Świąteczny home tour po moim mieszkaniu plus DIY

by Dorota Zalepa
31 komentarzy

Święta Bożego Narodzenia to taki czas, w którym staję się odrobinę ckliwa i infantylna. Cieszą mnie te wszystkie błyskotki, świecidełka, mikołaje i renifery, które tuż po świętach lądują w pudle w piwnicy. Trzymam je do następnego roku, dzięki czemu na świąteczne ozdoby dużo nie wydaję. O logistyce przygotowań do świąt już pisałam w tej notce.

 

Odkąd pamiętam w moim rodzinnym domu, a teraz także na swoim, za dekoracje odpowiadam ja. Ja też pakuję prezenty, nie tylko te, które kupiłam sama, ale także pomagam w pakowaniu mojej rodzinie. Zdarza się, że pakuję też prezent dla siebie :) Lubię to, umiem, mam pewne wyczucie estetyki, więc siłą rzeczy jestem za to odpowiedzialna.

Przywiązuję też wagę do tego jak wygląda moje mieszkanie na święta. Przede wszystkim musi być czysto, jednak nie robię wielkich porządków z myciem okien włącznie, a tylko rutynowe sprzątanie, które robię co tydzień. Ma być przede wszystkim przytulnie i klimatycznie. Taki efekt uzyskuję za pomocą świec i lampek. Uwielbiam widok zapalonych lampek na choince. Mogłabym na nią patrzeć godzinami, działa na mnie niezwykle wyciszająco.

 

W życiu staram się zachować umiar we wszystkim, czego się dotknę. Dotyczy to także ozdób świątecznych. Muszą być wyważone i w odpowiednich ilościach. Bardzo nie lubię, gdy mieszkanie jest upstrzone dodatkami, które się kurzą, sypią brokatem i pachną kiczem. W tym roku postawiłam nie tylko na wygląd, ale też na prostotę świątecznych ozdób. Przygotowałam stroik świąteczny z elementów, które wykorzystałam w ubiegłym roku (z wyjątkiem cyprysu oczywiście). Dokupiłam bieżnik, który co prawda ma świąteczny charakter, ale bez typowych dla świąt motywów, posłuży mi także gdy święta się skończą. Świece i metalowe osłonki znalazłam w H&M Home, a girlanda w kształcie gwiazdek to zeszłoroczny zakup w Pepco. Jedyne czego nie mogłam sobie odmówić to zakupu typowo świątecznego kubka. Tak jak pisałam we wstępie, podczas świąt robię się bardziej infantylna i ten kubek jest tego przykładem. Pozostałe ozdoby (mikołaj, filiżanka, kolejka) są ze mną od zeszłego roku.

 

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

swiatecznedekoracje

świąteczne dekoracje

swiatecznedekoracje5

świąteczne dekoracje

ozdoby-swiateczne2

relaks2

Stroik świąteczny

Tegoroczny stroik świąteczny powstał z cyprysu spryskanego sztucznym śniegiem, dekoracyjnych jabłek na drucikach, tasiemki i świątecznej doniczki z motywem choinki. Wszystkie materiały dostępne są w kwiaciarni. Wykonanie jest banalnie proste, a efekt ciekawy. Oczywiście zamiast jabłek możecie użyć dowolnych ozdób, mogą to być małe bombki, suszone owoce, koraliki, lub same kokardki z tasiemek.

stroik świąteczny

stroikswiateczny7

stroikswiateczny8stroikswiateczny6

dekoracjeswiateczne7

Do świąt pozostał zaledwie tydzień. Dziś zabieram się za pieczenie świątecznych pierniczków, w sumie to już ostatni gwizdek by zdążyły zmięknąć, a na początku przyszłego tygodnia stawiamy choinkę, oczywiście żywą. Zapach prawdziwej choinki jest atutem, który wygrywa z osypującymi się igłami. Jeśli macie jakieś sposoby na to, by te igły tak szybko nie opadały, podajcie w komentarzach, przydadzą się pewnie nie tylko mnie. Ja zawsze zaklejam czubek (jeśli jest ucięty) plasteliną, nie wiem czy jest w tym jakieś logiczne wytłumaczenie, ale działa!

 

Jak wyglądają Wasze świąteczne ozdoby? Część z nich mogłam już zobaczyć na Waszych Instagramach, w związku z fotograficznym projektem, który trwa. Nie powiem, przyjemnie obserwuje się Wasze poczynania, jesteście dla mnie kopalnią inspiracji :)

 

 

Jeśli spodobał Ci się post, zachęcam Cię do śledzenia bloga na Bloglovin, dołączenia do mnie na Facebooku lub Instagramie, a jeśli chcesz utrzymywać ze mną bardziej prywatny kontakt, zapisz się do Kameralnego Newslettera :)

 

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy