Zakupy odzieżowe. Kto by się nimi przejmował? Przecież temat jest tak błahy, że nie warto poświęcać mu swojej uwagi. A jednak problem zakupów spędza sen z oczu wielu kobietom i mówię to także z o własnych doświadczeniach. Osoby, które wydają swoje ciężko zarobione pieniądze na ubrania, chcą mieć pewność, że kupują coś co:
- Jest dobrej jakości i przetrwa próbę czasu, a przynajmniej nie straci formy po praniu.
- Będzie pasowało do ich sylwetki i typu urody.
- Będzie komponowało się z innymi ubraniami w ich szafach.
- Będą nosiły z przyjemnością.
Na takie rzeczy nie żałujemy pieniędzy, bo wiemy, że dobrze skomponowana szafa kapsułowa pozwoli nam tak naprawdę żyć bardziej oszczędnie. Może nasuwa Ci się pytanie, że przecież dobra jakość sporo kosztuje! Zgadza się, ale dobra jakość pozwoli nam korzystać z ubrań przez wiele lat, a nie wymieniać je po każdym sezonie, albo co gorsza po pierwszym praniu (tutaj na ratunek przychodzi jeszcze reklamacja, bo czasami ubrania renomowanych marek, które słyną z dobrej jakości, też mogą okazać się bublami).
Jakość ponad ilość
Tej zasadzie jestem wierna od lat, jak kilku innym, które ratują moją szafę przed zagraceniem, a mój portfel przed nadmiernymi wydatkami. Lepiej wybrać jedną rzecz dobrej jakości, niż kilka słabszej. Dobrą jakość widać gołym okiem. Te ubrania są staranniej uszyte, z lepszych materiałów, często w fasonach, które nie wychodzą z mody. Porządne dżinsy, płaszcz, biała koszula, czy kaszmirowy sweter będą stanowiły bazę, która nie zmieni się przez lata. Dlatego tworząc bazę lepiej sięgać po klasyki, a na modowe szaleństwa pozwalać sobie w dodatkach lub ubraniach uzupełniających.
O wielu takich prostych, ale ułatwiających zakupy zasadach piszę w najnowszym e-booku: Jak robić udane zakupy? Kupuj mniej, wybieraj mądrze, ciesz się modą.
W e-booku szczegółowo omawiam następujące tematy:
- Skąd się biorą błędy zakupowe?
W tym rozdziale omawiam najczęstsze błędy zakupowe, które prowadzą do przepełnionych szaf ubraniami, których nie nosimy. Opisuję także popularne sylwetki i fasony, które podkreślają ich atuty.
- Jak rozpoznać dobrą jakość ubrań w sklepie?
W rozdziale drugim zajmuję się jakością i podpowiadam na co zwrócić uwagę podczas zakupów.
- Ściąga z materiałów. Które warto wybierać?
Znajdziesz tutaj opisy materiałów najczęściej występujących w sklepach, tak żebyście wiedziały, w które warto inwestować, a które lepiej omijać.
- Jak robić udane zakupy online?
Większość zakupów robię online i mam już sprawdzony system, który pomaga mi robić je szybko, sprawnie i przede wszystkim skutecznie.
- Jak być pewną, że będziesz dobrze wyglądać w ubraniu, które chcesz kupić?
No właśnie jak? Idziemy do sklepu przymierzamy ubranie i w sumie nie wiemy, czy to jest to! Kilka ciekawych wskazówek znajdziesz w tym rozdziale, ale od razu uprzedzam, że zanim pójdziemy na zakupy, trzeba poznać swoje preferencje i popracować z tym co już masz w szafie.
- Dziesięć złotych zasad stylizacji
Te zasady to takie punkty, które sprawdzają się absolutnie zawsze. Nic więcej nie musisz znać.
- Zasady slow fashion, które warto wdrożyć
Nie byłabym sobą, gdybym nie dodała rozdziału o modzie w rytmie slow. Czym ona jest i czy zawsze oznacza kupowanie ubrań u polskich producentów?
- Przykład szafy kapsułowej
Najlepsze kąski zostawiłam na koniec. W tym rozdziale znajdziesz przykład szafy kapsułowej, bardzo klasycznej, którą możesz zaadaptować do siebie. Wszystko w formie graficznej z linkami do sklepów.
- Przegląd marek godnych uwagi
Kilkadziesiąt marek i sklepów (a także second-handów), w których znajdziesz dobrej jakości ubrania i dodatki. By łatwiej było Ci się odnaleźć podzieliłam je na kategorie:
- T-shirty
- Dżinsy
- Sukienki
- Swetry
- Garnitury, marynarki, płaszcze
- Basiki i homewear
- Skarpetki
- Buty
- Bielizna, torebki, akcesoria
- Internetowe second-handy, do których warto zajrzeć
1 Komentarzy
Ja powiem tylko to co powtarza ciągle mój mąż, biednych nie stać na tanie rzeczy. W pełni się z tym zgadzam. Lepiej coś porządnego ale na dłużej niż coś co nie będzie się za chwilę do niczego nadawać.