Ciemna zima (Deep Winter) – analiza kolorystyczna

by Dorota Zalepa
12 komentarzy
ciemna zima - typ urody

Zapraszam Was dzisiaj na kolejny przegląd typów urody według analizy tonalnej, w podziale na 12 typów. Pora na ciemną zimę (Deep Winter) siostrzany typ urody ciemnej jesieni, który omawiałam ostatnio. Zajrzyjcie do poprzednich części cyklu oraz do pierwszego wpisu, w którym wyjaśniam jak dobierać kolory do typu urody korzystając z analizy kolorów harmonii ciała.

 

Ciemna zima (Deep Winter) – charakterystyka typu urody

 

Ciemna zima to głęboki, ciemny typ urody. Ciemne włosy, oczy, ciemniejsza karnacja to cechy charakterystyczne dla tego typu. Osoby o jasnych włosach i jasnym kolorze tęczówki nie należą do typów Deep. Oczy osób w typie Deep Winter są głębokie ciemnobrązowe, prawie czarne lub czarne, zdarzają się także oczy w kolorze głębokiej ciemnej oliwki. Włosy najczęściej są czarne lub czarne z lekkim, ale chłodnym odcieniem brązu. Cera kobiet o tym typie urody może być śniada, oliwkowa, opalona, jednak często przebija z niej chłodny podton. Ze względu na to, że siostrzanym typem urody są ciemne jesienie, w ich urodzie mogą pojawić się także cieplejsze tony. Uroda ciemnych zim jest głęboka, wyrazista, ale nie kontrastowa, dlatego kobiety w tym typie urody nie będą prezentowały się korzystnie w bardzo jaskrawych barwach lub stylizacjach opartych na bazie mocnego kontrastu.

 

Znane osoby w typie ciemnej zimy

 

Salma Hayek, Demi Moore, Penelope Cruz

 

Kolory dla ciemnej zimy

 

deep winterAtrybuty ciemnej zimy – ciemny, chłodny, czysty

Dominującym atrybutem ciemnej zimy jest ciemny walor, dlatego kolory Deep Winter powinny być przede wszystkim ciemne, głębokie, nasycone. Ciemne zimy powinny unikać barw pastelowych, rozbielonych, czy kontrastowych i jaskrawych. Drugim atrybutem ciemnej zimy jest chłodny odcień, dlatego kobiety o tym typie urody powinny częściej sięgać po kolory ciemne i chłodne. Typy zimowe jako jedyne typy kolorystyczne dobrze prezentują się w czerni, dlatego mogą z powodzeniem sięgać po ten kolor. Pięknie zaprezentują się także w czerwieniach, zarówno chłodniejszych wpadających w róż – karmin, czerwień wiśniowa, burgund, jak i cieplejszych typu krwista czerwień. Ciemnym zimom pasują także ciemne i chłodne zielenie typu szmaragdowy, ciemne błękity i fiolety – indygo, śliwkowy fiolet, jeżyna, granatowy.

Ponieważ ich siostrzanym typem urody jest ciemna jesień, Deep Winter może pożyczać od niej niektóre kolory.

ciemna zima - typ urody

Srebro czy złoto?

 

Ciemne zimy mogą sięgać po srebro jak i ciemne złoto. Niekorzystnie będą prezentowały się w jasnym złocie. Biżuteria może być wyrazista, ekstrawagancka z intensywnym połyskiem, etniczna, która pasuje południowym typom urody. Z kamieni warto sięgać po rubin, szmaragd, topaz.

 

Biel i czerń

 

Kobiety o typie urody Deep Winter mogą sięgać po czerń nawet w wersji total look. Ich intensywna uroda jako jedna z niewielu udźwignie ten kolor. Może łączyć czerń z innymi głębokimi kolorami takimi jak ciemne zielenie, granaty, głębokie czerwienie, fiolety. Ładnie zaprezentuje się także połączenie czerni z beżem. Natomiast biel nie będzie dla nich korzystna, ponieważ ich cera w zetknięciu z jasnym i czystym kolorem, nabierze ziemistego koloru. Niekorzystny też będzie duet bieli i czerni.

 

Jakich kolorów powinna unikać ciemna zima?

 

Ten typ urody powinien unikać bardzo jasnych kolorów, pasteli, czystej bieli, ostrych kontrastów w ubiorze, połączeń typu biel i czerń lub granatowy, jaskrawych pomarańczów i żółci.

 

Test pomadek

 

Ciemne zimy bardzo dobrze prezentują się w kryjących pomadkach w kolorach czerwieni wpadających w brąz, czerwienie typu chłodne wino, wiśnia, oraz cieplejsze typu czerwień pomidorowa. Na dzień dobrze zaprezentują się odcienie nude lub cieplejsze karmelowe brązy. Niekorzystne natomiast będą transparentne lub pół transparentne delikatne pomadki i błyszczyki, chyba że użyte na wierzch ciemniejszej pomadki, by podkreślić połysk.

Czy są wśród Was ciemne zimy? Jestem ciekawa jakie kolory wybieracie najchętniej.

Tradycyjnie zapraszam Was także na mój Instagram, gdzie pokażę stylizacje dla typu Ciemna Zima. Będą zapisane w wyróżnionych relacjach.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy