fbpx

Kameralne inspiracje – sierpień

by Dorota Zalepa
17 komentarzy

Wiecie, że dziś jest Międzynarodowy Dzień Blogera? Ja też nie wiedziałam, dopóki nie weszłam na Instagram. Społecznościówki pilnują, żeby żadne ważne wydarzenie mi nie umknęło. Tak, dziś jest moje święto! Uśmiech pojawia się na mojej twarzy, gdy przypomnę sobie początki blogowania. Trochę nieudolne i po omacku. Za dwa m-ce miną 2 lata od mojej pierwszej notki. Przez te dwa lata blogowanie wciągnęło mnie całkowicie, odkryłam w sobie pasję do fotografii, poznałam wielu ciekawych ludzi ze świata blogosfery, nawiązałam trwałe przyjaźnie, nauczyłam się podstaw HTML’a, marketingu internetowego, pozycjonowania i grafiki. Tak bloger jest multizadaniowcem.

Czy są jakieś wady? Do głowy przychodzi mi jedna, aczkolwiek dość znacząca. Blogowanie to świat wirtualny i trzeba bardzo pilnować by się w nim nie zatracić. Nie zapomnieć jak wygląda słońce, smakuje kawa ze znajomymi, jak fajne jest wyjście do kina, spacer po lesie, dobra książka. Dobry bloger potrafi tak się zorganizować by mieć jeszcze czas na życie.

Inspirujące linki

1. Świat wirtualny powinien być inspiracją do przeżywania i doświadczania życia w realu. Bo to relacje z ludźmi są najważniejsze i czynią nasze życie udanym. Dlatego dziś jako pierwszy link w Kameralnych Inspiracjach znalazł się portal na-kawet.net, któremu przyświeca jakże wspaniała idea wyciągnięcia ludzi z domów, sprzed komputera do świata rzeczywistego. Znajdziemy tu ludzi reprezentujących wybrane zainteresowania, z którymi możemy nawiązać kontakt, umówić się na tytułową kawę, lub stworzyć wspólny projekt.

na-kawe-net2

 

2. 12 pytań, które przychodzą Ci do głowy, w związku z pielęgnacją, ale nie miałaś okazji ich zadać. Ja na przykład jeszcze niedawno zastanawiałam się nad tym co powinno być pierwsze, korektor czy podkład.

 

3. Wspaniały tekst Agnieszki Maciąg (jej blog jest dla mnie odkryciem) o bliznach, które w sobie nosimy. Pani Agnieszka podzieliła się z czytelnikami bardzo osobistymi przeżyciami, z których wynika mądra lekcja życia. Piękno jest w nas!

 

4. Temat mycia owoców i warzyw spędza mi sen z oczu już od dawna. Autorki bloga Dziewczyny nie płaczą podpowiadają jak powinniśmy je myć, by mieć pewność, że usunęliśmy całą chemię z ich powierzchni.

 

5. Piękna sesja fotograficzna Charlize Mystery. Karolina zadziwia mnie swoim profesjonalizmem i smakiem. Jeden z blogów modowych, na który patrzy się z przyjemnością.

 

6. 20 fotograficznych trików zebranych przez autorki bloga A Beautiful Mess.

 

7. Przykłady czarno-białych portretów i nietuzinkowe podejście do fotografii.

 

8. Zasady slow fashion według Kasi z bloga Jestem Kasia – bardzo praktyczne i niezwykle dojrzałe podejście do mody.

 

9. Jak ogarnąć chaos, który wdziera się w nasze życie? Zacznij od tworzenia drobnych nawyków, jak wyrzucanie zbędnych paragonów (mam ich całą masę w portfelu), utrzymywania ładu w torebce, czy odkładaniu rzeczy na miejsce.

 

10. 7 trików na to by zrobić oryginalne zdjęcia smartfonem.

 

 

A propos smartfonów. W poście Jak robić dobre zdjęcia telefonem komórkowym, na pierwszym miejscu wymieniłam telefon z dobrym aparatem fotograficznym. Mój dotychczasowy smartfon w końcu odszedł na emeryturę, a zastąpił go cudowny OnePlusOne, zwany przez producentów – pogromcą flagowców. Nie dziwię się bo parametrami przewyższa najlepsze modele innych firm. Więcej o nim poczytacie na Antyweb. Mam go dwa dni i jestem zachwycona szybkością jego pracy i przede wszystkim jakością zdjęć (posiada przysłonę 2.0, 13 Mpix więc jest naprawdę nieźle). Wprost nie posiadam się z radości. Na pełną ocenę przyjdzie jeszcze czas.

oneplusone2

 

Instagramowi faworyci

Kawa plus książka na słonecznym balkonie to zestaw idealny.

Mój powrót  do zdrowszego odżywiania.

Wpisy na blogu, które podobały Wam się najbardziej

 

 

 

 

 

 

Cały czas możecie śledzić bloga na Bloglovin, dołączyć do mnie na Facebooku lub Instagramie, a jeśli chcielibyście utrzymywać ze mną bardziej prywatny kontakt, zapiszcie się do Kameralnego Newslettera.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy