fbpx

Pakowanie prezentów czas zacząć

by Dorota Zalepa
6 komentarzy

Dziś pokażę Wam jak wygląda pakowanie prezentów w moim wydaniu. Co roku traktuję tę czynność bardzo poważnie i przykładam się, by każdy prezent był zapakowany w ciekawy i oryginalny sposób.

Zanim zabiorę się za pakowanie, przygotowuję sobie wszelkie potrzebne materiały, takie jak papier, nożyczki, pudełka i taśmę klejącą. Tę ostatnią warto wcześniej powycinać na drobne kawałki, które przyklejam do blatu. To bardzo ułatwia sprawę.

pakowanie prezentów

 

pakowanie_prezentow

Wcześniej przygotowałam tekturowe zawieszki w kształcie serduszka, na których napiszę imiona obdarowanych.

zawieszki na prezenty

Poniżej znajdziecie 4 propozycje pakowania prezentów. Sposoby są proste i mam nadzieję, że będą dla Was inspiracją, o ile jeszcze jesteście przed pakowaniem.

 

Prezent numer 1

Sposób najmniej skompilowany. Najpierw owinęłam prezent jednolitym, matowym papierem i przewiązałam grubą wstążką z organzy, zawiązując na szczycie dużą kokardę. Dodałam zawieszkę i gotowe.

pakowanie_prezentow

 

Prezent numer 2

Tym razem prezent zapakowałam w połyskliwy papier w kolorze turkusowym. Owinęłam kilka razy złotym sznurkiem i wetknęłam 3 kokardki na druciku. Do tego oczywiście zawieszka. Ten podoba mi się najbardziej :)

pakowanie_prezentow

Prezent numer 3

Tym razem prezent zapakowałam w kolorowy papier. Owinęłam paskiem bibuły, który przykleiłam klejem do papieru, na koniec przewiązałam srebrną wstążką.

pakowanie_prezentow3

 

Prezent numer 4

Ostatni podarunek , najbardziej pracochłonny, owinęłam brązowym papierem. Następnie odrysowałam serduszko (użyłam do tego foremki do pierniczków świątecznych), posmarowałam je zwykłym klejem do papieru i posypałam kolorowym konfetti wysypanym z dziurkacza. Pudełko owinęłam z dwóch stron grubą wstęgą, którą skleiłam taśmą dwustronną z tyłu pudełka. Wyszło całkiem nieźle :)

pakowanie_prezentow

 

pakowanie prezentów

Zobacz inne posty z cyklu: KAMERALNE ŚWIĘTA

Pakowanie prezentów jeszcze nie skończone, zostało mi parę podarków. Ogólnie jestem w proszku, więc zabieram się za pracę, ale w tym roku tak się tym nie przejmuję, bo najważniejsze jest to, że jutro Bóg na nowo się rodzi, a ja przełamując się opłatkiem wigilijnym będę mogła dać coś od siebie moim bliskim i zapomnieć na chwilę o obowiązkach.

 

Kochani to już ostatni post przed Świętami, dlatego życzę Wam, by miłość, radość i pokój zagościły w Waszych sercach, a czas który spędzicie z najbliższymi naładował Was energią na Nowy Rok. Bawcie się dobrze :)

 

Na Instagramie z pewnością będą pojawiały się jakieś fotki, także jak będziecie mieli chwilę czasu to zajrzyjcie :)
 

Instagram

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy