fbpx

Aranżacja mojego salonu – 2 projekty

by Dorota Zalepa
46 komentarzy

Ściany pomalowane, łuk na podłodze zlikwidowany, panele ułożone, a nawet posprzątane. Majowy weekend zleciał szybko i bardzo pracowicie. Listwy podłogowe jeszcze nie przykręcone, więc mam chwilę czasu na decyzję odnośnie aranżacji salonu.

Rozważałam wszystkie wersje, które proponowaliście we wpisie Gdzie ustawić telewizor. Zawęziłam swoje rozważania do dwóch, które rozrysowałam na kartkach. Nie jestem dekoratorką wnętrz, więc wybaczcie jeśli nie są zgodne ze standardami.

2 projekty, który wybrać?

aranzacja_salonu

W obu projektach zdecydowałam się na narożnik. Podoba mi się jego wygląd, a dodatkowo jest więcej miejsca do siedzenia, już widzę te spotkania przy kawie. Mam nadzieję, że będzie również wygodny do spania, nie wiem czy pamiętacie, ale salon jest także moją sypialnią.

Stół pozostaje w tym samym miejscu. Myślę, że to najbardziej optymalne dla niego ustawienie. Blisko do kuchni. Dodatkowo jest już nad nim oświetlenie, które w przypadku zmiany położenia stołu, musiałabym zmieniać, a to dodatkowe kucie.

Jak było?

Dla zobrazowania zdjęcie salonu sprzed metamorfozy.

urzadzanie_salonu

Projekt 1

Tutaj możecie zobaczyć projekt w powiększeniu.

aranżacja salonu

Narożnik ustawiony pod ścianą, naprzeciwko okna. Koło okna dobrze oświetlone miejsce do pracy. Wykorzystałam jeden z Waszych pomysłów i znalazłam expedit, który jest połączeniem wysokiego regału i biurka (widoczny na zdjęciu z meblami i akcesoriami). Znajdzie się jeszcze miejsce na dodatkową komodę przy ścianie.

Projekt 2

Tutaj możecie zobaczyć projekt w powiększeniu.

aranżacja salonu z kuchnią

Narożnik na środku pokoju, oddziela miejsce pracy od pozostałej części pokoju. Telewizor pod ścianą naprzeciwko okna. Niestety tutaj obawiam się czy okno nie będzie za bardzo odbijało się na ekranie telewizora.

Meble i akcesoria

aranzacja_mieszkania

1. Zasłony i firany – Dekoria.pl

2. Meble z Ikei. Są z litego drewna, z wyjątkiem expeditu. Czeka mnie wyprawa Gdańska, część mogę kupić na allegro.

3. Narożnik Vox w kolorze beżowym – bardzo fajnie się prezentuje, dostępny prawie od ręki. Cena 2 490 zł. Jedynym mankamentem jest mały schowek na pościel. Zmieści się tylko jeden komplet.

4. Ramki i poduszki Vox.

5. Lustro do powieszenia na ścianie, małe stojące lusterko – Ikea

6. Srebrne świeczniki i patera – Home&You.

Aranżacja salonu to nie taka prosta sprawa, jeśli nie jest się dekoratorem wnętrz. Bardzo podobają mi się skandynawskie wnętrza i mam nadzieję, że mój salon będzie miał taki charakter.

Dajcie znać, które ustawienie podoba Wam się bardziej. Może ktoś z Was ma, lub miał ustawiony telewizor naprzeciwko okna? Co myślicie o dodatkach i meblach, które sobie wymyśliłam? Liczę na kolejną burzę mózgów w komentarzach :)

 

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy