fbpx

Święta w rytmie slow

by Dorota Zalepa
23 komentarze

Co roku przed świętami panuje jakaś gorączka przygotowań. Sprzątanie, zakupy, przygotowanie potraw, dekorowanie domu, a do tego dochodzi blogowanie, które wymaga 100% zaangażowania. Wielkanocne DIY, dekoracje, przepisy na świąteczne potrawy. W tym roku postanowiłam podejść do świąt spokojniej i skupić się bardziej na ich istocie, aniżeli całej otoczce, którą też bardzo lubię. Nie zabraknie u mnie babki wielkanocnej, faszerowanych jaj, sałatki jarzynowej, czy pieczonego schabu, dom będzie sprzątnięty, a jajka umalowane w cebuli, ale wszystko przygotowuję już na spokojnie, bez ciśnienia, że nie zdążę. Nawet jeśli, to nie o to przecież tu chodzi. Jest coś ważniejszego w tych świętach od umytych okien. Nie przygotowałam też typowo wielkanocnych postów, które są pracochłonne, ponieważ chciałam skupić się na tym co dla mnie najważniejsze.

 

Piszę dla Was regularnie już od 2,5 roku, w tym czasie blog nie zanotował dłuższych przerw. Laptopa brałam ze sobą na każde wakacje, nawet na biwaku publikowałam posty, gdzie jak domyślacie się z Internetem nie było łatwo. Przyszedł czas, że zwyczajnie potrzebuję kilku dni zupełnie offline. Myślę, że święta są idealnym powodem by zwolnić, pomyśleć, odpocząć, zwyczajnie BYĆ. Wrócić do tego co daje mi szczęście, dodaje sił i powoduje, że się chce.

 

Święta w rytmie slow, to mój sposób na spędzenie czasu z bliskimi, na duchowym i świadomym przeżywaniu wszystkich aspektów Wielkanocy, zaczynając od Triduum Paschalnego, a na Zmartwychwstaniu kończąc. Chciałabym przez te święta odpocząć od spraw blogowych. Ostatnio tyle się dzieje, blog się rozwija w szybkim tempie, co mnie niezmiernie cieszy i jestem z tego powodu bardzo wdzięczna. Za każdy gest z Waszej strony, każdy komentarz, polubienie, udostępnienie i zwyczajne bycie tutaj ze mną. Chcę nabrać sił, by po świętach wrócić do Was ze zdwojoną mocą, realizując wszystkie pomysły i zaplanowane projekty. A zapowiada się naprawdę ciekawie!

 

 ***

Życzę Wam właśnie takich spokojnych, pełnych ciepła, nadziei i miłości Świąt Wielkanocnych. Czasu spędzonego z bliskimi, duchowego przystanku, odpoczynku i celebrowania każdej chwili. To ważne, by zostawić wszystko na moment z boku, naładować baterie, oczyścić umysł, nakarmić duszę i po prostu zwolnić. Dla siebie i dla bliskich. Wracam do Was już po świętach, a w międzyczasie widzimy się na Instagramie :)

 

Tuż po świętach mam dla Was bardzo ciekawy post w ramach projektu Between Us. Wesołych Świąt :)

 

Kameralny Newsletter rusza już wkrótce, zapisz się i zyskaj dostęp do unikatowych treści i poradników. :)

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy