Small Talk – zmiany na blogu

by Dorota Zalepa
55 komentarzy

Small talk, czyli porozmawiajmy przy kawie, to forma rozmowy, do której Was zapraszam w komentarzach. Ostatni taki post został przyjęty bardzo żywiołowo, mam nadzieję, że i tym razem włączycie się do rozmowy.

 

Kawa/herbata zrobiona? No to zaczynamy.

Pewnie już zauważyliście, że na blogu pojawiło się nowe logo. Gdy pytałam Was na Facebooku, na który projekt się zdecydować, dostałam około 150 odpowiedzi! Wow! Dziękuję, wiedziałam, że mogę na Was liczyć. Wiele osób uznało, że logo nr 1 za bardzo kojarzy się z fotografią, drugie jest zbyt proste, ale ma ładną, kobiecą czcionkę, natomiast 3 ma fajny sygnet (grafikę), ale czcionka jest zbyt toporna. Padł nawet pomysł by z dwóch propozycji stworzyć jedną. I tak też się stało. Obecne logo to połączenie projektu 2 i 3.

logo

Autorką logo jest Weronika Boruń, której bardzo dziękuję za ogromną cierpliwość. Weronika stworzyła kilka propozycji, a potem wzięła pod uwagę wszystkie Wasze komentarze i moje odczucia i dorzuciła kolejne. Odpowiadała na każde moje pytanie, nawet te niezwiązane z projektem. Niesamowicie ciepła osoba i profesjonalistka godna polecenia. Weronika przygotowała także nowy projekt wizytówek, który widzicie na zdjęciu tytułowym :) Myślę, że to nie ostatnia nasza współpraca.

kameralna-logo-www

Kolejną zmianą na blogu jest powrót do układu okienkowego, dzięki temu na pierwszej stronie jest większa ilość postów, które mam nadzieję zyskają drugie życie. Od jakiegoś czasu myślałam także nad zmianą kolorystyki, przetestowałam różne opcje i zdecydowałam się pozostać przy tych samych kolorach. Według mnie wyglądają estetycznie i przejrzyście, a jeśli chodzi o design to jestem raczej minimalistką i nie lubię zbyt dużej ilości kolorów i wzorów.

 

Nie wiem, czy Wy też czujecie coś na znak przesilenia wiosennego, ale w momencie kiedy pojawiło się więcej słońca (z czego ogromnie się cieszę), pojawiła się też senność. Rano ledwo zwlekam się z łóżka. Też tak macie? Dbam o siebie, piję soki warzywne i spore ilości wody niegazowanej, biegam, a mimo to czuję się zmęczona. Chyba sposobem na taki stan jest zwiększona dawka odpoczynku i snu. Kiedy trenowałam, w okresie wiosennym zawsze pojawiał się spadek formy. Co wtedy robiliśmy? Trochę zwalnialiśmy tempo i czekaliśmy aż minie. Macie jakieś swoje sposoby na przesilenie wiosenne?

 

A propos picia większej ilości wody niegazowanej, niestety wciąż o niej zapominałam i piłam jej zdecydowanie za mało. Postanowiłam wypróbować jedną z aplikacji Water Your Body, która pilnuje za mnie, bym wypijała 2 litry płynów dziennie. Wiecie co, to działa! Nie jestem zwolenniczką instalowania aplikacji do wszystkiego, bo mam wrażenie, że niedługo będą musiały też za nas myśleć! Ale postanowiłam wyrobić sobie dzięki niej nawyk picia wody. W momencie, gdy będę sama po nią sięgała, aplikacja zostanie usunięta. A Wy co robicie, żeby pić więcej płynów?

 

Ostatnio natknęłam się na wywiad z aktorem Jimem Caviezelem, który grał Jezusa w filmie Pasja Mela Gibsona. Oglądaliście? Wywiad jest tak niesamowity, i tak budujący, że bardzo namawiam Was do jego obejrzenie. Generalnie podczas kręcenia filmu przydarzały się aktorom niesamowite rzeczy. Koniecznie obejrzyjcie końcówkę, no ja płakałam jak dziecko!

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Tworzę dla Was mini e-book o pozycjonowaniu, który zapowiedziałam w poście – Jak promować bloga?. Obiecałam go wysłać wraz z newsletterem pod koniec tego tygodnia, ale obawiam się, że mogę nie zdążyć dopiąć wszystkich szczegółów i najprawdopodobniej wyślę go na początku przyszłego. Chcę, żeby był przygotowany jak najlepiej, dlatego proszę Was jeszcze o odrobinkę cierpliwości. :)

U mnie to na tyle, jestem ciekawa co u Was?

Kameralny Newsletter rusza już wkrótce, zapisz się i zyskaj dostęp do unikatowych treści i poradników. :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy