fbpx

Small Talk #3 – porozmawiajmy w komentarzach

by Dorota Zalepa
48 komentarzy

Small talk, czyli porozmawiajmy przy kawie, to forma rozmowy, do której zapraszam Was w komentarzach. Wybaczcie, że się powtarzam, ale za sprawą Share Weeku, w którym, zupełnie niespodziewanie, Kameralna zajęła pierwsze miejsce, napłynęła nowa fala Czytelników, którzy mają prawo nie orientować się we wszystkich zwyczajach na blogu. Tak więc przede wszystkim witam nowo przybyłych i zapraszam Was (także stałych bywalców) do pogawędki. To taki nasz Kameralny Czat! :)

 

Ostatnio dzieje się u mnie naprawdę sporo. Blog nabiera wiatru w żagle, zaczęły pojawiać się ciekawe propozycje i zaproszenia na mega inspirujące wydarzenia i konferencje. Nie we wszystkich mogę uczestniczyć, ponieważ nie zawsze da się wszystko zorganizować i wyjechać z Olsztyna do Warszawy, bo to w Stolicy dzieje się najwięcej. Nawet przeszła mi przez głowę myśl o przeprowadzce, ale zostawić taki piękny, zielony Olsztyn, rodzinę i znajomych nie byłoby łatwo. Niemniej nie zamykam się na taką opcję, zobaczę co przyniesie życie. Według mnie, wystarczy powiedzieć życiu tak, reszta potoczy się sama. To „tak” często jest najtrudniejsze do wykonania. A jak to wygląda u Was? Bierzecie sprawy w swojej ręce, czy raczej wykorzystujecie to, co przynosi życie?

 

Ostatnio wystąpiłam gościnnie w kilku projektach, m. in. na blogu Pracownia Edukracji, w świetnym projekcie o ciekawej nazwie – Uwierz w życie pozaetatowe, czyli podróż z etatu do własnej firmy, w którym opowiadam o pracy na etacie i motywach założenia własnej działalności. Kolejnym inspirującym miejscem jest magazyn internetowy dla mam (i nie tylko) Mammazine, w którym ukaże się mój felieton na temat efektywnego wypoczynku. Jak tylko się pojawi nowe wydanie magazynu, poinformuję Was o tym na Facebooku.

 

A propos postów gościnnych, ostatnie dwa, które tym razem pojawiły się na łamach Kameralnej (tu i tu), bardzo się spodobały, dlatego mam do Was apel. Jeśli macie jakiś ciekawy temat, o którym chcielibyście napisać w ramach projektu Between Us, bardzo zachęcam do skontaktowania się ze mną w tej sprawie. Najlepiej mailowo. Najchętniej widziałabym tutaj specjalistyczne posty, z jakiejś wąskiej dziedziny, może to być typowo kobieca dziedzina, ale niekoniecznie, coś co przyda się Czytelnikom. Projektowi przyświeca idea Czytelnicy dla Czytelników, jest on także formą promocji osoby (jej strony/bloga) zabierającej głos.

 

Na blogu, po długiej, prawie rocznej, przerwie, pojawił się post szafiarski. Piszę o budowaniu spójnej garderoby, poszukiwaniu własnego stylu, a sama niechętnie staję przed obiektywem. Podczas Majówki odważyłam się to zmienić i pokazałam Wam mój ulubiony, miejski outfit – dżinsy i niezniszczalne Converse’y. Jeszcze nie wiem, czy takie wpisy na dobre zagoszczą na blogu, mam pewne obawy przed pozowaniem, i uwierzcie, nie jest to fałszywa skromność.

 

W ten weekend moje dziecko przystępuje po raz pierwszy do Komunii Św. Pamiętam, że gdy ja miałam Komunię, nie przywiązywałam do niej takiej wagi jak dziś. Liczyła się sukienka, niestety odziedziczona po siostrze i trochę przykrótka, wianek i prezenty, choć raczej skromne w tamtych czasach. Nie to, co dziś. Postanowiłam w ogóle nie wspominać synkowi o prezentach, mając nadzieję, że skupi się na wymiarze duchowym całego wydarzenia i przeżyje je mocniej niż ja kiedyś. Uczuliłam też rodzinę, by nie kupowała zbyt drogich rzeczy, bo przecież nie o to chodzi. Oczywiście każdy świętuje na swój sposób, ja też pragnę z tej okazji obdarować moje dziecko jakąś miłą niespodzianką, ale dla mnie ma ona znaczenie drugorzędne i cieszę się ogromnie, że mój synek nie czeka na Komunię, dlatego że dostanie prezent, ale dlatego, że jest ona ogromnie ważnym wydarzeniem w jego życiu duchowym. Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na temat prezentów i imprez towarzyszących Komunii. Nie sądzicie, że łatwo popaść w przesadę i zatracić duchowy wymiar całego wydarzenia?

 

To ja się wygadałam, teraz Wasza kolej. :)

 

Kameralny Newsletter rusza już wkrótce, zapisz się i zyskaj dostęp do unikatowych treści i poradników. :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy