fbpx

Przewodnik blogerów po ich miastach

by Dorota Zalepa
22 komentarze

Lubię Olsztyn, szczególnie latem. Do najbliższego jeziora mam zaledwie 5 minut drogi rowerem, 15 minut pieszo. Gdy chcę wyjść na spacer do lasu, po prostu wychodzę z bloku i idę parę metrów w prawo. Już jestem, pośród zieleni. Olsztyn jest czystym miastem, wodę możemy pić prosto z kranu, a w powietrzu unosi się zapach świeżego powietrza, bez spalin.

Dlatego, gdy na początku kwietnia odezwała się do mnie Marysia z Żona Modna i zaproponowała udział w projekcie Przewodnik blogerów po ich miastach, zgodziłam się bez wahania.

Podróżując po Polsce, czy świecie zazwyczaj zbieram informacje od znajomych lub przeczesuję blogi podróżnicze. Co warto zobaczyć, gdzie zjeść, z jakiej komunikacji miejskiej skorzystać i gdzie przenocować? Nie ma to jak polecane miejsca przez prawdziwych turystów. Nigdy nie zaopatruję się w drukowane przewodniki dostępne w księgarniach. Są nudne, pełne suchych faktów, często nieaktualne. Z nich nie dowiem się jak smakuje pizza w polecanej restauracji, gdzie są najlepsze lody waniliowe w mieście i do jakiego pubu zabrać przyjaciół.

przewodnik

Ten przewodnik jest wyjątkowy, bo i nietuzinkowi ludzie go stworzyli. 10 blogerów opisało swoje miasta z własnego, bardzo subiektywnego i osobistego punktu widzenia. Z wydrukowanym przewodnikiem będę zwiedzać opisane w nim miasta. Gdańsk, Gdynię, Białystok, Wrocław, Kraków, Warszawę, a nawet Wiedeń i Rzym! Znajdziecie w nim też Olsztyn i moje ulubione miejsca.

 

Zapowiedź przewodnika możecie zobaczyć poniżej.

 


A całość możecie pobrać na blogu Marysi.

 

 

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy