Nowy projekt: idealna szafa za małe pieniądze

by Dorota Zalepa
20 komentarzy

Nie mam się w co ubrać! Ile razy wypowiadałyście to zdanie zaglądając do swojej, wypchanej po brzegi szafy? Ja, ilekroć tam zaglądam, powtarzam ten, znany kobietom na całym świecie, slogan. Kolejne zakupy nawet odrobinę nie przybliżają mnie do szafy idealnej, harmonijnej, gdzie ubrania do siebie pasują i tworzą spójną całość.

Postanowiłam podjąć się zadania i stworzyć garderobę na miarę moich potrzeb.

Jak wygląda moja idealna szafa?

Przede wszystkim jest dobrze zorganizowana. Gości w niej ład, porządek i wspomniana już wyżej harmonia, a jej zawartość nie dostarcza mi wielu nerwów, gdy szykuję się do wyjścia. To garderoba, która pozwala na tworzenie wielu zestawów, nie dlatego, że jest w niej ogromna ilość ciuchów, ale dlatego, że są dobrze dobrane.

To nie będzie szafa, której wartość porównuje się do dobrej klasy auta (lub kilku), gdyż nie mam zamiaru wydawać majątku na ubrania.

Po pierwsze to byłoby zbyt proste, wejść do butiku jakiegoś znanego projektanta i wykupić połowę sklepu. Nie mam ani takiej potrzeby, ani takich środków, wolę przeznaczyć pieniądze na remont mieszkania czy podróże.

Po drugie za dużo jest już blogów modowych, z których obrazków wyłaniają się ubrania i dodatki liczone w tysiącach złotych.  Ja szukam propozycji dla przeciętnej Polki, która na ubrania nie chce lub nie może przeznaczyć całej swoje pensji, ale która chciałaby wyglądać równie atrakcyjnie.

Dlatego na blogu ogłaszam nowy projekt pod nazwą: IDEALNA SZAFA ZA MAŁE PIENIĄDZE

Od czego zaczynam

  • Pozbywam się ubrań, których nie noszę przynajmniej od roku. Sprzedaję na aukcji, oddaję lub wrzucam do kontenera na odzież używaną. Niebawem w Olsztynie odbędzie się SWAP ubraniowy, to dobra okazja by pozbyć się nienoszonych ubrań i wymienić je na nowe.
  • Tworzę zestawy z ubrań, które już posiadam i oddzielam sztuki, które do niczego nie pasują i jeśli nie chcę się ich pozbyć, dokupuję do nich pasujące ubrania.

Jak już szafa będzie przygotowana na świeżą dostawę, wybiorę się na zakupy :)

organizacja-szafy

Trzy kryteria zakupowe

1. Materiał – wybieram rzeczy uszyte z dobrych materiałów, poliestrowi mówię stanowcze NIE!

2. Cena – nie przepłacam za ciuchy, staram się wydawać rozsądnie, korzystam z przecen i szukam odzieży, nie tylko w galeriach, ale także małych osiedlowych butikach, second handach lub sklepach internetowych.

3. Zasada trójki – kupuję tylko takie ubrania, które pasują do przynajmniej 3 innych z mojej szafy. Na przykład przymierzam spódnicę i zastanawiam się czy mam trzy „góry”, które będą do niej pasowały. W przeciwnym razie jej nie biorę.

IMG_1657

Publikacje na blogu

Na blogu będą pojawiały się relacje z moich działań, zdjęcia ubrań, które posiadam, oraz tych, które dokupiłam, a na koniec – mam nadzieję – pochwalę się garderobą idealną za niewielkie pieniądze.

Będę starała się polecać Wam różne marki, te bardziej lub mniej znane oraz sklepy, w których warto robić zakupy.

 

Zajrzyjcie do dwóch moich wpisów w tym temacie, ponieważ nie będę już ich powtarzać, a są dosyć istotne:

 

 

 

Mam nadzieję, że nowy cykl przypadnie Wam do gustu, a moje wskazówki okażą się przydatne. Możecie przyłączyć się do mnie i pisać o swoich postępach w tworzeniu idealnej garderoby w komentarzach lub mailowo. Jestem bardzo ciekawa jak wyglądają Wasze szafy. Na co zwracacie szczególną uwagę robiąc zakupy?

 

bloglovin

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy