fbpx

100 wpis na blogu!

by Dorota Zalepa
12 komentarzy
blog lifestylowy

Dzisiejszy wpis jest 100 wpisem na blogu, w związku z czym pokusiłam się o małe podsumowanie. A potem to już tylko będę świętować, mam nadzieje, że dołączycie do mnie :)

Statystyki bloga

Niebawem minie pół roku jak prowadzę bloga, nie wiem kiedy to zleciało, wydaje mi się jakbym założyła go niedawno. W tym czasie blog zanotował 25 335 odwiedzin, 58 043 odsłon (dla niewtajemniczonych odsłony zliczają każde wejście na stronę danej osoby),  18 619 unikalnych użytkowników (każda osoba jest liczona tylko raz). Nie spodziewałam się osiągnąć takich statystyk w przeciągu tych kilku miesięcy. Bardzo mnie to cieszy i motywuje do działania.

Na blogu pojawiło 977 komentarzy. Najpopularniejszym, pod względem odwiedzin, wpisem okazał się przepis na naleśniki z kurczakiem –  6885 odsłon. Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość komentarzy to będzie to moja pierwsza wishlista –  26 komentarzy.

blogl ifestylowy

Początki bloga

Do założenia bloga podchodziłam z lekką dozą nieśmiałości, nie wiedziałam do końca o czym chcę pisać i komu będzie się chciało to czytać. Wiedziałam, że chcę i zbierałam się do tego dobrych kilka m-cy. Przez ten czas przyglądałam się innym blogom, inspirowałam się i próbowałam odnaleźć swój styl. Pierwsze posty nie przychodziły mi  łatwo, zabierały sporo czasu, często  brakowało weny twórczej i pomysłu na nowy wpis. Musiałam się nauczyć podstaw  HTML’a, obsługi WordPress’a, obróbki zdjęć, w ogóle musiałam się nauczyć robić zdjęcia, używając w aparacie innych funkcji niż „Auto”, poznałam zasady pozycjonowania, tak żeby jakiś wpis nie ginął w czeluściach Google. Cały czas uczę się nowych rzeczy, coraz bardziej fascynuje mnie ten świat.

Blog to też spory wysiłek. Czasem cały dzień jest podporządkowany pod wpis. Robienie zdjęć (najlepiej w dziennym świetle), ich obróbka, napisanie tekstu, który zdarza mi się poprawiać kilkanaście razy, zanim go opublikuję, dopasowanie wpisu pod względem SEO, promocja bloga w social mediach. Ostatnio dołączyłam również do Instagrama, stało się to możliwe dzięki nowej komórce, wcześniejszy model zupełnie się do tego nie nadawał.

Co mnie motywuje?

Tak naprawdę do powstania każdego postu motywujecie mnie Wy, moi czytelnicy. I gdyby nie Wy to miejsce byłoby martwe. Cieszy mnie każdy komentarz, każdy e-mail, każda reakcja na Facebooku, Twitterze czy innym socjalu. Nie będę oszukiwać, że blog jest dla mnie, nie prawda, blog jest przede wszystkim dla Was. Dlatego tak bardzo cenię sobie każdą uwagę i zachęcam Was do tego.

Podziękowania

Należą się przede wszystkim Wam, moim czytelnikom. To dzięki Wam to miejsce istnieje, to Wy sprawiacie, że się rozwija i to dla Was tworzę. Dziękuję :) i proszę wspierajcie mnie dalej, dodawajcie mi tyle pozytywnego odzewu co do tej pory!

Podziękowania należą się też mojemu mężowi, który bardzo mnie wspiera w tej działalności, nawet nie sądziłam, że tak będzie mnie dopingował.

Drugą osobą, która mnie wspiera, czyta każdą notkę, każdy komentarz na blogu i Facebooku, jest Wiktor – autor bloga jaktowidzeja.pl. Oboje założyliśmy swoje blogi w tym samym czasie, wspieramy się, krytykujemy, czasami ustawiamy do pionu.

Jeszcze wielu osobom bym chciała podziękować, które przyczyniły się do powstania i rozwoju mojego bloga, nie będę wszystkich wymieniać, mam nadzieję, że te osoby wiedzą, że im też jestem bardzo wdzięczna!

Dziś w nagrodę pozwoliłam sobie na zjedzenie aż 3 babeczek :)

Konkurs

W związku z moim małym świętem, będę miała dla Was konkurs, który pojawi się na blogu jutro. A ściślej mówiąc, będą dwa konkursy, jeden na moim blogu jutro, a drugi na blogu Wiktora w nieco późniejszym terminie (śledźcie więc też jego blog).

Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie tematów poruszanych na blogu, macie jakieś życzenia, pytania to piszcie w komentarzach lub na maila.

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy