fbpx

Kameralne inspiracje – ciekawostki z sieci

by Dorota Zalepa
21 komentarzy

Zapraszam Was na nową porcję linków. Ta edycja powstawała w moim Evernote bardzo długo, jeśli tylko mam chwilę wolnego staram się być offline, więc spokojnie, ale sukcesywnie zbierałam dla Was ciekawostki z sieci.

 

  • Na mojej nowej grupie (taaaak! Założyłam grupę, ale o tym na dole postu) jedna z uczestniczek podrzuciła ciekawy filmik do tego jak magazyny o modzie wpływają na nasze postrzeganie siebie. Ja też je kupuję, lubię przeglądać propozycje modowe (chyba że trwa właśnie detoks zakupowy), ale coraz mniej podobają mi się artykuły i reklamy gabinetów medycyny estetycznej, sugerujące, że coś jest z nami nie tak. Dodatkowo pojawia się w nich mnóstwo reklam, które zabierają miejsce wartościowym treściom.

 

  • 11 sposobów na to by pisać lepiej. Szczególnie podoba mi się rada, którą sama stosuję „30% composition, 70% edition”. U mnie najwięcej czasu zajmuje edycja tekstu. Wciąż poprawiam, czytam i poprawiam, czytam i poprawiam. Myślałam, że jestem w tym odosobniona, ale okazuje się, że nie. Mam problem też z używaniem zbyt dużej ilości przysłówków  (niezmiernie miło, niezwykle pasjonujący…).

 

  • Podczas biegania słucham ostatnio podcastów TheMinimalists, o szukaniu równowagi w świecie konsumpcjonizmu, sztuce pisania, pasji, pozbywania się nadmiaru.

 

  • Jeśli obrabiacie swoje zdjęcia, zajrzyjcie do alternatywy dla Photoshopa i Lightrooma – DxO Optics Pro (Obecnie jest darmowa wersja próbna).

 

 

Mogłoby się wydawać, że napięcie zwiększy wykrzyknik albo znak zapytania. Owszem, te znaki podgrzewają emocje, ale to inny znak interpunkcyjny jest mistrzem suspensu.

Kto by pomyślał, że napięcie zwiększa  coś tak niepozornego. Coś prostego i banalnego. Prawie niewidzialnego. Kropka.

Im więcej kropek, tym wolniej będzie czytał czytelnik, a napięcie uzyskujemy właśnie przez chwilowe spowolnienie. Gdy chcemy zbudować napięcie, skracajmy zdania. Im więcej emocji, tym krótsze zdania. Jeszcze krótsze. Króciutkie.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

  • Jesienne propozycje stylizacyjne na moim ulubionym blogu o slow fashion Un-Fancy –remiks 10 ubrań w 10 stylizacjach. Mam ochotę przeprowadzić taki eksperyment u siebie, co Wy na to?

 

 

  • I na koniec ważna informacja. Założyłam grupę na Facebooku: SLOW LIFE & SLOW FASHION – droga do uważnego życia, do której serdecznie Was zapraszam. Celem grupy jest wzajemna motywacja do prowadzenia świadomego, bardziej uważnego życia. Poruszamy takie tematy jak – celebracja życia, sposoby na odnalezienie balansu pomiędzy pracą a życiem osobistym, znajdowaniu czasu na pasje i odpoczynek, slow fashion i budowanie spójnej garderoby, zdrowy styl życia i naturalna pielęgnacja, aranżacja wnętrz plus ciekawostki z sieci. Mam też do Was prośbę, dajcie znać tutaj, lub na grupie, jakie tematy najbardziej Was interesują. Będzie to dla mnie ogromne ułatwienie.

grupa

 

To tyle na dziś. Mam nadzieję, że znaleźliście tutaj coś dla siebie. Jeśli natrafiliście na jakieś ciekawe znaleziska w sieci, dajcie koniecznie znać.

 

Zapisz się na Kameralny Newsletter i zyskaj dostęp do dodatkowych materiałów i treści.

Zapraszam Cię także na mój Fan Page na Facebooku oraz Instagram, gdzie wrzucam różne anegdotki z życia i niepublikowane wcześniej zdjęcia :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy