fbpx

Between Us – kategoria, która łączy Czytelników

by Dorota Zalepa
57 komentarzy

Podczas wspólnego tworzenia Fotograficznego Kalendarza Adwentowego uformowała się fajna grupa ludzi, którzy wzajemnie się dopingowali i wspierali. Niekłamaną przyjemność sprawiało mi podpatrywanie Waszych zmagań. Sama starałam się wspomagać Was w tym kreatywnym wyzwaniu.

Dzięki temu przedsięwzięciu narodził się w mojej głowie pomysł, który dojrzewał parę tygodni. Moim cichym marzeniem jest stworzenie na blogu grupy kreatywnych ludzi, którzy wspólnie ze mną, będą mieli wpływ na treści poruszane na blogu. Mam również nadzieję, że aktywnie włączą się w kreowanie Kameralnej.

Porządek w kategoriach

Nie wiem czy zauważyliście, ale wprowadziłam pewien porządek w kategoriach. Jest ich mniej, ale za to zawierają podkategorie, by łatwiej było się Wam poruszać się na blogu. W kategorii Lifestyle znalazły się Podróże, Kultura, Blog i Slow Life. Tę ostatnią od jakiegoś czasu dość mocno rozwijam i zastanawiam się, czy na pewnym etapie nie wysunąć jej jako odrębnej kategorii głównej. Posty z kategorii Slow Life, są chętnie czytane, teraz możecie je w łatwy sposób odnaleźć. Home Style i Fotografia pozostały nietknięte, natomiast do kategorie Style powędrowały Moda, Uroda i Zakupy. Posty o zdrowym odżywianiu znajdują się w zakładce Healthy Life, tam też wrzuciłam Kuchnię i moje przepisy, które pojawiły się na blogu. Pomimo tego, że ta kategoria jest teraz mniej rozwijana, nie chciałam, by posty kulinarne zniknęły z bloga. Drobne zmiany mogą się jeszcze pojawiać, ale myślę, że teraz jest znacznie prościej i bardziej intuicyjnie. Jeśli macie jakieś uwagi, dajcie koniecznie znać.

Between Us

To nowa kategoria, która pojawiła się na blogu. Nazwa świetnie oddaje ideę przedsięwzięcia. Jest wśród Was wielu specjalistów i pasjonatów różnych dziedzin. Niektórzy prowadzą swoje własne inspirujące blogi. Chciałabym, byście mogli zabrać głos także na tym blogu i podzielili się z Czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Between Us to będzie miejsce naszych wspólnych pomysłów, projektów i działań.

Jakie treści będą pojawiały się w kategorii Between Us?

  1. Wszelkiego rodzaju wspólne projekty, do których każdy będzie mógł dołączyć. Pierwszym takim projektem był Fotograficzny Kalendarz Adwentowy. Kolejnym, które pojawi się już niebawem, będzie Wymiana Książkowa.
  2. Posty gościnne. Chciałabym zaprosić do publikacji osoby, które będą mogły podzielić się z nami swoją wiedzą, która przydaje się w codziennym życiu. Oczywiście tematyka będzie ściśle związana z blogiem. Mogą to być posty o organizacji, motywacji, slow life, zdrowym stylu życia, fotografii itp. Istnieje możliwość poruszenia tematyki, która jeszcze nigdy nie pojawiła się na blogu, jeśli będzie takie zapotrzebowanie.
  3. Wywiady z ciekawymi i inspirującymi ludźmi.
  4. Działania charytatywne. Mam nadzieję, że to miejsce będzie służyło także niesieniu pomocy potrzebującym.
  5. Wszelki inne projekty, które będziecie chcieli zrealizować na łamach bloga. Dlatego proszę, przesyłajcie swoje propozycje w komentarzach, lub na adres mailowy kontakt@kameralna.com.pl.

Zasada win-win

Between Us to także miejsce wspólnej promocji. Gdy zaczynałam moją przygodę z blogowaniem, byłam zdana wyłącznie na siebie, wtedy chętnie wzięłabym udział w jakimś wspólnym projekcie, dzięki któremu mogłabym przedstawić swojego bloga szerszemu gronu odbiorców. Dziś ja chcę dać szansę innym. Osoby, które będą służyły radą i dzieliły się swoją wiedzą będą mogły zaprezentować także swoją stronę, blog, na którym publikują. Mam nadzieję, że wspólne projekty, przysłużą się nam wszystkim. Podczas niektórych będzie możliwość dodania linku do swojego bloga/Facebooka/Isntagrama, podobnie jak w przypadku wyzwania fotograficznego.

Kontakt w sprawie postów

  • Wszelkie pytania i pomysły kierujcie na adres kontakt@kameralna.com.pl. Możecie również kontaktować się ze mną na Facebooku, czy w komentarzach pod postami.
  • Kolejną formą kontaktu jest Kameralny Newsletter, w którym oprócz typowych wiadomości związanych z blogiem, konkursami, będę przedstawiać Wam także propozycje projektów Between Us. Skorzystajcie z poniższego formularza, by zapisać się do Newslettera.

Co w najbliższym czasie?

Pierwszym projektem, który pojawi się w Between Us będzie wspomniana już wyżej Wymiana książkowa. Po ostatniej wizycie w księgarni stwierdziłam, że muszą być jakieś inne (poza biblioteką), bardziej ekonomiczne sposoby nabywania książek! Można się przecież nimi wymieniać lub organizować wyprzedaże książkowe. Niektórzy z pewnością cierpią na nadmiar książek w mieszkaniu. Szczegóły projektu już wkrótce. Szykujcie książki, które jesteście gotowi wymienić na inne ciekawe pozycje. Jak dobrze pójdzie następnym projektem będzie wyprzedaż szafy.

Niecierpliwie czkam na Wasz odzew. Dajcie znać czy pomysł Wam się podoba. Czekam również na Wasze propozycje dotyczące postów. Oczywiście możecie zgłaszać także swoje kandydatury do gościnnych wpisów :)

 

I na koniec mam prośbę. Pomóżcie mi promować ideę projektu Between Us. Puśćcie informację dalej, wierzę, że jest to w interesie nas wszystkich. Możecie skorzystać z przycisków poniżej i udostępnić post na swoich profilach w social mediach. Może są wśród Waszych znajomych osoby, które chciałyby twórczo włączyć się w akcję. Będzie mi niezwykle miło i będzie to dla mnie znak, że pomysł jest trafiony :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy