fbpx

Between Us – kategoria, która łączy Czytelników

by Dorota Zalepa
57 komentarzy

Podczas wspólnego tworzenia Fotograficznego Kalendarza Adwentowego uformowała się fajna grupa ludzi, którzy wzajemnie się dopingowali i wspierali. Niekłamaną przyjemność sprawiało mi podpatrywanie Waszych zmagań. Sama starałam się wspomagać Was w tym kreatywnym wyzwaniu.

Dzięki temu przedsięwzięciu narodził się w mojej głowie pomysł, który dojrzewał parę tygodni. Moim cichym marzeniem jest stworzenie na blogu grupy kreatywnych ludzi, którzy wspólnie ze mną, będą mieli wpływ na treści poruszane na blogu. Mam również nadzieję, że aktywnie włączą się w kreowanie Kameralnej.

Porządek w kategoriach

Nie wiem czy zauważyliście, ale wprowadziłam pewien porządek w kategoriach. Jest ich mniej, ale za to zawierają podkategorie, by łatwiej było się Wam poruszać się na blogu. W kategorii Lifestyle znalazły się Podróże, Kultura, Blog i Slow Life. Tę ostatnią od jakiegoś czasu dość mocno rozwijam i zastanawiam się, czy na pewnym etapie nie wysunąć jej jako odrębnej kategorii głównej. Posty z kategorii Slow Life, są chętnie czytane, teraz możecie je w łatwy sposób odnaleźć. Home Style i Fotografia pozostały nietknięte, natomiast do kategorie Style powędrowały Moda, Uroda i Zakupy. Posty o zdrowym odżywianiu znajdują się w zakładce Healthy Life, tam też wrzuciłam Kuchnię i moje przepisy, które pojawiły się na blogu. Pomimo tego, że ta kategoria jest teraz mniej rozwijana, nie chciałam, by posty kulinarne zniknęły z bloga. Drobne zmiany mogą się jeszcze pojawiać, ale myślę, że teraz jest znacznie prościej i bardziej intuicyjnie. Jeśli macie jakieś uwagi, dajcie koniecznie znać.

Between Us

To nowa kategoria, która pojawiła się na blogu. Nazwa świetnie oddaje ideę przedsięwzięcia. Jest wśród Was wielu specjalistów i pasjonatów różnych dziedzin. Niektórzy prowadzą swoje własne inspirujące blogi. Chciałabym, byście mogli zabrać głos także na tym blogu i podzielili się z Czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Between Us to będzie miejsce naszych wspólnych pomysłów, projektów i działań.

Jakie treści będą pojawiały się w kategorii Between Us?

  1. Wszelkiego rodzaju wspólne projekty, do których każdy będzie mógł dołączyć. Pierwszym takim projektem był Fotograficzny Kalendarz Adwentowy. Kolejnym, które pojawi się już niebawem, będzie Wymiana Książkowa.
  2. Posty gościnne. Chciałabym zaprosić do publikacji osoby, które będą mogły podzielić się z nami swoją wiedzą, która przydaje się w codziennym życiu. Oczywiście tematyka będzie ściśle związana z blogiem. Mogą to być posty o organizacji, motywacji, slow life, zdrowym stylu życia, fotografii itp. Istnieje możliwość poruszenia tematyki, która jeszcze nigdy nie pojawiła się na blogu, jeśli będzie takie zapotrzebowanie.
  3. Wywiady z ciekawymi i inspirującymi ludźmi.
  4. Działania charytatywne. Mam nadzieję, że to miejsce będzie służyło także niesieniu pomocy potrzebującym.
  5. Wszelki inne projekty, które będziecie chcieli zrealizować na łamach bloga. Dlatego proszę, przesyłajcie swoje propozycje w komentarzach, lub na adres mailowy kontakt@kameralna.com.pl.

Zasada win-win

Between Us to także miejsce wspólnej promocji. Gdy zaczynałam moją przygodę z blogowaniem, byłam zdana wyłącznie na siebie, wtedy chętnie wzięłabym udział w jakimś wspólnym projekcie, dzięki któremu mogłabym przedstawić swojego bloga szerszemu gronu odbiorców. Dziś ja chcę dać szansę innym. Osoby, które będą służyły radą i dzieliły się swoją wiedzą będą mogły zaprezentować także swoją stronę, blog, na którym publikują. Mam nadzieję, że wspólne projekty, przysłużą się nam wszystkim. Podczas niektórych będzie możliwość dodania linku do swojego bloga/Facebooka/Isntagrama, podobnie jak w przypadku wyzwania fotograficznego.

Kontakt w sprawie postów

  • Wszelkie pytania i pomysły kierujcie na adres kontakt@kameralna.com.pl. Możecie również kontaktować się ze mną na Facebooku, czy w komentarzach pod postami.
  • Kolejną formą kontaktu jest Kameralny Newsletter, w którym oprócz typowych wiadomości związanych z blogiem, konkursami, będę przedstawiać Wam także propozycje projektów Between Us. Skorzystajcie z poniższego formularza, by zapisać się do Newslettera.

Co w najbliższym czasie?

Pierwszym projektem, który pojawi się w Between Us będzie wspomniana już wyżej Wymiana książkowa. Po ostatniej wizycie w księgarni stwierdziłam, że muszą być jakieś inne (poza biblioteką), bardziej ekonomiczne sposoby nabywania książek! Można się przecież nimi wymieniać lub organizować wyprzedaże książkowe. Niektórzy z pewnością cierpią na nadmiar książek w mieszkaniu. Szczegóły projektu już wkrótce. Szykujcie książki, które jesteście gotowi wymienić na inne ciekawe pozycje. Jak dobrze pójdzie następnym projektem będzie wyprzedaż szafy.

Niecierpliwie czkam na Wasz odzew. Dajcie znać czy pomysł Wam się podoba. Czekam również na Wasze propozycje dotyczące postów. Oczywiście możecie zgłaszać także swoje kandydatury do gościnnych wpisów :)

 

I na koniec mam prośbę. Pomóżcie mi promować ideę projektu Between Us. Puśćcie informację dalej, wierzę, że jest to w interesie nas wszystkich. Możecie skorzystać z przycisków poniżej i udostępnić post na swoich profilach w social mediach. Może są wśród Waszych znajomych osoby, które chciałyby twórczo włączyć się w akcję. Będzie mi niezwykle miło i będzie to dla mnie znak, że pomysł jest trafiony :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
57 komentarzy

Ewelina Mierzwińska 21 stycznia 2015 - 19:29

Wymiana książkowa <3 :)

Odpowiedz
Joanna P 21 stycznia 2015 - 19:37

Co za rewelacyjny projekt! Cudownie jak „duże” blogerki angażują się w takie akcje, które służą takim maluszkom jak ja i nie tylko. To świetna sprawa, że poznać wartościowych ludzi- dzięki!

Odpowiedz
Dorota Zalepa 21 stycznia 2015 - 19:41

Cieszę się, że projekt się podoba. Z tą „dużą” blogerką to bym tak nie przesadzała :)

Odpowiedz
Joanna P 21 stycznia 2015 - 19:42

P:o prostu dla mnie nią jesteś :), a nawet wielką.

Odpowiedz
Dorota Zalepa 21 stycznia 2015 - 19:47

Dziękuję <3

Odpowiedz
Martynosia 21 stycznia 2015 - 19:41

Kategoria „Between us” to swietny pomysl! :) Z niecierpliwoscia czekam pierwszych wpisow i projektow w tej kategorii :)

Odpowiedz
Małgorzata Poznańska 21 stycznia 2015 - 19:45

Podoba :) chętnie dołączę!

Odpowiedz
Jola Piasta 21 stycznia 2015 - 19:51

Genialny pomysł! Jesteś niesamowita, jeżeli chodzi o kreatywność. Bardzo chętnie przyłączę się do całej inicjatywy i puszczę informację w świat. Moim zdaniem to kolejny krok na przód! Brawo!

Odpowiedz
Dorota Zalepa 21 stycznia 2015 - 19:57

Jola, jesteś miodem na moje serce! :)

Odpowiedz
mamajbags 21 stycznia 2015 - 19:52

Świetny kategoria! :) Z chęcią dołączę :)

Odpowiedz
Karola Franieczek | Życie Me 21 stycznia 2015 - 19:59

Wymiana książkowa – jestem jak najbardziej za. Szkoda, żeby przeczytane książki się kurzyły. Dobrze by ucieszyły innych i zrobiły miejsce na półce na kolejne pozycje. :)
Jestem ciekawa rozwoju kategorii between us. Zapowiada się bardzo dobrze.

Odpowiedz
Katarzyna Skalska 21 stycznia 2015 - 20:13

super pomysł! chyba jeden z najciekawszych! wymiana książkowa! genialny pomysł! czekam na więcej informacji;)

Odpowiedz
Katsunetka 21 stycznia 2015 - 20:18

Ty jak zawsze zadziwiasz pomysłowością, a człowiek tak się ciągle gnieździ w bezpiecznej strefie.

Odpowiedz
Dorota Zalepa 21 stycznia 2015 - 21:34

Za każdym razem trochę obawiam się jak mój pomysł zostanie odebrany, ale wychodzę z założenia, że trzeba próbować nowych rzeczy, inaczej blog nie będzie się rozwijał.

Odpowiedz
IVONA 21 stycznia 2015 - 20:34

Chyba nigdy nie będę cierpiała na nadmiar książek, ale jeśli ktoś będzie chciał sprzedać część swoich zbiorów, to chętnie zerknę:)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 21 stycznia 2015 - 21:36

Właśnie myślę, by oprócz wymiany zdobić też wyprzedaż.

Odpowiedz
Kasia 22 stycznia 2015 - 09:18

Dołączam swój głos za wyprzedażą :)

Odpowiedz
joule 21 stycznia 2015 - 20:44

Rewelacja, pomysł jak najbardziej trafiony! Póki co będę zaglądać i kibicować, może kiedyś dołączę. (Ok, dobra, nabrałam Cię. Kiedyś = wymiana książkowa <3)

Odpowiedz
Kasia D. 21 stycznia 2015 - 21:09

super! :)

Odpowiedz
Kasia 21 stycznia 2015 - 21:37

Ja się piszę na ksiązkową wymianę! Czekam na więcej wieści :)

Odpowiedz
Martycha333 21 stycznia 2015 - 21:38

Fantastyczny pomysł! Już nie mogę się doczekać wymiany książkowej!

Odpowiedz
Karolina Gie 21 stycznia 2015 - 21:55

Świetny pomysł!!!

Odpowiedz
Sylwia Pawlak 21 stycznia 2015 - 23:24

Tyle atrakcji, że już z niecierpliwością przestępuję z nogi na nogę w oczekiwaniu na rozwój sytuacji. Świetny pomysł!

Odpowiedz
Marta 22 stycznia 2015 - 07:46

Witaj :)
Śledzę Twojego bloga dość systematycznie i chętnie będę dołączała do kolejnych projektów :)
Bardzo żałuję, że nie zdążyłam na kalendarz adwentowy, ale choroba dziecka niestety przeszkodziła w opublikowaniu wszystkiego o czasie. Czekam na wymianę książkową i na kolejne. Gratuluję pomysłów i wspaniałego bloga (o zdjęciach nie wspomnę :)).
Pozdrawiam

Odpowiedz
Dorota Zalepa 22 stycznia 2015 - 10:26

Dziękuję Marta, nie martw się wyzwaniem fotograficznym, będą następne! :)

Odpowiedz
Kasia 22 stycznia 2015 - 09:17

Muszę przyznać, że idea „Betwen Us” bardzo mi się podoba. Jest świeża i wnosi mnóstwo wartości do polskiej blogosfery. Lubię Twój blog, rozpoczynam od niego dzień pracy, a często też zaglądam tutaj po pracy :)

Wymiana książkowa, wyprzedaż z szafy i inne tego typu akcje to świetny pomysł. Z chęcią się do nich przyłącze! Naprawdę wielkie brawo i uznanie za pomysł i odwagę wdrożenia go w życie.

Odpowiedz
Dorota Zalepa 22 stycznia 2015 - 10:25

Dziękuję Kasiu <3 Cudownie czytać takie słowa :)

Odpowiedz
Dominika 22 stycznia 2015 - 09:48

Świetny pomysł z nową kategorią! Już nie mogę się doczekać wymiany/wyprzedaży książek :)

Odpowiedz
Świnka 22 stycznia 2015 - 10:01

Ale fajny pomysł! Będzie jeszcze bardziej rodzinnie! ;)

Odpowiedz
Monika Gabas 22 stycznia 2015 - 14:16

Świetny pomysł, szczególnie podoba mi się ta część z promowaniem również mniejszych blogerów :)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 22 stycznia 2015 - 14:24

Wychodzę z założenia, że blogosfera powinna się wzajemnie wspierać. Jest sporo miejsca w sieci, każdy znajdzie swoich odbiorców. Dzięki takiemu myśleniu obie strony tylko zyskują.

Odpowiedz
Monika Gabas 22 stycznia 2015 - 14:39

W pełni się zgadzam, stąd też bierze się mój dylemat – wziąc udział w Blogu Roku czy wybrać jedną z ulubionych blogerek i wesprzeć ją w zbieraniu głosów :). Jaki Ty masz stosunek do tego konkursu?

Odpowiedz
Dorota Zalepa 22 stycznia 2015 - 14:44

Mieszany. Cały czas zastanawiam się, czy wziąć udział. Namawianie Czytelników by słali sms-y nie do końca mi pasuje, ale jest to jakaś forma promocji bloga (może?).

Odpowiedz
Monika Gabas 22 stycznia 2015 - 14:51

Myślę, że o aspekcie promocji możemy myśleć dopiero na etapie finałowej dziesiątki, a może nawet wyróżnień. A nawet jeśli czytelnicy będą głosować, starać się, by blog zaszedł jak najdalej to później Dorota Gardias (oceniająca w kategorii lifestyle) wybiera finałową trójkę. To też nie do końca mi pasuje ;)

Dorota Zalepa 22 stycznia 2015 - 16:05

Monika, ale Ty to możesz spokojnie się zgłaszać do kategorii blogi specjalistyczne i firmowe, albo pasje i twórczość. W końcu króluje u Ciebie kategoria Fit.

Beata Redzimska 22 stycznia 2015 - 14:47

Bardzo fajny pomysl chetnie do czegoś sie przylacze. Pozdrawiam serdecznie beata

Odpowiedz
Muffka 22 stycznia 2015 - 15:04

Kurczę, fajnie, że działa to na zasadzie „my razem”, a nie „guru i śliniący się fani”. Ta kategoria wzbudza we mnie całkiem pozytywne emocje, a przy tym jest oryginalna (nie spotkałam się wcześniej z czymś podobnym).
Wiesz, że książki traktuję jak swego rodzaju trofeum, więc bardzo ciężko będzie mi się ich pozbyć, ale może mam takie do których już na pewno nie zajrzę.
Wpadł mi do głowy pomysł z wymianą ubraniową między czytelnikami. Wszyscy, którzy inspirują się Twoimi radami i ci zaczynający tworzenie nie idealnej szafy mogliby pozbyć się ubrań i nabyć nowe bardzo małym kosztem. ;)

Odpowiedz
Dorota Zalepa 22 stycznia 2015 - 16:08

Ja też darzę sentymentem książki, ale stwierdziłam, że jak tak będę ciągle kupować nowe, to zaraz nie wystarczy mi miejsca w mieszkaniu. O wymianie ubraniowej wspominałam też w poście, pewnie przeoczyłaś. Jak dobrze pójdzie książkowa to przygotuję projekt wyprzedaż szafy! :)

Odpowiedz
Mari 22 stycznia 2015 - 15:13

Bardzo fajny pomysł na tworzenie atmosfery dzielenia się i współtworzenia bloga!
Zastanowię się, co mogłabym zaproponować w tej kategorii i dam znać!

Odpowiedz
Dorota Zalepa 22 stycznia 2015 - 16:08

Czekam Mari na propozycję :)

Odpowiedz
Dessideria 22 stycznia 2015 - 15:46

Fajne pomysły, kategoria będzie jedną z moich ulubionych, już to czuję :)
Wymiana książkowa – jestem za!
Wyprzedaż szafy – jestem za!
Promowanie młodszych blogów – jestem za! :)

Odpowiedz
lifemaniaczka 22 stycznia 2015 - 16:48

RE-WE-LA-CJA!!! Świetnie, że jesteś tak otwarta na innych ludzi, to zawsze popłaca, więc myślę że o sukces tego projektu możesz być spokojna:))

Odpowiedz
Żurnalistka 22 stycznia 2015 - 19:25

Świetny pomysł, ale o tym już Ci mówiłam! Akcje charytatywna – jestem jak najbardziej „za”. Po drugie to też dobra opcja na poznanie innych blogerek ;)

Odpowiedz
Malwina 22 stycznia 2015 - 22:39

GENIALNY pomysł! Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć to, co się z tego narodzi :)

Odpowiedz
weronika | mavelo 23 stycznia 2015 - 08:59

Super to wymyśliłaś, świetny pomysł! :) Sama chętnie wzięłabym udział we współtworzeniu tych treści :))) Póki co zapisuje się na newsletter, bo jeszcze tego nie zrobiłam!

Odpowiedz
Iza Jaqbek 23 stycznia 2015 - 12:57

Świetny pomysł. Mam nadzieję że bębnie strzałem w 10. Ja często spotykałam ludzi, który niechętnie dzieli się wiedzą, czy doświadczeniem zawodowym, bo „jak kto? ja jej powiem, a później ona będzie lepsza ode mnie”. Niektórzy ludzie mają właśnie taką mentalność.

Odpowiedz
Kamila Urbaniak 23 stycznia 2015 - 15:19

Dorota fenomenalny pomysł! Chętnie wymienię część swoich książek, bo jest ich zbyt dużo, a jednocześnie nie wszystkie udaje się łatwo sprzedać. Jeszcze chętniej napiszę jakiś post. Pomyślę nad tematem. To piękny gest i ukłon z Twojej strony, że chcesz dawać szansę na wypłynięcie innym. Dobra dusza blogosfery :) Pozdrawiam ciepło :)

Odpowiedz
Beata Redzimska 23 stycznia 2015 - 19:00

a wiesz Dorota w kocu wiem, jaki sport uprawialas. Moj maz jest fanem takewandoo, bo jest Iranczykiem, a w Iranie ten sport jest teraz na topie (dzieki niemu mlodzi ludzie nie wpadaja w narkotyki) i w ogole wszyscy Iranczycy sa entuzjastami takewandoo. Nie moglam napisac Ci tego u kobiety a e biznesie czyli u niedoskonalej mamy, bo tam komentarze nigdy nie dzialaja. Pozdrawiam serdecznie Beata

Odpowiedz
Weronika Młynarczak 24 stycznia 2015 - 08:14

Genialny pomysł! :)

Odpowiedz
Ania Kania 24 stycznia 2015 - 17:35

Bardzo mi się podoba ten pomysł :)

Odpowiedz
Paulina 26 stycznia 2015 - 13:18

Fajna akcja. Czasem odnoszę wrażenie, że mimo BFG i innych blogerskich spędów, to dosyć zamknięte środowisko. Fajnie, że pojawiają się takie inicjatywy, jak Twoja, żeby tworzyć coś wspólnie :) No i ta Wymiana książkowa… :))

Odpowiedz
Część Mnie 27 stycznia 2015 - 14:10

Świetny pomysł! :)

Odpowiedz
PoSukcesNaSzpilkach.pl 27 stycznia 2015 - 21:14

Świetny pomysł! Wspólne projekty to coś czego zdecydowanie brakuje w blogosferze

Odpowiedz
Karolina Krawczyk 28 stycznia 2015 - 21:45

Fajna idea. Zaraz idę na posta książkowego, ale strasznie jestem ciekawa, co tam jeszcze masz dla nas w zanadrzu :)

Odpowiedz
Aldona Pawlak 18 października 2015 - 21:13

Dopiero poznałam Twój blog i czytam interesujące mnie wpisy. Nie mogę odnaleźć kategorii ani wpisów z serii Between Us, być może dlatego, że jestem początkująca. Czy ktoś mógłby mi wskazać, gdzie odnaleźć Between Us?

Odpowiedz
Dorota Zalepa 18 października 2015 - 22:03

Wejdź do kategorii Blog w górnym menu, znajdziesz tam dwie podkategorie – Kulisy blogowania i Between Us. :-)

Odpowiedz
Aldona Pawlak 19 października 2015 - 22:11

Dziękuję.

Odpowiedz

Zostaw komentarz