fbpx

Nasz wspólny projekt – Fotograficzny Kalendarz Adwentowy

by Dorota Zalepa
61 komentarzy

Czas wyjawić Wam zapowiadany już jakiś czas temu, tajemniczy projekt fotograficzny. Myślałam nad tym, jakby tu zachęcić Was i siebie trochę też, do łapania ulotnych chwil w kadry. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i tak połączyłam Święta z fotografią i wyszedł mi Fotograficzny Kalendarz Adwentowy.

Nie wiem czy jestem prekursorką takiego projektu, ale przyznaję, że w Google pod tym hasłem kryje się niewiele. Uwielbiam nie tylko same Święta Bożego Narodzenia, ale też cały proces przygotowań do nich. Tak naprawdę wraz z początkiem grudnia zaczynam już planować potrawy, prezenty, wystrój mieszkania, wizyty rodzinne, a nawet świąteczne kreacje. Zaczynam powoli czuć ten klimat. Już od kilku dni towarzyszą mi nawet kolędy!

 

Fotograficzny Kalendarz Adwentowy z Waszych zdjęć

Kalendarz adwentowy nie musi kojarzyć się wyłącznie z czekoladkami. Niech w tym roku kojarzy nam się z kadrami wyjątkowych chwil. To nie jest zwykłe wyzwanie fotograficzne, do których jesteśmy przyzwyczajeni. To wyzwanie jakiego do tej pory nie było, a jego zwieńczeniem będzie nietuzinkowy i absolutnie wyjątkowy Fotograficzny Kalendarz Adwentowy, który powstanie z Waszych zdjęć!

Kto może wziąć udział?

Absolutnie każdy! Bez względu na to czy prowadzisz bloga, czy robisz zdjęcia aparatem kompaktowym, lustrzanką czy telefonem. Łap momenty (dlaczego są ważne już pisałam) i staraj się oddać klimat i emocje z nimi związane. Podejdź do zadania nieszablonowo!

Czas trwania projektu

Projekt trwa od 1 do 24 grudnia.

Na każdy dzień przypada jedno zadanie (patrz grafika poniżej). Pamiętaj jednak, że nie musisz trzymać się harmonogramu, możesz zrobić 5 zdjęć jednego dnia i zrobić sobie przerwę.

 

wyzwanie fotograficzne

 Gdzie publikujemy?

Zdjęcia publikujemy na blogu, Facebooku, Instagramie. Pamiętaj by opisać je hashtagiem #fotokalendarz i oznaczyć mój profil@kameralna (Instagram) i/lub @KameralnaBlog (Facebook). Wtedy będę widziała wszystkie Wasze prace.

Wybór zdjęć

Na koniec wybiorę 24 Wasze zdjęcia i stworzę Fotograficzny Kalendarz Adwentowy 2014, który opublikuję na blogu. Każde zdjęcie będzie podpisane linkiem do Twojego bloga, Facebooka lub Instagrama. Dlatego pamiętaj, że biorąc udział w projekcie wyrażasz zgodę na publikację swojego zdjęcia na moim blogu.

Podsumowania na blogach

Jeśli uda Wam się dotrwać do końca zadania, a ja wierzę, że TAK, i stworzycie swój Fotograficzny Kalendarz Adwentowy na blogu, który będzie takim podsumowaniem, koniecznie poinformujcie mnie o tym. Możecie umieścić link do swojego podsumowania w używając przycisku „Add your link” na dole postu lub wysłać do mnie maila na adres kontakt@kameralna.com.pl.

Wszystkie linki znajdą się w moim podsumowaniu zadania, dzięki czemu Czytelnicy będą mogli zobaczyć Wasze dzieła.

Na linki do Waszych podsumowań czekam do końca roku, tj. do 31 grudnia!

 

Czy trzeba robić wszystkie zdjęcia?

Nie! Jeśli nie uda Ci się zrobić 24 zdjęć, a jedynie 5, 10, czy 15, to nic nie szkodzi. Każde zdjęcie bierze udział w projekcie. Możesz zrobić jedno zdjęcie i być może to właśnie ono zostanie wybrane do mojego podsumowania. Także działaj, nie zrażaj się i rób fotki.

Czy można zrobić więcej niż jedno zdjęcie danego dnia?

Możesz jednego dnia zrobić 24 zdjęcia jeśli Ci się uda. Możesz podzielić zadanie na 4 sesje i w każdej zrobić po 6 zdjęć. Możesz jednego dnia opublikować więcej niż jedno zdjęcie.

 

Puść informację w obieg!

Nie trzymaj zadania tylko dla siebie. Niech inni też stworzą swój Fotograficzny Kalendarz Adwentowy. Miło mi będzie, jeśli umieścisz na swoim blogu, Facebooku, Instagramie grafikę z zajawką, lub poinformujesz znajomych o tym projekcie. Im więcej nas będzie, tym lepiej! Możesz skorzystać ze specjalnie stworzonej w tym celu grafiki.

 

Grafika duża – 350px x 525px

wyzwanie fotograficzne

 Grafika mała – 300px x 300px

wyzwanie fotograficzne

 

Baw się dobrze!

Ten projekt jest swego rodzaju zabawą kadrami. Fotografia ma Ci sprawiać przede wszystkim przyjemność. Pamiętaj, sprawy techniczne, choć ważne, to jednak Twoja estetyka, emocje i spojrzenie na świat czynią zdjęcia wyjątkowymi.

No to co, ruszamy? 1 grudnia czekam na Wasze pierwsze fotki :) Już nie mogę się doczekać! Śledźcie też moje poczynania na Instagramie i Facebooku.

 

*Do stworzenia grafik, wykorzystałam materiały z portalu freepik.com.

 

 

Jeśli spodobał Ci się post, zachęcam Cię do śledzenia bloga na Bloglovin, dołączenia do mnie na Facebooku lub Instagramie, a jeśli chcesz utrzymywać ze mną bardziej prywatny kontakt, zapisz się do Kameralnego Newslettera :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy