Jak się nie ubierać na wesele

by Dorota Zalepa
20 komentarzy

Sezon ślubów, a co za tym idzie przyjęć weselnych, rozpoczął się na dobre. Sama w lipcu wybieram się na ślub i wesele przyjaciółki, zaczęłam więc zastanawiać się nad kreacją. W co się ubrać – to pytanie zadają sobie przede wszystkim panie, panowie raczej nie mają tego problemu. Wystarczy, że wyjmą z szafy garnitur, przeważnie wisi tylko jeden – ślubny (lub jeszcze komunijny) i już są gotowi! Co najwyżej czeka ich prasowanie koszuli i glancowanie butów.

Choć jeszcze nie wiem w co się ubiorę, za to doskonale wiem w co się nie ubiorę! Jeśli, któraś z Was, drogie Czytelniczki, wybiera się niebawem na wesele, niech spojrzy na te murowane zasady, których łamać nie wolno, no chyba, że chcemy zostać we wspomnieniach i anegdotach gości weselnych na długie lata.
1Wybierając swój strój, pamiętajcie o jednej ważnej regule ( w sumie to mogłabym pominąć już pozostałe) – starajcie się nie przyćmić swoją osobą Panny Młodej. To ona jest gwiazdą imprezy, przyjęcie jest na jej cześć (i jej męża) i nietaktem będzie, jeśli  będziecie chciały zrobić zabójcze wrażenie.
2Zrezygnujcie z sukienek w kolorach: białym i ecru, ponieważ w tych kolorach zazwyczaj są suknie ślubne, chyba nie chcecie by niezorientowany gość pomylił Was z Panną Młodą? Jeśli zależy Wam na białym lub ecru, niech będzie przełamany innymi kolorami, wtedy jest ok!
3Lepiej odpuście sobie też kolor czarny, kojarzący się raczej ze stypami, a jeśli już koniecznie musicie, bo WYSZCZUPLA, dodajcie do niego żakiet w innym kolorze. Total black jest nie do przyjęcia!
4Jeśli nie chcecie, by cały Internet podziwiał Wasze wdzięki, zrezygnujcie ze zbyt krótkich miniów, które przy delikatnym skłonie odsłonią Wasze pośladki, oraz zbyt głębokich dekoltów – w ostrych rytmach disco polo, mogą spowodować wymsknięcie się niesfornego biustu na zewnątrz. Nie chcecie chyba prezentować się jak Iwona Węgrowska na zdjęciu poniżej.

iwona_wegrowska
5Nie obwieszajcie się jak choinka i nie łączcie zbyt wielu pstrokatych kolorów, do świąt jeszcze daleko!
6Makijaż powinien być stonowany, jeśli czerwona szminka to łagodnie podkreślone oczy, i odwrotnie, smoky eyes i delikatny kolor szminki lub błyszczyka.
7Pamiętajcie, że jest to ważna uroczystość i wymaga też eleganckiego stroju. Nie możecie pokazać się w jeansach, dresach, ani w niczym pomiędzy!
8Zadbajcie też o wygodę. Zbyt opięte stroje, utrudniające poruszanie się plus niewygodne buty, spowodują, że przesiedzicie całe wesele przy stole, albo co gorsze, po północy będziecie już tańczyć boso.

Sukienki na wesele – kilka propozycji znalezionych w sklepach internetowych

 

sukienki na wesele

źródło: zalando.pl

 

sukienki na wesele

źródło: 1,3 – asos.com, 2 – e-simple-cp.com

No to którą wybieracie?

Jeśli podobał Ci się wpis, proszę udostępnij go dalej. Dziękuję! :)
Podobne wpisy