fbpx

Blog Forum Gdańsk 2014 – moje wrażenia

by Dorota Zalepa
27 komentarzy

Mam w sobie pewną dozę nieśmiałości. Potrzebuję czasu, by poznać człowieka, otworzyć się przed nim i zacząć czuć się swobodnie. Na zeszłorocznym Blog Forum Gdańsk byłam oszołomiona nowymi ludźmi do tego stopnia, że poznałam niewiele osób. Nazwa bloga nie wzięła się znikąd. Kameralna to ja. Osoba, która nie lubi się narzucać, nie wyssała zdolności towarzyskich wraz z mlekiem matki. Moja osobowość jest trochę złożona, bo z jednej strony nie epatuję swoją osobą i nie jestem wodzirejem imprezy, ale z drugiej mogę być przywódcą stada (#kobiecalogika). Upór i dążenie do celów, o ile je sobie wyznaczę, sprawiają, że potrafię pokonywać swoje własne bariery.

Zgodnie z hasłem imprezy Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy, odzywam się tylko wtedy jeśli mam coś do powiedzenia. Nie zdarza mi się to nader często ;)

 

Scena

blog-forum-gdansk-2014

Tegoroczna impreza była wyjątkowa, nie tylko dlatego, że jubileuszowa, ale przede wszystkim ze względu na poruszane tematy. Dominowały w niej takie hasła, jak wartość, prawdziwość, szczerość, zaufanie, odpowiedzialność i dobro. Niby nic w tym wyjątkowego i dziwnego, ale uwierzcie mi, żadna inna prelekcja, jak nie ta o wartościach, nie dała mi większej motywacji i wiary we własne możliwości. Wartość jest w nas.

 

Wystąpieniem, które szczególnie mnie dotknęło, było wystąpienie Konrada, autora bloga Halo Ziemia. Obejrzyjcie koniecznie, bo nie jest ono skierowane wyłącznie do blogerów, ale do każdego człowieka, który szukając swojej własnej drogi, często staje przed trudnymi wyborami. Wtedy najlepszym doradcą jest nasz wewnętrzny kompas, który, jeżeli go posłuchamy, wskaże nam właściwą drogę. Dzięki Konradowi zrozumiałam, że to czego szukam już mam, wystarczy sięgnąć głębiej, wystarczy posłuchać siebie.

Najlepszym doradcą jest nasz wewnętrzny kompas. Konrad Kruczkowski

 

 

Drugą świetną prelekcją było wystąpienie Michała, autora bloga Jak oszczędzać pieniądze, który mówił przede wszystkim o budowaniu zaufania wśród czytelników. Wystarczy uzmysłowić sobie fakt, że nie piszemy tylko dla siebie. Ja jako bloger nie zaczynam się i nie kończę na sobie. Blogowanie to nie wyścig, to sport długodystansowy, w którym liczy się nie tylko szybkość, lecz styl pokonywania trasy. Dlatego tak ważne jest by być szczerym i uczciwym nie tylko wobec siebie, ale przede wszystkim wobec czytelnika.

Blogowanie to sport długodystansowy, w którym liczy się nie szybkość, lecz styl pokonywania trasy. Michał Szafrański

 

Trzecią osobą występującą na Blog Forum Gdańsk, o której koniecznie muszę wspomnieć, była Patrycja Kosiarkiewicz. Wraz z zespołem dała absolutnie cudowny i pełny emocji koncert. Wsłuchując się w treść utworów z nowej płyty Patrycji, można było wycisnąć parę łez. Patrycjo, już Ci to pisałam, ale jeszcze raz – dziękuję. To było wyjątkowe spotkanie z artystką pełnego formatu.

patrycja_kosiarkiewicz_bfg

Ludzie

Jedno wydarzenie dwa sukcesy!

Pierwszy – dojechałam szczęśliwe do celu. Kolejne doświadczenie w roli kierowcy za mną.

Drugi – poznałam niesamowitych ludzi.

 

Nareszcie mam wśród blogerów bratnie dusze. Najpierw dostrzegłam Kasię i Patryka, wiedziałam już, że jestem w domu. Będzie dobrze, pomyślałam i nie myliłam się, bo z Kasią czuję się naprawdę swobodnie.  Potem przyszedł czas na Monikę, która o swoim kocie mogłaby prawić godzinami i jako jedyna zgłosiła się na poranny trening po imprezie integracyjnej. Jestem z Ciebie dumna! Niebałaganka Ania gdzieś mi ciągle umykała, ale w końcu i z nią zamieniłam parę słów. Przemiła i ciepła osoba, naprawdę ogromnie cieszę się, że się w końcu poznałyśmy.

Była jeszcze Hania, Kasia oraz Paula, których blogi są pełne inspiracji, a same autorki to przemiłe i otwarte osoby :)

bfg

 

Spośród nowo-poznanych osób muszę wymienić dwie absolutnie cudowne osoby. Swoją nietuzinkową twórczością, wyznaczają wysokie standardy w blogosferze. Sara – MissFerreira, która wystąpiła kiedyś gościnnie w jednym z wpisów o fotografii. Już wtedy wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i muszę przyznać, że „na żywo” jest równie sympatyczna, nawet mnie uściskała na przywitanie! Magdalena – Venila Kostis to blogerka, którą czytam od bardzo, bardzo dawna. Obie wzięłyśmy udział w Przewodniku blogerów po ich miastach i miałam cichą nadzieję, że uda nam się chwilę porozmawiać. Dziewczyny, wysyłam Wam wirtualne całusy :*

blog_forum_gdansk2014

blogforumgdansk

bfgdansk

Blog Forum Gdańsk 2014 miał swoje momenty. Poważnie! Do tej pory, a będzie to już ponad tydzień, tęsknię. Za ludźmi, miejscem, pyszną kawą, rozmowami w kuluarach, świetnymi prelekcjami, a nawet teatrem, który z zewnątrz wygląda trochę jak wiezienie z Alka-tras, ale wewnątrz jest przyjemny i komfortowy. Dziękuję organizatorom, za możliwość uczestnictwa, wszystkim prelegentom i uczestnikom. Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok!

 

 

Jeśli spodobał Ci się post, zachęcam Cię do śledzenia bloga na Bloglovin, dołączenia do mnie na Facebooku lub Instagramie, a jeśli chcesz utrzymywać ze mną bardziej prywatny kontakt, zapisz się do Kameralnego Newslettera :)

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy