fbpx

Fotograficzny Kalendarz Adwentowy 2015 – podsumowanie

by Dorota Zalepa
70 komentarzy

Wyłonienie 24 zdjęć z przeszło 2 tysięcy zdjęć było nie lada wyczynem. To prawie trzy razy tyle, co w ubiegłym roku. Aż boję się pomyśleć co to będzie za rok! Ogromnie cieszę się, że zechcieliście tak licznie włączyć się do wyzwania fotograficznego, szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego wyniku.

 

Zadania naprawdę nie były łatwe. Sama miewałam problemy z ich interpretacją, co przy niesprzyjających warunkach pogodowych i obowiązkach związanych ze zbliżającymi się Świętami, okazało się niemal niewykonalne, przynajmniej w pełnej wersji. Poradziliście sobie świetnie!

 

Przejrzałam mnóstwo pięknych zdjęć, które dla mnie samej były zarówno nauką jak i inspiracją. Wyłonienie tylko 24 fotografii, było niezwykle trudnym zadaniem. Początkowo zawęziłam grupę do kilkudziesięciu zdjęć, z których ostatecznie wybrałam zwycięzców. Cały czas wahałam się pomiędzy kilkoma zdjęciami do każdego zadania. Chciałabym wyróżnić absolutnie wszystkich, ale niestety muszę trzymać się reguł. Do każdego zadania przydzieliłam zdjęcie innego autora, tak by dać wszystkim szansę. Nie kierowałam się jedynie dobra techniką i wysoką jakością wykonanych zdjęć, choć nie ukrywam, że w finale znalazły się też takie, ale także pomysłowością autora, klimatem, emocjami, które przedstawiały fotografie. Dlatego w podsumowaniu znalazły się zdjęcia robione zarówno lustrzanką, jak i telefonem komórkowym.

 

Nie przedłużam już i zapraszam Was do obejrzenia galerii przepięknych zdjęć, które trafiły do mojego podsumowania Fotograficznego Kalendarza Adwentowego 2015.

 

Fotograficzny Kalendarz Adwentowy 2015

 

1. Małe przyjemności według Manufaktura Pomysłów

wyzwanie fotograficzne

2. Coś słodkiego według High Mum – Katarzyna Straube – Czyż

khstraubefotograf-wix-com-highmom_cosslodkiego

3. Pamiętnik w wykonaniu Klaudii Kołdras

klaudia_kołdras_fb_pamietnik

4. Ulubione miejsce według Oli Loli New Life

4

5. W filiżance według Uczty dla zmysłów

uczta-dla-zmyslow-fb-wfilizance

6. Niespodziewany prezent – Do utraty tchu

niespodziewanyprezent-doutratytchu

7. Kulisy pracy to dzieło Photo Dreams

photodreams-podsu-fb-kulisypracy

8. Chwila z książką od Katarzyny Gackowskiej

katarzyna_gackowska-chwilazksiazka

9. Lista do zrobienia według Fotografki Karoliny Szczyglewskiej

fotografka-lista-do-zrobienia

10. Czerwony to dzieło Ika1603

ika1603-czerwony

11. Miłe wspomnienia to zdjęcie Kaszmirowy

kaszmirowy-milewspomnienia

12. Radosny poranek według Eweliny Mierzwińskiej

ewlinamierzwinska_pl-poranek-insta

13. Ciepłe akcesoria – Kulinarne zapiski Olki

kulinarnezapiskioli-fb-ciepleakcesoria

14. Na zewnątrz to zdjęcie według Inne Życie

innezycie-nazewnatrz-insta

15. Ulubiony zapach według Niebałaganki

ulubionyzapach-niebalaganka

16. Czas dla siebie od Niebieskalilia

wyzwanie fotograficzne

17. Świąteczne dekoracje od Jarmolisia

jarmolisia-swiatecznedekoracje

18. Rodzinnie to zdjęcie od MartaAnna

martaannak-blog-rodzinnie19. Na stole według Zebra v Paski

wyzwanie fotograficzne20. Przytulnie to zdjęcie według Make Life Tasty

wyzwanie fotograficzne

21. Zima to zdjęcie Natalii Małachwiej

natalia_malachwiej-fb-zima

22. Świąteczne przygotowania – Z filiżanką Kawy

przygotowania do Wigilii

23. Choinka według Veganama

choinka-veganmama

24. Wigilia – Ania Krawczyk

ania_krawczyk_fb_wigilia

Lista podsumowań

1. Vademecum Blogera – Beata zrobiła kawał dobrej roboty, nie dość, że wykonała zadanie w 100%, to jeszcze w niektórych kategoriach pojawiło się kilka zdjęć.

2. Podsumowanie na blogu Inne Życie pojawiło się z lekkim poślizgiem, ale bardzo się cieszę, że autorka zdecydowała się do mnie napisać, bo tylu pięknych zdjęć w jednym miejscu, daaawno nie widziałam. Rozkosz dla oka!

3. An Apple A Day – Daria również przyłożyła się do zadania i udało jej się skompletować całą 24! Śliczne zdjęcia, odkrywające kawałek codzienności autorki.

4. Kinga Buchla – Fotografia – przygotowała swoje podsumowanie na Facebooku. Pierwsze co rzuca się w oczy to kolor! Jedno ze zdjęć zostało nawet wyróżnione w trakcie trwania wyzwania, strasznie mi się podoba jak Kindze udało się sfotografować zachód słońca.

5. Pociąg do życia – u Basi da się zauważyć „pociąg do życia”, szczególnie zdradza to zdjęcie przedstawiające „listę do zrobienia”. Być szczęśliwą, śmiać się, dziękować i kochać. Idealne plany na życie! :)

6.  Wyrodna matka – wcale nie taka wyrodna, bo jak pokazują zdjęcia, macierzyństwo jest dla niej sprawą priorytetową. :) Radosny poranek w jej wydaniu od razu sprawia, że uśmiech pojawia się na twarzy.

7. Na blogu Z filiżanką kawy możecie obejrzeć świetne podsumowanie. Piękne, klimatyczne zdjęcia, widać, że autorka ma zacięcie do fotografii.

8. Life by Ewelina – w podsumowaniu znalazły się wszystkie 24 zdjęcia, co zasługuje na wyróżnienie, bo nie łatwo było sprostać wyzwaniu przed Świętami. Widać że Ewelina dobrze bawiła się podczas wyzwania.

9. Modern Woman przygotowała bardzo ciekawe podsumowanie. Przypomina prawdziwy kalendarz ze zdjęciami. Przyjemnie było zaglądać do jej rzeczywistości.

10. Do utraty tchu – autorka zrobiła super podsumowanie. Piękne zdjęcia, szczególnie te, na których widać bokeh. Nr 17 miał się znaleźć w moim podsumowaniu, ale ostatecznie zdecydowałam się na bardzo osobiste zdjęcie przedstawiające przyszłą mamę. :)

11. pola_matu – autorka zrobiła swoje podsumowanie na Instagramie. Pierniczki, placek owocowy, prezenty, choinka, zdecydowanie czuć klimat Świąt.

12. Olka z Kulinarnych Zapisków Olki robi przepiękne zdjęcia, zdarza mi się podglądać je na jej blogu. Jedno z nich musiało trafić do mojego podsumowania.

13. Natalia Małachwiej – zrobiła swoje podsumowanie na Facebooku. Najbardziej urzekły mnie zdjęcia krajobrazów. Gdzie takie piękne widoki?

14. Klaudia Kołdras – kolejne facebookowe podsumowanie i kolejne zdjęcie, które trafiło do finałowej 24! Brawo!

15. Zawartość by kredka – autorka stworzyła prawdziwy fotograficzny kalendarz zarówno w formie jak i treści. Mnóstwo typowo świątecznych motywów, jest też słodki psiak! :)

16. Witaj Słońce – bardzo fajne podsumowanie. Dotee wpuszcza nas do swojego świata i zaraża nas swoim optymizmem.

17. Marta Anna – uwielbiam podsumowanie Marty, a szczególnie jej słodkie pociechy w roli Mikołajków. :)

18. Photo Dreams – piękne zdjęcia, jedno przedstawiające „kulisy pracy” trafiło do mojego podsumowania.

19. Make Life Tasty – Jola to już weteranka jeśli chodzi o wyzwania fotograficzne. Jej zdjęcie musiało trafić do czołówki, wystarczy zajrzeć na jej bloga i Instagram, które są kopalnią inspiracji fotograficznej i nie tylko!

20. Uczta dla Zmysłów – to rzeczywiście uczta dla zmysłów. Piękne, nasycone kolorami fotografie.

21. Krauziaki – bardzo fajne podsumowanie, szczególnie spodobało mi się zdjęcie nr 14. Do samego końca zastanawiałam się, czy wybrać je do swojego podsumowania.

22. Veganama – piękne zdjęcia. Wszystkie mogłyby zostać wyróżnione, gdybym mogła wybrać więcej zdjęć do jednego zadania. Postawiłam na choinkę. Idealna w swojej prostocie.

23. Mój Śmieszny Mały Świat – Paulina wzięła udział w wyzwaniu, mimo że Wigilię obchodziła 6 stycznia. Bardzo się cieszę, bo jedno z jej zdjęć trafiło do czołówki. :)

24. Holly My World – Monika na zdjęciach z podsumowania pokazała kawałek swojego życia, pokazała nam nawet salę treningową, na której ćwiczy. Zupełnie nie dziwię się, że to jej ulubione miejsce. :)

25. Fotografia by M – kolejne podsumowanie, które jest kompletne. Bardzo ładne, klimatyczne, zachowane w duchu Świąt zdjęcia.

26. Oli Loli New Life – Paulina świetnie wykonała zadanie, które poskutkowało wyborem Ulubionego miejsca do czołowej 24!

27. Uszata Zwiedza Świat – wykonała wszystkie zdjęcia, brawo! Najbardziej przypadło mi do gustu zdjęcie nr 14 przedstawiające temat „Na zewnątrz”. Było brane pod uwagę do mojego podsumowania.

28. Przebudzenie jesiennej – Agnieszka uwieczniała przygotowania do świąt na Instagramie, i widać, że sprawiało jej to przyjemność. Moim faworytem jest nr 5.

29. Zebra v Paski – genialne, klimatyczne, rodzinne i ciepłe zdjęcia, które wyrażają emocje.

30. Primes Beauty – wykonała około połowę zadań, ale najważniejsze, że wyzwanie sprawiało jej radość, co z resztą świetnie da się zauważyć po fotografiach. Najpiękniejszy oczywiście słodki kociak. :)

 

Jak widzicie zdjęć i podsumowań jest bardzo dużo. Były zarówno profesjonalne fotografie osób, dla których fotografia to chleb powszedni, ale także zdjęcia robione telefonem. Każde zdjęcie miało równe szanse. Jestem dumna, że mam takich uzdolnionych Czytelników, i przyznaję, że od razu nabrałam chęci na wypróbowaniu kilku kadrów.

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pracę, którą włożyliście w swoje fotograficzne kalendarze.  Mam nadzieję, że następnym razem, będziemy bawić się przynajmniej tak dobrze jak podczas tej edycji. Dla porównania podrzucam Wam link do zeszłorocznego wyzwania fotograficznego.

 

Zapisz się na Kameralny Newsletter i odbierz darmowy e-book – Jak pozycjonować bloga? :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy