fbpx

Rewal – idealny na wczasy nad morzem

by Dorota Zalepa
16 komentarzy
wczasy nad Bałtykiem

Jest taka piosenka Urszuli Sipińskiej, której refren zaczyna się mniej więcej tak: „Chcę wyjechać na wieś…”, kiedy zaczynam ją sobie podśpiewywać, to nie oznacza nic innego, jak tylko to, że chcę wyjechać. Gdziekolwiek!

Biura turystyczne padają jak muchy w upalny dzień, więc na wycieczkę zorganizowaną przez biuro się nie zdecyduję, chociaż na wczasy w Bułgarii zdecydowałam się dosłownie 2 dni przed wyjazdem, a wiadomo oferty Last Minute są najlepsze. Wakacje były cudowne, nie będę się jednak o nich rozpisywać, bo relacja z wypadu do Bułgarii była już na blogu.

Gdy nie mogę pozwolić sobie na zaplanowanie urlopu wcześniej, bo nie wiem czy i kiedy wygospodaruję tydzień lub dwa wolnego, to staram się zorganizować sobie wczasy nad Morzem Bałtyckim. I to nie prawda, że trzeba dużo wcześniej rezerwować jakieś lokum. Moje 3 ostatnie pobyty nad naszym morzem organizowane były na 1-2 tygodnie przed wyjazdem.

Ostatnie wczasy były w Rewalu, dostaliśmy pokój z łazienką w pensjonacie nad samym morzem. I nie, nie zapłaciłam jak za zboże, wręcz przeciwnie, cena była bardzo przystępna. Doba kosztowała 40 zł od osoby. W pokoju, oprócz wspomnianej łazienki, znajdowała się lodówka i czajnik elektryczny, co jest niebywałym ułatwieniem, tym bardziej, jeśli jedzie z nami dziecko. Wiadomo śniadanie można sobie przygotować w pokoju, a potem cały dzień spędzać nad morzem. Był też telewizor, ale zupełnie go nie potrzebowaliśmy.

wczasy nad Morzem Bałtyckim

Na plaży było WiFi :)

Rewal

wczasy nad morzem

Punkt widokowy w Rewalu

Rewal, to niewielka nadmorska miejscowość położona w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, ok. 65 km od granicy z Niemcami. Położenie Rewala jest jego mocnym atutem. Jak wiadomo pogoda nad morzem lubi płatać figle, więc w bardziej pochmurne dni można wybrać się do Międzyzdrojów i zwiedzić Aleję Gwiazd, przepłynąć się promem do Świnoujścia, czy pojechać do pobliskiej nadmorskiej miejscowości Ahlbeck w Niemczech.

Międzyzdroje

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Ahlbeck

Ahlbeck w Niemczech

W Rewalu znajdziemy masę knajpek, mniejszych i większych kawiarni, puby z muzyką oraz wiele atrakcji dla dzieci, m. in.  sporych rozmiarów salon gier, liczne place zabaw czy parki rozrywki. Jednym słowem miejscowość zawiera w sobie wszystko, co powinna, by móc dobrze spędzić urlop.

Rewal

Centrum Rewala

Rewal

Salon gier

Byłam w wielu nadmorskich miejscowościach, chyba we wszystkich większych i z pewnością Rewal zalicza się do moich ulubionych. Na pewno tam wrócę.

Jestem ciekawa jaką nadmorską miejscowość Wy polecacie? Wybieracie się nad Bałtyk w te lato?

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy