fbpx

Metamorfoza mojego salonu

by Dorota Zalepa
98 komentarzy

Długo czekałam na ten dzień, kiedy skończy się metamorfoza salonu i usiądę wygodnie na nowej kanapie i wypiję kawę w otoczeniu przyjemnego i harmonijnego wnętrza. Stary salon tak mocno przytłaczał mnie już swoim wyglądem, a raczej jego brakiem, że wyciszenie i spokój znajdowałam tylko w pokoju dziecka i na balkonie.

Prace trwały 2 miesiące. Jak się okazało, najprostsze było malowanie i wymiana podłogi. Poszukiwanie odpowiednich mebli i dodatków, to był dopiero, ciągnący się w nieskończoność, maraton. A przecież to zaledwie jeden pokój. Niemniej, było warto! Moja radość i poczucie spełnienia jest ogromne i trudne do opisania.

Aranżacja salonu przed metamorfozą

Dla przypomnienia wrzucam parę zdjęć salonu przed metamorfozą. Już tylko zdjęcia przypominają mi to, co było. Nareszcie wiśniowy kolor paneli, wysłużona kanapa i stary telewizor odeszły w niepamięć.

urzadzanie_salonu

mieszkanie4

Co się zmieniło?

Zmieniło się wszystko. Ściany przemalowałam na biało, panele i listwy przypodłogowe wymieniłam na nowe i zlikwidowałam łuk łączący płytki z panelami.

Pamiętacie jak zastanawiałam się, gdzie ustawić telewizor? Z Waszą ogromną pomocą  powstały dwa projekty. Pomogliście mi też wybrać jeden z nich. Pomimo moich obaw odnośnie ustawienia telewizora naprzeciwko okien, wybrałam projekt 2.

aranżacja salonu

To był dobry wybór. Światło owszem odbija się na ekranie telewizora, ale nie jest to aż tak uciążliwe jak przypuszczałam. Zasłony skutecznie je niwelują. Za to kącik do pracy idealnie wpasował się pomiędzy oknem i narożnikiem.

aranżacja salonu

metamorfoza salonu

detale4

aranżacja salonu

Detale

Całość uzupełniłam o detale, które według mnie dopełniają wnętrze. Starałam się dodać elementy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Ramki i typografia, poduszki, metalowa lampa nad stołem czy industrialna lampka na biurku.

metamorfoza salonu

metamorfoza salonu

lapmpki

metamorfoza salonu

detale12

nowy_salon3

detale3

Renowacja starych mebli

Zależało mi na tym, by wykorzystać to, co już miałam. Stół w poprzednim kolorze zupełnie nie pasował do nowego wnętrza. Postanowiłam oddać go do renowacji, zmienić obicia i kolor. Teraz wygląda świetnie i współgra z salonem. Muszę nadmienić, że bardzo pomógł mi w tym kuzyn, który tworzy przepiękne, dębowe meble. Dla mnie na zamówienie zrobił dębowy, biały stolik kawowy, który był nie do dostania na rynku. Gdybyście szukali dobrego stolarza to namiary znajdziecie tutaj.

stolik_kawowy2

metamorfoza salonu

Stary fotel oddałam do tapicera i zmieniłam obicie. Chciałam, by stał się takim odrębnym akcentem we wnętrzu. Wyszło całkiem nieźle, prawda?

metamorfoza salonu

Metamorfoza salonu – przed i po

Żebyście mogli dokładnie zobaczyć zmiany, zamieszczam parę zdjęć przed i po metamorfozie salonu.

metamorfoza salonu

metamorfoza salonu

urzadzanie_salonu

metamorfoza salonu

salon17

Nowa kategoria na blogu

Subskrybenci Kameralnego Newslettera już wiedzą, że na blogu powstaje nowa kategoria – Home Style. Przyjęliście moje plany bardzo pozytywnie, tym bardziej jest to dla mnie znak, że podążam we właściwym kierunku. W kategorii będą pojawiały się posty związane z moim spojrzeniem na wnętrza, pomysły na dekoracje, DIY, organizacja przyjęć, czyli wszystko co dotyczy domu.

 

Tyle czekałam na publikację tego postu, że jestem niezmiernie ciekawa Waszych reakcji. Napiszcie czy moja nowa aranżacja salonu przypadła Wam do gustu, czy coś byście zmienili? A może jest jakiś szczególny temat, który chcielibyście, bym poruszyła w związku z nową kategorią? Dajcie znać w komentarzach.

 

bloglovin

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy