie jest zbyt rozbudowana i jest bardzo prosta w obsłudze. Zwykłe zdjęcia nabierają charakteru i stają się przyjemne dla oka. Aplikacja jest płatna, aktualna cena: 3,07 zł.

Pou

pou-aplikacja

Świetna aplikacja dla dzieci. Pou to taki współczesny tamagotchi, czyli pupil, którego trzeba karmić, myć, bawić się z nim, ubierać itd. Jednym słowem trzeba o niego dbać. Sam domaga się jedzenia, snu i zabawy. Komunikuje, że jest chory i potrzebuje lekarstwa. Aplikacja zawiera w sobie sporo prostych gier dla dzieci. Wciąga. Mnie także. Aplikacja jest bezpłatna.

Endomondo

aplikacja_endomondo

Tę aplikację pewnie bardzo dobrze znacie. Używam jej podczas biegania, jazdy na rowerze, czy zwykłych spacerów. Zmierzy prędkość, ilość spalonych kalorii, czas i trasę, którą pokonałam. Mogę nawet obejrzeć swoją trasę na mapie, porównać moje osiągnięcia z innymi, a także wysłać trening na Facebooka. Przy pomocy tej aplikacji analizuję swoje postępy i wyznaczam sobie cele. Aplikacja jest bezpłatna.

Wymienione przeze mnie aplikacje możecie zainstalować zarówno na systemie operacyjnym Android jak i iOS.

Napiszcie mi jakie są Wasze ulubione aplikacje na telefon? Przeszukiwanie ich w markecie i  testowanie jest czasochłonne, liczę więc na to, że podacie mi kilka swoich typów.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)