fbpx

Niewolnicy smartfonów

by Dorota Zalepa
12 komentarzy

Obejrzałam w sieci filmik, który uświadomił mi, że życie zaczyna się kręcić wokół smartfonów. Oglądając go, pomyślałam sobie, że ludzie już totalnie zidiocieli, pstrykając fotki wszystkiemu i wszędzie, nagrywając, komentując, lajkując, fejsując. Przestali żyć prawdziwym życiem, prawdziwymi emocjami, a zaczęli żyć statusami.

Dowcipny status, słodka fotka wrzucona do sieci, odzwierciedla ich emocje. Jak się czujesz? Sprawdź na fejsie!

Telefon zasłania im drugiego człowieka, który jeśli chce zostać zaakceptowany, musi dołączyć do grona smartfonowców, inaczej zostanie sam jak palec. Odrzucony, nieakceptowany dziwoląg.

Smartfon to nie jest już zwykły telefon, to styl życia, to łączność ze światem, rozrywka, miłość i flirt w jednym małym urządzeniu. Kiedyś takim pochłaniaczem była telewizja i komputer, dziś jest nim „bystry telefon”. Zaczyna zastępować prawdziwe, namacalne relacje ludzkie. To już nie jest wstyd wyciągnąć w knajpie telefon, to jest obowiązek. Obowiązkiem stało się uwiecznianie każdej chwili. Na wczasach, w knajpie, z piwem w ręku, na urodzinach, z koleżanką, z chłopakiem, z ciastkiem i kawą itd. Potem trzeba wrzucić zdjęcia na fejsa i dzielić się z innymi wieczną radością i tym samym sztucznym uśmiechem. Im więcej lajków i szerów, tym lepszy humor. Za mało? Coś jest nie tak. Samopoczucie spada.

Chciałabym tu wszystkich tych ludzi z białymi komórkami (co za brzydkie określenie i nie na czasie) zjechać, obśmiać i wytknąć im jakimi są niewolnikami i głupcami, ale nie mogę. Z jednej prostej przyczyny – sama jestem posiadaczką smartfona, robię fotki kawie i ciastkom, sprawdzam statusy znajomych na fejsie i dzięki temu wiem co u nich słychać. Zdarza mi się wyciągnąć telefon w knajpie, choć raczej nie ostentacyjnie i ukradkiem. Tłumaczę wciąż sobie, że to nie to samo co inni, a już na pewno nie tak jak na tym filmiku. Bo ja piszę blog i muszę, gdybym nie pisała, to bym nie musiała. Czy aby na pewno?

Pomyślę o tym jutro, a tymczasem lecę na pizzę. Do zobaczenia na fejsie!

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy