fbpx

Fotograficzny Kalendarz Adwentowy – 2 edycja

by Dorota Zalepa
87 komentarzy

tytul

W ubiegłym roku podczas tworzenia Fotograficznego Kalendarza Adwentowego, stworzyliśmy świetną grupę, która wzajemnie się wspierała i podglądała swoje fotografie. Pamiętam, że ogromną przyjemność sprawiało mi podpatrywanie Waszych pomysłów, byliście też dla mnie świetnym motywatorem do tego, by wkładać w każde zdjęcie całe swoje serce. W tym roku nie może być inaczej! Z resztą nie daliście mi wyboru prawie jednogłośnie wskazując Fotograficzny Kalendarz Adwentowy, jako wyzwanie, którego chcecie się podjąć przed świętami. Tak oto projekt staje się coroczną tradycją! I to nie byle jaką, bo rozwijającą nasze umiejętności fotograficzne, ćwiczącą oko w dostrzeganiu ciekawych kadrów i małych radości dnia codziennego. Owszem, nie mogłam się powstrzymać, by umieścić w nim zadania z dziedziny slow life.

 

Zasady są podobne do tych, które były w ubiegłym roku. Ci z Was, którzy brali udział, wiedzą o co chodzi, ale dla przypomnienia warto jeszcze zerknąć. W tym roku, będę chciała więcej Waszych zdjęć zamieszczać na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, byśmy mogli podglądać nasze wspólne poczynania.

Oczywiście ja także biorę udział! I szczerze mówiąc, nie mogę się już do czekać!

Pamiętajcie tylko, że nie ważne, czy umiecie obsługiwać lustrzankę w trybie manualnym i robicie profesjonalne zdjęcia, LICZY SIĘ KLIMAT. W zeszłym roku do czołowej puli zdjęć, które ostatecznie trafiły do Fotograficznego Kalendarza Adwentowego 2014, trafiło sporo zdjęć zrobionych telefonem i opublikowanych na Instagramie. To ma być przede wszystkim świetna zabawa!

 

 

Fotograficzny Kalendarz Adwentowy powstanie z Waszych zdjęć. Każde opublikowane zdjęcie będzie podpisane linkiem do Waszych blogów/profili na Facebooku czy Instagramie. W trakcie trwania projektu, będę także publikowała wybrane zdjęcia na moich profilach społecznościowych.

 

1. Kto może wziąć udział?

 

Absolutnie każdy! Bez względu na to czy prowadzicie blogi, robicie zdjęcia aparatem kompaktowym, lustrzanką czy telefonem. Łapcie momenty i starajcie się oddać klimat i emocje z nimi związane. Niech wyzwanie pobudzi Waszą kreatywność!

 

2. Czas trwania projektu i zadania

 

Projekt trwa od 1 do 24 grudnia.

Na każdy dzień przypada jedno zadanie (patrz grafika poniżej). Pamiętajcie jednak, że nie musicie trzymać się harmonogramu, możecie jednego dnia opublikować 5 zdjęć i zrobić sobie przerwę. Jeśli ominiecie jakieś zadanie, zawsze możecie wykonać je innego dnia. Ja będę starała się wykonywać każdego dnia jedno zdjęcie, ale wiem, że czasem obowiązki mogą nie pozwalać na wykonanie fotografii danego dnia. Spokojnie możecie zrobić je później.

fotokalendarz

 3. Gdzie publikujemy?

 

Zdjęcia publikujemy na blogu/stronie, Facebooku, Instagramie. Pamiętajcie by opisać je hasztagiem #fotokalendarz i oznaczyć mój profil@kameralna (Instagram) i/lub @KameralnaBlog (Facebook). Wtedy będę miała dostęp do wszystkich Waszych prac!

 

4. Wybór zdjęć

 

Na koniec wybiorę 24 zdjęcia i stworzę Fotograficzny Kalendarz Adwentowy 2014 na moim blogu (patrz ubiegłoroczne podsumowanie). Każde zdjęcie będzie podpisane linkiem do Twojego bloga, Facebooka lub Instagrama. Dlatego pamiętaj, że biorąc udział w projekcie wyrażasz zgodę na publikację swojego zdjęcia na moim blogu.

 

5. Czy trzeba robić wszystkie zdjęcia?

 

Nie! Jeśli nie uda Ci się zrobić 24 zdjęć, a jedynie 5, 10, czy 15, nic nie szkodzi. Każde zdjęcie bierze udział w projekcie. Możesz zrobić jedno zdjęcie i być może to właśnie ono zostanie wybrane do mojego podsumowania.

 

6. Czy można zrobić więcej niż jedno zdjęcie danego dnia?

 

Możecie jednego dnia zrobić 24 zdjęcia jeśli Wam się uda. Możecie podzielić zadanie na 4 sesje i w każdej zrobić po 6 zdjęć. Możecie jednego dnia opublikować więcej niż jedno zdjęcie.

 

7. Podsumowania na blogach

 

Jeśli uda się Wam dotrwać do końca wyzwania, a ja wierzę, że TAK, i stworzycie swój Fotograficzny Kalendarz Adwentowy na blogu, który będzie takim podsumowaniem, koniecznie poinformujcie mnie o tym. Możecie umieścić link do swojego podsumowania w używając przycisku „Add your link” na dole postu (będzie aktywny w grudniu) lub wysłać do mnie maila na adres kontakt@kameralna.com.pl.

Wszystkie linki znajdą się w moim podsumowaniu zadania, dzięki czemu Czytelnicy będą mogli zobaczyć Wasze dzieła.

Na linki do Waszych podsumowań czekam do końca roku, tj. do 31 grudnia!

8. Puśćcie informację w obieg!

 

Będzie mi bardzo miło, jeśli umieścicie na swoim blogu, Facebooku, Instagramie specjalnie w tym celu stworzoną grafikę i poinformujecie swoich znajomych/czytelników o tym projekcie. Im więcej nas będzie, tym lepiej!

fka-maly

1 grudnia zaczynamy odliczać dni do Świąt!

 

Ten projekt jest swego rodzaju zabawą kadrami. Fotografia ma sprawiać Wam radość. Pamiętajcie, sprawy techniczne, choć ważne, to jednak Wasza estetyka, emocje i spojrzenie na świat czynią zdjęcia wyjątkowymi.

To jak, wchodzicie w to? 1 grudnia czekam na Wasze pierwsze fotki :) Już nie mogę się doczekać! Możecie śledzić moje poczynania na Instagramie i Facebooku.

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy